زمان کنونی: ۲۵-۲-۱۴۰۳, ۰۲:۳۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل ادامه مطلب بعضی از لینک های فارسی!
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۶:۱۹ صبح
ارسال: #1
مشکل ادامه مطلب بعضی از لینک های فارسی!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اسم مستعار یا انگلیسی تمام لینک های سایتم رو انگلیسی گذاشتم، ولی برای اخبار می خواستم اسم مستعار به صورت فارسی باشه، مثل همیشه از unicode slug استفاده کردم ولی به یه مشکلی خوردم که بعضی از لینک های فارسی شده به ادامه مطلب نمی روند(اگه از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متن کامل رو بزنید می بینید) و عنوانشون هم که به صورت لینک هست کار نمی کنه!
unicode slug رو پاک کردم و از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
استفاده کردم تا لینک ها فارسی بشن و متن اسم مستعار خبر ها رو پاک کردم دوباره مطالب رو ثبت کردم تا توسط این پچ لینک ها فارسی بشن!
و باز هم مشکل همون جوری مثل قبل برقراره! مشکل از تعداد کاراکترم نیست اگه دقت کنین چهار خبر اخر لینکشون فارسی، ولی 2 تاشون فعال نیستن!
به نظرتون مشکل از کجاست؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۷:۲۹ صبح
ارسال: #2
RE: مشکل ادامه مطلب بعضی از لینک های فارسی!
من متوجه نشدم کدوما رو گفتید

روی هر کدوم از " متن کامل" کلیک کردم اروری نداد .
توی فایل اچ تی اکز دستکاری نکردید ؟
توی تنظیمات mod_re... فعال هست یا نه ؟

اصلا لینک ها فارسی نبود.لطفا یه تصویر قرار بدید ببینم کدوما رو میگید.
امضاء احسان افشاری
طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت
savvydesign.ir
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

S a v vy D e s i g n . i r
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مرتضی محمدجانی ، صدرا حسابی ، Reza Ganji
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۷:۴۲ صبح
ارسال: #3
به لینکی که دادم در همون آرشیو اخبار برید، 4 تا خبر داریم:
برگزاري همايش علمي تعاملات فرهنگی ایران و روسیه
سایت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه الزهرا (س) افتتاح شد***
برگزیده شدن دانشگاه الزهرا(س) در هجدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات
درخشش مجدد دانشگاه الزهراس با پنج برگ زرين در چهارمين جشنواره ملی حرکت ***

اونا که جلوشون ستاره زدم رو عنوانشون نمی شه کلیک کرد و لینک نیستن ولی اون دوتای دیگه لینک می شه عنوانشون به خود خبر! و اگه از صفحه اصلی برای این چهار خبر(که اسم مستعار فارسی دارن) دکمه متن کامل رو بزنی این ستاره دارها دوباره به صفحه اصلی میان و لینک نمیشن به مطلب! و اگه اسم مستعار این *** دارها رو انگلیسی کنم یا بعضی کلمات دیه فارسی بزارم بدون مشکل لینک می شن!
نه htaccess بدون تغییر، mod rewrite فعال نیست و اینکه روی II7 هست جوملا و خودم نصبش کردم روی کامپیوتر سرور و روی apache نیست چون سرور ویندوز بود!
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۱۶ صبح
ارسال: #4
سلام
من تاحالا همچین مشکلی ندیدم
سئو شما فعاله ؟
افزونه کوتاه کردن لینک نصب ؟
البته بد نیست مطلب و دوباره ایجاد کنید و دوباره تست کنید.
Rose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط صدرا حسابی ، Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۲۳ صبح
ارسال: #5
این مشکل را تا حالا نداشتم و فکر می کنم این از آن جمله مشکلاتیه که خیلی پیش پا افتاده است ولی خیلی سخت میشه کشفش کرد ! اما پیشنهاد می کنم :
- همین مطلب را در شرایط لوکال هم تست کنید شاید راحت تر مشکل مشخص شود.
- بررسی کنید که عنوان ها از جایی کپی پیست نشده باشه و قبل از کپی حتما در نوت پد کپی بشود و بعد استفاده شود
- زیادی تعداد کاراکتر ها را یکبار دیگر بررسی کنید
- درمورد به کاربردن حرف (ی) و (ي) بررسی کنید
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط صدرا حسابی ، Reza Ganji
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۲۵ صبح
ارسال: #6
بله خیلی مشکل عجیبیه خودمم موندم واقعا مشکل از کجاست!
بهینه سازی نشانی های اینترنتی برای موتورهای جستجو فعال و افزودن پسوند به نشانی های اینترنتی هم با فعال یا غیر فعال کردنش مشکل حل نمی شه!
هیچ پلاگین و کامپوننتی الان برای تغییر آدرس نصب نیست و حتی unicode slug رو هم پاک کردم و از پچی که لینک دادم استفاده کردم،
مطالبی که لینکشون خرابه با تغییر اسم مستعار مشکلشون حل می شه! الان دارم می گردم و تست می کنم، حدس می زنم با چند تا از کاراکترهای فارسی باید مشکل داشته باشه ولی بازم نمی فهمم چرا! و این که به سرورم مربوط نیست و الان رو لوکال با ومپ هم این مشکل وجود داره!
من هیچ وقت با لینک فارسی مشکل نداشتم!
آقای سمیع عادل الان چک می کنم و دوباره نتیجه رو می گم! این مشکل 2-3 روزه من و مشغول کرده!!
مشکل رو پیدا کردم ولی راه حل رو نه!
با چک کردن اسم ها متوجه شدم "ح" خونده نمی شه!!! حتی اگه اسم مستعار ح خالی هم باشه این مشکل پیش می آد!!!
با عوض شدن قالبم مشکل پابرجاست!
به عنوان نمونه "ح" رو از" افتتاح شد" خبر پاک کردم و مشکلش برطرف شد!
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، محمد حسین شکوری
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ عصر
ارسال: #7
من هم حدسم همین بود و می خواستم امروز آزمایش کنم که شما متوجه شدید

اسم ماژول آخرین خبرتون چی هست ؟
امضاء احسان افشاری
طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت
savvydesign.ir

S a v vy D e s i g n . i r
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، صدرا حسابی
۱۲-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۰۹ عصر
ارسال: #8
مشکل اینجاست که من هیچ افزونه ایم برای خبر نصب نکردم!!:D و خبر های صفحه اول توسط lof accordion(که غیر فعال کردنش تاثیری نداره) نمایش داده میشن و در قسمت آرشیو اخبار و آرشِو اطلاعیه فقط از طریق خود پنل منوهای جوملا زدم که بخشی که ساختم رو به صورت بلاگ بخونه! و بخش و مجوعه رو هم توسط خود جوملا ساختم و از K2 و Sobi و... استفاده نکردم! تمام پلاگینهارم یه بار غیر فعال کردم مشکل حل نشد!
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۳:۲۵ صبح
ارسال: #9
امروز بیش تر فهمیدم مشکل از کجاست،
بعد از غیر فعال کردن همه افزونه ها و تست سایت و جایگزینی جداول دیتابیس از هر نظر دیدم هیچ جوری مشکل حل نمی شه! پس رفتم روی لوکال یه جوملا 1.5.25 تازه نصب نکردم، و بدون هیچ تغییری روش unicode slug رو نصب کردم، و بعد یه مطلب بدون مجموعه پست کردم تا در صفحه اصلی منتشر شه و عنوان پیوندی رو فعال کردم و توی اسم مستعارش "ح" نوشتم و دیدم با وجود ح بازم داستان مثل قبل و لینک نمی شه و با برداشتن ح از مستعار حالت لینک شدن فعال می شه!
چند بار جوملا رو پاک کردم و این چند حالت رو تست کردم و هر دفعه ام از اول جوملارو ریختم:
با جوملا 1.5.23 و 1.5.25(گفتم شاید 1.5.25 باگ داشته باشه!): با unicode slug، با پچی که تو پست اول گفتم، با کامپوننت Acesef
و در این حالتا در هیچ کدوم وقتی ح در اسم مستعار بود لینک نمی شد!
من در خونه WampServer Version 2.0 دارم و این مشکل وجود داره! و سایتم هم روی سیستم عامل windows 2008 R2 با II7 اجرا می شه! و این که همه سایتای من تا حالا روی سی پنل یا کلا هاستای لینوکس بوده و به مشکل نخورده بودم! پس این مشکل تو محیط ویندوز اتفاق می افته!
خب حالا دوستا چی راهنمایی می کنن و چه پیشنهادی دارن؟!
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان