زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۷:۴۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر سایز قالب
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۶:۵۹ صبح
ارسال: #1
تغییر سایز قالب
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
جهت نمایش سایت در سایز های مختلف چیکار باید کرد که قالب سایت بهم نریزه و در همه موارد درست عمل کنه؟
درضمن من اینو میدونم که باید css جدا برای هر کدوم نوشت
فقط نمیدونم در قسمت php چطور باید بنویسم؟
مثلاً نمایش در موبایل ، تبلت ، 800*600

ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۴:۳۹ عصر
ارسال: #2
RE: تغییر سایز قالب
دوست عزیز برای موبایل و تبلت که افزونه موجود هست میتونید برای هر کدوم مشخصات و حتی قالب جداگانه تعریف کنید...

اما قالب شما کلا باید شرطی باشه و موقعیت ها درصدی باشد!

مثلا left 30%، قسمت اصلی 40%، right 30%!

حتی عرض کل قالبتون رو هم بجای مثلا 900 در نظر گرفتن باید 90% در نظر بگیرید که اندازه تصویرتون هرچقدر باشه پهنای قالب شما هم نسبت به همون ست بشه

یا علی
امضاء سعید حمزه زاده
طراحی انواع وب سایت شرکتی، شخصی، پورتال خبری، فروشگاهی، انجمن های گفتگو، طراحی انواع صفحات اینترو، طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای مدیریت، حسابداری و حسابرسی بر پایه RFID و بارکد
طراحی و بهینه سازی وبسایت با قیمت استثنایی!
گروه نرم افزاری رادین : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط پیام عمرانی ، محمدسلیمانی ، Reza Ganji
۴-۶-۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ عصر
ارسال: #3
ممنون از شما بابت پاسخگویی
اگه امکان داره لینک افزونه را معرفی نمایید.
و من چطور می تونم برای هر کدوم از حالت ها css جداگانه بنویسم
در php چطور باید تعریف کنم؟
۴-۶-۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ عصر
ارسال: #4
شما داخل css قالبتون یک پهنای قالب تعریف شده که با مقدار ثابت px هست
حالا باید تبدیل بشه به مقدار متغیر درصدی
یا همینطور مثلا موقعیت right تعریف شده 300px باید تبدیل بشه به درصدی از پهنای قالب

کمی جستجو کنید آموزش شرطی کردن و درصدی کردن قالب جوملا موجوده

یا علی
امضاء سعید حمزه زاده
طراحی انواع وب سایت شرکتی، شخصی، پورتال خبری، فروشگاهی، انجمن های گفتگو، طراحی انواع صفحات اینترو، طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای مدیریت، حسابداری و حسابرسی بر پایه RFID و بارکد
طراحی و بهینه سازی وبسایت با قیمت استثنایی!
گروه نرم افزاری رادین : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۶-۶-۱۳۹۱, ۰۷:۴۲ صبح
ارسال: #5
از شما استاد گرامی بابت پاسخ دهی ممنونم

ولی فکر کنم شاید سوالمو بد مطرح کردم

من قالبو خودم طراحی کردم و سی اس اس اون رو هم درصدی نوشته ام و من بلدم چطور چندتا سی اس اس بنویسم ، فقط مساله اینجاست که من نمی دونم چطور در قسمت پی اچ پی باید ایف مربوط به اونو بنویسم

ممنون
۶-۶-۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ صبح
ارسال: #6
فکر میکنم اگر یکی از پلاگین ها یا قالب های مخصوص موبایل رو باز کنید بتونید کدهای استفاده شده برای این منظور رو ببینید.
من وقت شد براتون سرچ میکنم ولی در سایت ویکی جوملا در ادرس زیر میتونید بیس یک قالب جوملا و کد سی اس اس سفارشی رو ببینید :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط سعید حمزه زاده ، bizinesman
۶-۶-۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ صبح
ارسال: #7
خوب یافتم
برای سی اس اس های کلی که مشخص هست و در اون صفحه توضیح داده شده و برای موبایل هم میتونید صفحه زیر را مشاهده و کد دلخواه رو نیز کپی کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای نسخه های مختلف اینترنت اکسپلورر هم یک نرم افزار به اسم تمپلیت تولبار در انجمن معرفی کردم که تمامی کدهای مخصوص اینترنت اکسپلورر رو هم بهتون میده البته کارایی اون برای کدها کامل هست و فقط موبایل رو توش ندیدم و اون رو هم میتونید از تاپیک زیر دریافت کنید.

امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط bizinesman ، سعید حمزه زاده
۶-۶-۱۳۹۱, ۰۵:۲۳ عصر
ارسال: #8
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزمون
من هم مشکل سایز قالب توی مانیتورهای مختلف رو دارم. که البته سایتم رو با جوملا 1.5 درست کردم. و متاسفانه اطلاعات زیادی هم در این مورد ندارم! اگه امکانش هست کمک کنین که بتونم این مشکل رو حل کنم.
اینم لینک سایت

ممنون میشم یه نگاه بندازین بهش
۷-۶-۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ صبح
ارسال: #9
جناب آقای گنجی واقعاً ممونم
دلم نیومد واقعاً فقت یه تشکر کرده باشم
مرسی
خیلی چیزا یاد گرفتم
Rose
۷-۶-۱۳۹۱, ۰۷:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۶-۱۳۹۱ ۰۷:۴۳ صبح، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #10
نقل قول: جناب آقای گنجی واقعاً ممونم
دلم نیومد واقعاً فقت یه تشکر کرده باشم
مرسی
خیلی چیزا یاد گرفتم

خواهش میکنم کار خاصی نبود.

نقل قول: با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیزمون
من هم مشکل سایز قالب توی مانیتورهای مختلف رو دارم. که البته سایتم رو با جوملا 1.5 درست کردم. و متاسفانه اطلاعات زیادی هم در این مورد ندارم! اگه امکانش هست کمک کنین که بتونم این مشکل رو حل کنم.
اینم لینک سایت

ممنون میشم یه نگاه بندازین بهش

آقا وحید جناب حمزه زاده در این مورد توضیح داده اند و شما میتونید سایز قالبتون رو درصدی کنید کار زیاد سختی نیست و باید سایز تمامی بلوک ها رو درصدی کنید البته مطمئنا در هنگام ویرایش به مشکلاتی برخواهید خورد که باید رفع کنید.
پیشنهاد میکنم در یادگیری سی اس اس کمی تلاش کنید تا بتونید براحتی اینکار رو انجام بدید.البته ممکن است دوستان براتون اینکار رو انجام بدهند و برای این منظور باید در انجمن مشکلات و مباحث عمومی یک تاپیک بزنید و درخواست کنید.
امیدوارم دوستانی که فرصت دارند و میتوانند به شما کمک کنند.البته چون شم از قالب های تجاری که با فرم ورک طراحی شده اند استفاده میکنید ممکن است زمانبر باشد چون دارای چندین فایل سی اس اس هستند.شاید هم در تنظیمات قالب موجود باشد و براحتی انجام شود.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط سعید حمزه زاده
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان