زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۱:۳۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تنظیمات سئو در جوملا
۸-۷-۱۳۹۰, ۰۹:۳۶ صبح
ارسال: #1
سلام

اگر در پنل سایت جوملایی خود وارد بخش تنظیمات شوید در ستون کناری آن تنظیمات SEO را می بینید و همانطور که از نامش بر می آید تنظیمات سئو و بهینه شدن آدرس های سایت ما را بر عهده دارد. این بخش از مفیدترین قسمتهای تنظیمات جوملا است مه اگر از ابتدای راه اندازی سایت بدرستی تنظیم شود کمک شایانی در شناساندن آدرس های صفحات داخلی سایت به موتورهای جستجو و آدرس دهی بهینه و راحت به اسپایدرهای آنها خواهد نمود.

[تصویر:  download.php?imgf=13173322671.jpg]

اگر از سرویس دهنده با سیستم عامل لینوکس استفاده می کنید و سرور شما از آپاچی پشتیبانی میکند این فرصت را از دست ندهید و آدرسهای خود را اصلاح و مطابق با تنظیمات سئو پیاده سازی کنید. هر چند که با سیتم عامل ویندوز بجز گزینه mod_rewriter می توان گزینه های دیگر را با هماهنگی مدیر سرور فعال کرد.

۱- آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو: در این قسمت شما تعیین می کنید که آیا علاقمند به آدرس های کوتاه و زیباتر هستید یا از آدرس های یک خطی! جوملا استفاده خواهید کرد.
۲- استفاده از mod_rewrite: اگر روی سرور لینوکس شما آپاچی نصب است این گزینه را فعال کنید و قبل از ذخیره در پوشه اصلی فایلهای هاستتان، فایل htaccess.txt را به .htaccess تغییر دهید. اگر بعد از ذخیره این فایل با مشکلی مواجه شدید با توجه به تنظیمات بعضی از سرورهای لینوکس ممکن است لازم باشد که در داخل فایل htaccess کلمات

Options +FollowSymLinks

را یافته و به
# Options +FollowSymLinks

تغییر دهید.
اگر مشکل رفع نشد کدهای زیر را عینا در فایل .htaccess کپی و ذخیره کنید:

##
# @version $Id: htaccess.txt 10492 2008-07-02 06:38:28Z ircmaxell $
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 - 2008 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL
# Joomla! is Free Software
##

#####################################################
#  READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations.  It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file.  If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's.  If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
#
#####################################################

##  Can be commented out if causes errors, see notes above.
#Options +FollowSymLinks

#
#  mod_rewrite in use

RewriteEngine On

########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
## If you experience problems on your site block out the operations listed below
## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to set a mosConfig value through the URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|%3D) [OR]
# Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*(.*) [OR]
# Block out any script that includes a<script type="text/javascript">// <![CDATA[
tag in URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} (<|%3C).*script.*(>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|[|%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|[|%[0-9A-Z]{0,2})
# Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
#
########## End - Rewrite rules to block out some common exploits

#  Uncomment following line if your webserver's URL
#  is not directly related to physical file paths.
#  Update Your Joomla! Directory (just / for root)

# RewriteBase /

########## Begin - Joomla! core SEF Section
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.php|.html|.htm|.feed|.pdf|.raw|/[^.]*)$  [NC]
RewriteRule (.*) index.php
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
#
########## End - Joomla! core SEF Section

3- افزودن پسوند به آدرس ها: با تایید این قسمت در انتهای آدرسهای شما پسوند .html که نمایانگر نوع سند صفحه وب شماست، درج می شود.
۴- نام مستعار یونیکد: این گزینه از جوملا ۱٫۶ به بعد اضافه شده است و با فعال کردن آن عنوان فارسی صفحه مورد نمایش، در آدرس صفحه قرار می گیرد که مدتیست در الگوریتم گوگل یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

در صورت بروز هرگونه مشکلی از طریق نظرات همین بخش اعلام کنید تا نسبت به رفع آن همفکری کنیم.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء aaamin
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دانلود رايگان افزونه هاي جوملا

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط احسان افشاری ، tarantino ، btheme ، Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، مرتضی محمدجانی ، mking ، vahid.exe ، _Saeed_ ، khazar
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۶:۲۳ عصر
ارسال: #2
مشکلات سئو در جوملا 1.7
با سلام خدمت تمامي دوستان محترم انجمن پارس جوم
وقتي در سايت جوملا 1.7 خودم توي بخش تنظيمات اون رو فعال مي کنم. آدرس هاي سايت درست مي شن ولي لينک به صفحه نمي شن. (بر روي تمامي لينک ها فقط صفحه اول رو نشون مي ده)
يعني وقتي بر روي مثلا تماس با ما کليک مي کنم لينک آدرس دهي در بالا درست هستش ولي همون صفحه اول رو نشون مي ده و اون بخش رو اصلا نشون نمي ده.
تنظيمات مربوط به فايل htaccess رو هم انجام دادم.
اين هم آدرس سايت بنده. لطفا منو راهنمايي کنيد.

امضاء mking
وب سایت 365 - بزودی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۲۹ عصر
ارسال: #3
RE: آموزش تنظیمات سئو در جوملا
سلام من تست کردم مشکلی نداشت
مرورگر فایرفاکس 6 ie 8
Rose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mking
۹-۷-۱۳۹۰, ۱۰:۵۵ عصر
ارسال: #4
با سلام و تشکر از دوست گرامي آقا مرتضيRose
نه من سئو رو غير فعال کرده بودم.Blush
الان فعال کردم لطفا مجددا توي سايت ببين.
الان روي هر منو و يا خبري کليک کنيد در بالا آدرس تغيير مي کنه ولي همون صفحه اول رو نشون مي ده
امضاء mking
وب سایت 365 - بزودی
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ صبح
ارسال: #5
سلام و درود . انشاء الله که زودتر مشکلتان حل شود
من الآن تست می کنم سایتتون باز نمیشه
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط Reza Ganji ، mking
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۰۱:۵۲ صبح
ارسال: #6
با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت دوست گرامي جناب آقاي سميع عادل

آدرس وب سايت: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فقط صفحه اول رو نشون ميده يعني وقتي بر روي منو ها و يا اخبار موجود در سايت کليک مي شود دوباره همون صفحه اول رو نشون ميده (در اين حالت سئو جوملا 1.7 فعال است) ولي در بالا اگه به قسمت ادرس نگاه کنيد مي بينيد که آدرس تغيير يافته طبق موضوع.
لطفا منو راهنمايي کنيد. تغييراتي رو که در فايل htaccess رو دادن ولي بازم مشکل سئو حل نشد.
امضاء mking
وب سایت 365 - بزودی
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۰۶:۱۱ صبح
ارسال: #7
این مشکل صد درصد با htaccess است . یک نمونه از htacess را برایتان پیغام خصوصی می کنم آن را امتحان کنید .
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط mking
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۰۳:۵۸ عصر
ارسال: #8
درود تنظیمات سیو یکمی برای کاربران سخت نیست ولی پیچیدگی خودشو داره و نیاز به تجربه شما داره
ولی پیشنهاد من این بسته است این اصلا نیازی به هیچ تنظیماتی نداره فقط پلاگین رو فعال کنید خودش می شه روبات سیو برای سایت شما
هرچی نصب کردی پاک کن و یک چیزه دیگه که احتمال میدم اینه که آجاکس کردن قالب استفاده می کنی درسته ؟ اینو بگم آجاکس کردن قالب باعث می شه سیو مطالب و بخش ها بیاد پایین و این چنین مشکلات هم پیش بیاد

تشکر از گروه جومینا

فایل‌(های) پیوست شده
jAutoMeta_joomina_ir.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 36
اندازه 3.36 کیلوبایت

سپاس شده توسط mking
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ عصر
ارسال: #9
با سلام و تشکر از شما دوست گرامي tnt6667-2 Rose

در توضيحات اين پلاگين اومده که بوسیله این پلاگین قادر خواهید بود تا به صورت خودکار برای مطالب و صفحات خود کلید واژه ، توضیحات و همچنین متا تگ ایجاد نمایید - تنها کافی است این پلاگین را فعال نمایید. در حالي که من مشکلي در وارد کردن اين موارد ندارم. يعني هر مطلبي و يا صفحه اي که قرار مي دهم به راحتي مي توانم توضيحات را نيز اضافه کنم.

در ادامه توضيحات نيز بايد بگويم که دوست گرامي اگر به طور مثال در سايت بنده به آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در بالاي منو بر روي يکي از زير منو ها کليک کنيد. مي بينيد که آدرس سايت شما تغيير مي کند. ولي همون مطلب صفحه اول رو نشون مي ده.
امضاء mking
وب سایت 365 - بزودی
۱۰-۷-۱۳۹۰, ۰۴:۴۹ عصر
ارسال: #10
(۱۰-۷-۱۳۹۰ ۰۴:۳۲ عصر)mking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تشکر از شما دوست گرامي tnt6667-2 Rose

در توضيحات اين پلاگين اومده که بوسیله این پلاگین قادر خواهید بود تا به صورت خودکار برای مطالب و صفحات خود کلید واژه ، توضیحات و همچنین متا تگ ایجاد نمایید - تنها کافی است این پلاگین را فعال نمایید. در حالي که من مشکلي در وارد کردن اين موارد ندارم. يعني هر مطلبي و يا صفحه اي که قرار مي دهم به راحتي مي توانم توضيحات را نيز اضافه کنم.

در ادامه توضيحات نيز بايد بگويم که دوست گرامي اگر به طور مثال در سايت بنده به آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در بالاي منو بر روي يکي از زير منو ها کليک کنيد. مي بينيد که آدرس سايت شما تغيير مي کند. ولي همون مطلب صفحه اول رو نشون مي ده.
درود
جواب سوالم
قالب رو آجاکس کردی یا نه ؟
من قبلا این مشکلو حل کردم یا از آرشیور جوملاست یا قالب آجاکس ساز گار نسیت
توضیح:htaccess این فایل رو بیشتر بشناسید - فایل هماهنگ کننده هسته
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان