زمان کنونی: ۱-۳-۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با نوشته های فارسی در فروشگاه ساز VirtueMart 1.1.8 stable
۹-۲-۱۳۹۰, ۰۵:۱۵ صبح
ارسال: #1
مشکل با نوشته های فارسی در فروشگاه ساز VirtueMart 1.1.8 stable
سلام دوستان
بنده آخرین نسخه و تمامی نسخه های این فروشگاه ساز رو امتحان کردم
ولی متاسفانه با زبان فارسی مشکل داره و تمامی حروف رو به صورت ؟ نشون میده
لطفاً کمک کنید
با تشکر
مرتضی پورمحمد
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۹-۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۶ صبح
ارسال: #2
RE: مشکل با نوشته های فارسی در فروشگاه ساز VirtueMart 1.1.8 stable
بهترين راه اينه نسخه آخر را دانلود و نصب كنيد و سپس بسته فارسي رو روي اون اكستركت كنيد كه البته براي ورژن هاي پايين تر است.من در سيستم بسته فارسي رو پيدا نكردم ولي با جستجو در نت ميتونيد پيدا كنيد!
اگر حروف فارسي خوب نشون داده نميشه به ديتابيس برويد و همه جداول مربوط به اين افزونه را به utf-8 تبديل كنيد!
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل
۹-۲-۱۳۹۰, ۰۷:۴۹ عصر
ارسال: #3
جناب گنجی با تشکر
بله، این اخرین نسخه فروشگاه ساز ویچومارت هست که از سایت دانلود کردم و پچ فارسی سازی نسخه های قبل رو آپ کردم. البته تمامی ورژن ها رو چک کردم و این مشکل وجود داره...
یعنی فقط جداول فروشگاه رو اینکار انجام بدم؟
۹-۲-۱۳۹۰, ۰۹:۵۴ عصر
ارسال: #4
(۹-۲-۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ عصر)farjadp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله باید بانکی که برای فروشگاه ساختین رو utf-8 کنید تا فارسی رو ساپورت کنه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۳-۴-۱۳۹۰, ۰۲:۴۳ صبح
ارسال: #5
(۹-۲-۱۳۹۰ ۰۹:۵۴ عصر)I.from_iran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۹-۲-۱۳۹۰ ۰۷:۴۹ عصر)farjadp نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله باید بانکی که برای فروشگاه ساختین رو utf-8 کنید تا فارسی رو ساپورت کنه

برای تبدیل یکجای جدواول به utf-8 میتونید از اسکریپی که سایت جومینا قرار داه استفاده کنید .
که هم تو وقت صرفه جویی میشه و هم راحتره .

لینک دانلود آخر مطلب .
[تصویر:  changedatabase.png] حتما تا بحال با مشکل علامت سئوال شدن مطالب و یا فیلد های افزونه هایی که نصب میکنید روبرو شده اید . خوب راهش اینه که برید جداول دیتا بیس را یکی یکی تبدیل به utf8 کنید . اما این کار خیلی زمان بر هست و گاهی مواقع که تعداد جداول هم زیاده سخته .

[تصویر:  edame.jpg]

2روز پیش یکی از دوستانم تماس گرفت و عنوان کرد که همین مشکل علامت سئوال را داره و از من خواست که این مشکل را براش حل کنم حقیقتش رفتم در دیتابیسش دیدم ای بابا 2 ساعتی گرفتارم میکنه برای همین تصمیم گرفتم که یک اسکریپت بنویسم که این مشکل را برای همیشه حل کنه اون هم نه فقط برای جوملا بلکه برای همه سایت هایی که با دیتا بیس کار میکنن خلاصش این اسکریپتی شد که امروز برای شما هم منتشرش میکنم که دیگه راحت بشید .

این اسکریپت دارای یک صفحه ورودی است که میتوانید اطلاعات دیتا بیستون را وارد کنید و با زدن دکمه ارسال اطلاعات به صفحه دیگری میروید که اسکریپت مشغول کار میشه و تمامی جداول دیتا بیستون را بررسی و یکی یکی تبدیل به utf8 میکنه من این اسکریپت را در لوکال و 3 تا سرور مختلف تست کردم شما هم قبل از اجرا اسکریپت یک فایل پشتیبان محض اطمینان از پایگاه دادتان تهیه کنید

اسکرین شات:

[تصویر:  cover.jpg]

راهنمای نصب :

طرز کار این اسکریپت خیلی ساده است و تنها کافی است 2 فایلی که در فایل فشرده قرار دارد را در هرکجای هاستتان که خواستید آپلود نمایید فرقی نمیکنه که در روت و یا ساب دامین آپلودش کنید اما هر دو فایل باید در یک پوشه باشه . و برای اجرای اسکریپت کافی است در ادامه آدرس سایتتان تایپ کنید joominatable.php به عنوان مثال :
http://www.نام دامنه شما.com/joominatable.php
بسیار خوب حالا اگر در پوشه ای هم این فایل را ریخته باشید هم آدرس پوشه را به آدرس خود اضافه میکنید با اجرای joominatable.php با صفحه ای روبرو میشید که اطلاعات پایگاه داده شما میخواد پس از ورود اطلاعات وارد صفحه جدیدی میشید حالا به صندلی تکیه دهید تا کار اسکریپت تمام شه .
میتونید مطمئن باشید که تمامی جداولتون utf8 شده و مشکل علامت سئوالتون هم حل شده .
نکته : این اسکریپت برای تمامی سیستم های مدیریت محتوا کاربرد داره
نکته : اجرای چند باره ابن اسکریپت هیچ مشکلی برای شما بوجود نمیاره
نکته : هر وقت کامپوننت جدیدی هم نصب کردید اگر مشکل علامت ؟ داشتید میتونید دوباره این اسکریپت را اجرا کنید
موفق باشید
لین ک دانلود

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امضاء madadii
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، پیام عمرانی ، شاهین سمیع عادل ، n4n4zi ، Pourdaryaei ، farjadp ، btheme ، pivi ، محمد آهنگی ، امید
۷-۶-۱۳۹۰, ۰۸:۲۷ صبح
ارسال: #6
اول تشکر بابت وقتی که می زارید برای ما.واقعا کارتون درسته.میرم سر اصل مطاب.
من اسکریپت فوق رو اجرا کردم.بار اول یک سری ارور در مورد کانکت شدن به دیتابیس داد.بار دوم اون ارور های قبلی رو نداد.اما تا یک جایی پیش رفت و متوفق شد.تو لیستی که پایینش ایجاد میشه دیدم یک سری جداول رو اسمشونو نوشته .تا اخرین جدول.اما هنوز افزونه علامت سوال نشون می ده.
عجیبه.چه پیشنهادی دارید؟
ئوست عزیز الان ئوباره چک کردم راه افتاده بود.اطلاعاتی که قبلا به صورت علامت سوال بود دیگه درست نمیشه اما اگه اطلاعات جدید وارد کنی می بینی که عجب چیزه خوبی بوده.اقا کارت درسته.کار کرد مثل ببر.عالی.مثل قبل.
۷-۶-۱۳۹۰, ۰۹:۳۵ صبح
ارسال: #7
از افزونه بالا چند بار استفاده کردم و عالی جواب داد
فقط صبوری میخواد تا کار رو تموم کنه
فقط یه سوال
در خصوص اکسترکن کردن بسته فارسی ساز نسخه 1.1.8 فروشگاه
اگه ممکنه بگین از کجا دانلود کنیم و چطو و کجا اکسترک کنیم
متشکر
۱۴-۱۱-۱۳۹۰, ۰۷:۲۷ عصر
ارسال: #8
خیلی مردی اسکریپتت مثل ببر نه مثل شیرم نه مثل گوریل هم نه بلکه مثل یه کروکدیل جدولا رو درست کرد دمت گرم ایشالا بیام عروسیت
۲۹-۳-۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ صبح
ارسال: #9
با عرض سلام من توی یک پوشه قرار دادم توی روت هاست وادرس رو مینویسم ولی صفحه رو پیدا نمیکنه.چرا؟؟؟
Not Found

The requested URL /farsisaz/joominatable.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
امضاء محمد آهنگی
سلاااااام.103سلام به جوملایی های عزیز .برای یادگیری آمده ام.
در حال ساخت سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هستم
۲۹-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۲۵ صبح
ارسال: #10
(۱۴-۱۱-۱۳۹۰ ۰۷:۲۷ عصر)reza_reza273 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی مردی اسکریپتت مثل ببر نه مثل شیرم نه مثل گوریل هم نه بلکه مثل یه کروکدیل جدولا رو درست کرد دمت گرم ایشالا بیام عروسیت

دوست عزیز لطفا برای تشکر از دکمه های تشکر و اعتبار استفاده کنید.

نقل قول: با عرض سلام من توی یک پوشه قرار دادم توی روت هاست وادرس رو مینویسم ولی صفحه رو پیدا نمیکنه.چرا؟؟؟
Not Found

The requested URL /farsisaz/joominatable.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request

فکر کنم که سرور شما با این افزونه همخوانی نداره
امضاء محمد
[تصویر:  13515390341.jpg]
براي تشكر از كليد تشكر يا اعتبار استفاده كنيد.
 سپاس شده توسط امید
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان