پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: مزایا و فوائد استفاده از شبکه های اجتماعی برای سئو سایت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
Home وبلاگ سئو مزایا و فوائد استفاده از شبکه های اجتماعی برای سئو سایت
مزایا و فوائد استفاده از شبکه های اجتماعی برای سئو سایت
وبلاگ - سئو

با ظهور شبکه های اجتمایی مانند فیس بوک و توییتر و معنی یافتن مفهوم وب ۲ دیگر اینترنت بدون شبکه های اجتمایی غیر قابل تصور می باشد. شبکه های اجتمایی رفته رفته در همه ی دنیای گسترده‌ی وب فراگیر شدند و روزانه میزان قابل توجهی از کاربران اینترنت با این شبکه ها سرو کار دارند. کاربران شبکه های اجتمایی و به صورت کلی وب ۲ مزایایی نسبت به کاربران دیگر دارند که برای مدیر هر سایتی در ارتباط بودن با آن ها می تواند به اندازه ی قدم زدن در جزایر قناری جذاب باشد.
مزایای ارتباط با کاربران در شبکه های مجازی برای وبمسترها

ارتباط با کاربران در شبکه های مجازی برای شما به عنوان یک وبلاگ نویس و یا وبمستر می تواند مزایای فرآوانی داشته باشد که در زیر با چند نمونه از آن ها آشنا می شویم.

1- اکثر آن ها به دنبال کپی کردن مطالب شما نیستند.

2- آن ها می توانند اطلاعات شما را با دیگران به اشتراک بگذارند و اگر مطلبتان واقعا جذاب باشد برای شما تبلیغات به شیوه ی ویروسی انجام می گیرد.

3- همه ی آن ها به نسبت بقیه توانایی به اشتراک گذاشتن نظرات و ایده ی بالاتری نسبت به بقیه دارند و این آرزوی هر مدیر سایت است.

امیدوارم به این نتیجه رسیده باشید که کاربرانی که در شبکه های اجتمایی فعالیت می کنند خیلی خیلی با ارزش تر از یک کاربر معمولی هست که مطالب شما را می خواند.اما شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر چه تاثیری بر خود سایتتان و مطالب تان دارد ؟ اگر مدیر یک سایت هستید و یا بودید حتما این نکته را تجربه کرده اید که بعد از ارسال مطلب خیلی دوست داشتید که به همه ی کاربران اطلاع دهید اما چنین چیزی یا ممکن نبود یا اگر بود بهتر بود که نبود بهترین ابزاری که قبلا وجود داشت سرویس فید برنر بود اما این سرویس هیچ وقت نمی توانست و نمی تواند نقش فیس بوک را بازی کند به دلایلی که در زیر با هم بررسی می کنیم.

۱. کد امنیتی و مراحل تائید عضویت در این سیستم برای بیشتر کاربران خسته کننده است

۲. یک کاربر در هنگام چک کردن ایمیل های خود ( خصوصا در مواقعی که صندوق ایمیل های آن کاربر پر از اسپم باشد ) به هیچ وجه تمایل ندارد که به مطلب شما توجهی کند

۳. در این سیستم آدرس فید هایی که به صورت پیش فرض ایجاد می شود برای سایت شما در ایران فیًلتر است
امکان ساخت صفحه اختصاصی برای سایت خود

یکی از امکاناتی که اکثر شبکه های مجازی در اختیار وبمسترها و وبلاگ نویسان قرار می دهند امکان ساخت صفحه اختصاصی برای سایت و یا شرکت خود است . توجه داشته باشید که صفحه ی فیس بوک و توییتر شما از نظر گوگل یک صفحه ی هم موضوع با شما است و هر لینک از آن به سایت شما به معنی افزایش ارزش سایت شما از نظر گوگل هست. من در آخر هم این نکته را یادآور می شوم که شبکه های اجتماعی خصوصاً فیس بوک و توییتر بهترین مکان برای کاشتن مطالب‌تان و تماشای رشد آن ها می باشد.
نتیجه گیری از این مقاله

فیس بوک و توییتر بهترین مکانی هستند که می توانید مطالبتان را در آنجا بکارید و رشد آن ها را تماشا کنید. چرا ؟ چون کاربری که پروفایل خود را در این شبکه هر روز چک می کند ( و در صورت لایک کردن صفحه ی شما مطالب شما در صفحه اصلی اون خواهد بود ) قطعا به دنبال مطالب جذاب و جالب در موضوع مورد علاقه ی خود می گردد و فراموش نکنید که اون یک کاربر وب ۲ هست . اگر مطلب شما خیلی جذاب باشد بی اختیار دکمه ی اشتراک گذاری را می زند و با دوستان خود به اشتراک می گذارد و این یعنی مطلب شما در صفحه اصلی جریان چند کاربر دیگر هم خواهد بود. مطلب شما مانند یک ویروس منتشر می شود و بازدید کنندگان جدیدتری هر روز به سایت شما روانه می شوند.
لینک مرجع