پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: درخواست همفکری برای ایجاد سیستم طراحی سایت هوشمند
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید.
راستش من قصد دارم یه سیستم طراحی سایت هوشمند یا نیمه هوشمند، شایدم شبه هوشمند!!! راه بندازم، (در نظر داشته باشید که بنده نه php کارم و نه طراح حرفه ای) که مشتری ای که احتیاج به مشاوره نداره و آماده ی سفارش دادنه، بتونه سایتش رو با استفاده از این سیستم به صورت تقریبا هوشمند سفارش بده!
از دوستان و اساتید محترم خواهش می کنم اگر مشابهی برای سیستمی که توضیح خواهم داد سراغ دارن، راهنمایی بفرمایند تا از اون استفاده کنم و یه فرآیند طولانی برای طراحی اون رو طی نکنم.
به این صورت که :
1. یه تعداد قالب آماده که مشتری بتونه ازبین اون ها یکی رو به صورت پیش فرض انتخاب کنه و سپس با تیک زدن گزینه هایی مثل افزونه ی نظردهی، اسلایدشو، تک یا چند ستونه بودن قالب، و ... علاوه بر جمع بستن هزینه، یه ظاهر کلی از سایت (حالا می تونه رنگ بندی ها در یک کادر توضیحات بعدا اضافه بشه) به مشتری ارائه کنه، به همراه فاکتور که در صورت پرداخت آن توسط مشتری، فرآیند طراحی سایت آغاز بشه.
2. مشتری در صورتی که هیچ یک از قالب ها رانپسندید، اقدام کنه به تیک زدن مثلا الف: قالب سایت 3 ستونه باشه یا x ستونه ب: رنگ زمینه و ...
به این ترتیب با تیک زدن تک تک جزئیات سایت، شمای کلی از سفارش داده شده به مشتری ارائه گردد.
تنها چیزی که در این شمای کلی ممکن است چندان دقیق نباشد، لوگو و بنر مشتری است.
البته این شمای کلی که به همراه فاکتور ارائه می شود، شامل عکس هاییه که قبلا از حالت های متفاوت یک سایت آماده شده.
این ایده ای بود که بنده تا به حال جایی مشاهده نکردم.
اگر نمونه ای از اون سراغ دارید، عنایت بفرمایید و در غیر اینصورت ممنون می شم راهنمایی کنید در بهینه سازی این ایده، و اینکه طراحی اون رو از کجا شروع کنم.
سلام ایده خوبی
شما میتوانید از افزونه پیش فاکتور استفاده کنید

عکسی از مکان های مختلف قالب تهیه کرده و دسته بندی کنید و هر کدام را به یک نامی برگزینید
حال به کامپوننت رفته یک گروه تشکیل بدید برای آیتم ها به ترتیب نام عکسها رو قرار دهید.
مثلا

شما یک عکس از "هدر =1" "فوتر="2 "left=3" حال در آیتم ها نام عکس ها رو قرار داده و برای هر عکسی قیمت خاصی قرار دهید
مشتری هم بسته به نوع نیاز آنها را انتخاب کرده و در آخر قیمت داده میشود و مشتری در پایین این پیش فاکتور مشخصات خود را کامل کرده و ارسال میکند

به نظر من این بهترین راه که خودم هم استفاده میکنم Rose
ایده خوبی هست
من که خیلی خوشم اومد
البته منظور دوستمون این بود که وقتی یکی از گزینه ها تیک میخوره قالب تکمیل تر بشه
نیاز به اسکریپت نویسی داره (البته اگر نباشه)
من هم جایی ندیدم و احتمالا استفاده کنم از این ایدتون البته اگر عملیش کردم به اطلاع شما هم میرسونم تا استفاده کنید
اسکریپتی هست ولی برای جوملا نیست
خیلی وقت پیش تو یک سایت دیدم
میشه گفت یک پازل آنلاین بود
یعنی شما جایگاه عکس و دیگر محتوا را مشخص میکردید و پس از تکمیل قیمت را به شما میداد
ولی متاسفانه یادم نمیاد اسم سایت چی بود.

من خودم از پیش فاکتور استفاده میکنم شاید ساده باشه ولی خوبه

باید این اسکریپت نوشته بشه

که یک سری قالب آماده کنید البته با مکانها و پوسته مختلف تا کاربر پوسته رو انتخاب کرده و بعد به ترتیب دیگر قسمتها را انتخاب کند البتر بعضی از سایتها قالب سار آنلاین این کارو میکنند.

نمونه این سایت ها
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کار زیاد سختی نیست فقط وقت گیره . با CSS و PHP میشه طراحیش کرد . اما اگر شما هیچ کدام از زبان های برنامه نویسی را کار نکردید نمی توانید یک چنین اسکریپتی بسازید .
تنها کاری که می توانید بدون برنامه نویسی انجام دهید این است که حالت های مختلف مورد سفارش را خودتان به صورت عکس دربیاورید و آنها را همراه برای مشتری به نمایش بگذارید .
ضمن تشکر فراوان از دوستان و اساتید محترم که با نظراتشون بنده راهنمایی کردند،
قبول دارم که قطعا با توجه به اینکه برنامه نویس نیستم، نوشتن اسکریپت برای همچین سیستمی حداقل فعلا کار من نیست.
اما بیشتر ایده ی من با توجه به حرفه ای نبودنم در کدنویسی، استفاده از pic موقعیت های از قبل آماده شده بود.
به این شکل که مثلا برای یک سایت با 5 افزونه مثل نظردهی، اسلایدشو و ... باید حداقل فاکتوریلی از تعداد افزونه های به کار رفته (مثلا 5 فاکتوریل) عکس تهیه کنم.
تنها ایراد این روش تعداد بسیار بالای عکس هاییه که مجبورم برای هر سایت احتمالی به صورت آماده داشته باشم.
نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه.
ولی خوشحال می شم که اگر دوستان زودتر از من اسکریپت یا بسته ی نصبی مورد نظر رو بدست آوردن بنده رو هم در جریان قرار بدن.
البته همچنان از نظرات جدید اساتید در این زمینه استقبال و استفاده می کنم.
با دروداینم چند تا نمونه خارجی :[/font]
[font=tahoma]http://www.name.com/website-builder?gclid=CPu5zuf80aoCFQcOfAodt0wz9Q

http://webriq.com/home?subSiteId=1
http://www.site2you.com/

البته قدیما یه سایت توپ بود که یادم رفته اسمشو ولی دقیقاْ همین کارایی رو میکرد که شا میخواهید و کامل تر

موفق باشید
مرتضی پورمحمد
با سلام.
سایت هایی که دوستان به عنوان نمونه زده بودند رو ملاحظه کردم.
بسیار جالب بود.
ولی توجه بفرمایید ایده ای که بنده مطرح کردم، یک قالب ساز آنلاین نبود.
شاید در صورتی که بخوام ایده ی خودم رو تکمیل کنم، این قالب ساز آنلاین بتونه تکمیلش کنه، ولی منظور من یک نمایش دهنده ی قالب آنلاین برای مشتری که آماده سفارش دادن هست بود.
یعنی مشتری با انتخاب و تیک زدن افزونه های مورد نظرش به صورت کاملا غیر تخصصی (مثلا افزونه ی اسلایدشو) بتونه به صورت آنلاین شکل ظاهری سایت رو مشاهده کنه.
منظورم بعد از هر افزونه ایه که به قالب مورد نظرش اضافه می کنه.
به این ترتیب مشتری علاوه بر اینکه کاربردهای مورد نظر خودش رو در سفارش آنلاین قرار می ده،
بعد از انتخاب مکان قرارگیری گزینه های مورد نظرش (از طریق موقعیت های متعددی که در اسکریپت باید نوشته بشه)، شکل ظاهری سایت رو هم که بسیار برای مشتری حائز اهمیته، قبل از اتمام طراحی سایت، خواهد دید.
البته تمام این امکانات به همراه فاکتور خرید و پرداخت آنلاین کامل خواهد شد.
لینک مرجع