زمان کنونی: ۲۵-۲-۱۴۰۳, ۰۹:۱۷ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو زبانه کردن جوملا و مشکل با قالب
۸-۶-۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ صبح
ارسال: #1
دو زبانه کردن جوملا و مشکل با قالب
با سلام
یه مشکلی که من با دو زبانه بودن دارم در قالب هست. توی آموزشهایی که برای فارسی کردن قالب آرتیستر هست گفته شده برای اینکه قالب دو زبانه داشته باشیم باید در فایل index.php زیر یکی از خطها اون کد if ... رو بزاریم و بقیه کارهایی که برای فارسی کردن لازمه از جمله اینکه یه فایل template_rtl.css بسازیم و اینها. خب من همه این کارها رو انجام میدم اما قالبم همیشه بصورت ltr باز میشه و اصلان انگار نه انگار که کلی کد فارسی کننده براش نوشتیم. با کلی کنکاش متوجه شدم مشکل در فایل index.php هست اونجایی که if رو قرار میدیم. مشکل اینه که هیچوقت وارد if نمیشه که بخواد فایل template_rtl.css رو هم اعمال کنه . حالا میرسیم به اینکه توی شرط if چیه , اونجا نوشتیم که اگه قالب راست به چپ بود اونوقت ... , خب اصل مشکل من اینه که از کجا باید متوجه بشه که قالب از راست به چپه یا از چپ به راست ؟؟؟؟ در واقع در قطعه کد

<?php  if($this->direction == 'rtl') : ?>
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $tmpTools->templateurl(); ?>/css/template_rtl.css" type="text/css" />
<?php else : endif; ?>

اونجایی که direction بررسی میشه رو نمیفهمم!! direction کجا تعریف شده که حالا توی شرط داره بررسی میشه؟؟

بهتر از این نتونستم بگم.

با تشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۸-۶-۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ عصر
ارسال: #2
RE: دو زبانه کردن جوملا و مشکل با قالب
البته قبلا هم در جومينا و هم پارس جوم به اين نكته اشاره شده بود كه اين كد يك فاصله اضافي دارد و كد سالم هم قرار داده شده بود و ميتونيد از كد زير استفاده كنيد تا قالب درست نمايش داده شود !

<?php if($this->direction == 'rtl') : ?>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="<?php echo $templateUrl; ?>/css/template_rtl.css" />

<?php endif; ?>
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، molana_rumy
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان