پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: مشکل با extra field کی 2
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
با سلام من یه قالب خارجی رو فارسی کردم ولی یه مشکلی دارم این قالب یه سری اکسترا فیلد در قسمت کی 2 داره با اسامی انگلیسیه من فارسیش کردم مثلا (قیمت =price)
تا اینجا مشکلی نیس ولی در یک فایل سی اس اس از اسم این اکسترا فیلد ها استفاده کرده و بهش استایل داده حالا تو این فایل سی اس اس اسامی جدید که فارسیه رو می نویسم ولی استایل ها کار نمی کنه.
لطفا راهنمایی کنید.

تکه کد css
featured_properties ul{ margin:0px; position:relative;}
.featured_properties ul,.featured_properties ul li{ list-style:none;}

.featured_properties ul.mod-extraFile li.Location span.name,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bathrooms span.name,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bedrooms span.name,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.BuildingArea span.name,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.price span.name,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Status,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.PropertyType,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.MinPrice,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.MaxPrice{ display:none;}
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Location{ background:url(../images/bg_location.jpg) center bottom no-repeat; margin-bottom:5px; padding-bottom:10px;}
.featured_properties ul.mod-extraFile li.price{ width:100%; clear:both; padding-bottom:25px;}
.featured_properties ul.mod-extraFile li.price span.value{ font-size:24px; font-weight:bold; color:#da403c;}

.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bathrooms,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bedrooms,
.featured_properties ul.mod-extraFile li.BuildingArea{ position:absolute; bottom:-20px; display:inline-block; font-weight:bold; float:left;}

.featured_properties .vtem_carousel_item .vtem_carousel_title,
.featured_properties .vtem_carousel_item .vtem_carousel_title a{ height:18px; overflow:hidden;}
.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bathrooms{
background:url(../images/icon_bathroom.png) right center no-repeat;
padding-right:0px;
width:50px;
left:10px;
}

.featured_properties ul.mod-extraFile li.Bedrooms{
background:url(../images/icon_bedroom.png) right center no-repeat;
width:50px;
left:80px;
}

.featured_properties ul.mod-extraFile li.BuildingArea{
background:url(../images/icon_buidsize.png) right center no-repeat;
width:85px;
right:10px;
}
مثلا به جای bedrooms در اکسترافیلد من نوشتم اتاق خواب . حالا تو اینجا نمیتونم اسم فارسی رو برای استایل استفاده کنم.
من تو اکسترافیلد که مشکلی ندارم اسامی رو فارسی میکنم ولی همینطور که میبینید این فایل سی اس اس که مربوط به اسلاید شو هست داره از اسم اکسترافیلدها استفاده می کنه اسامی تو اکسترافیلد فارسی شده حالا تو سی اس اس نمیشه فارسی نوشت حالا چه جوری این سی اس اس رو به اسامی فارسی متصل کنم.
فیلدهای اضافی در k2 به صورت پیشفرض از حالت چندزبانه پشتیبانی نمی کنند، و کلاسهارو هم نمی تونید به صورت فارسی بنویسید، دو تا راه دارید یکیش در اینجا توضیح داده شده که با تغییر در فایل item.php انجام می شه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

راه دوم استفاده از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
است ، البته خودش در توضیحش نوشته ترجمه فیلدهای اضافی k2 در نسخه تجاری فقط موجود، ولی فکر می کنم به اشتباه یادشون رفته سطح دسترسیش رو در سایتشون درست تنظیم کنند و با اینکه توضیح داده فقط برای اعضاست، می تونید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دانلودش کنید. (خود Falang هم جدا از قبل باید دانلود کرده باشید، البته این روش توسط من تست نشده)
شرمنده ولی یکم نامفهوم بود.
لطفا یکی راهنمایی کنه خیلی گیرم با تشکر
عزیز چی رو توضیح بدیم دوباره ؟
در لینک اولی که جناب حسابی قرار دادند ذکر شده که به کدام مسیر بروید و چه کدی رو جایگزین کنید.

ابتدا نوشته :
Open default/item.php
یعنی تو پوشه دیفالت فایل item.php رو باز کنید و سپس کد زیر رو پیدا کنید :

<span class="itemExtraFieldsLabel"><?php echo $extraField->name; ?>:</span>

بعد کد زیر رو جایگزینش کنید :

<span class="itemExtraFieldsLabel"><?php echo JText::_("K2_XTRA_".strtoupper($extraField->alias)); ?>:</span>

سپس در مدیریت جوملا از منو افزونه ها مدیریت زبان هارو انتخاب کنید و در تب تغییر ترجمه ها باید زبان مورد استفاده برای اون رو مشخص کنید البته من تست نکردم نمیدونم منظورش از بخش اخر گفته ها چی هست.
با تشکر فراوان از اقای حسابی و اقای گنجی مشکلم حل شد حالا یه سوال تکه کد دومی میاد از نام مستعار به جای نام اکسترافیلد استفاده می کنه درسته؟
ولی چرا فقط نام رو با الیاس نام عوض نکردیم؟
در بله واقع طبق توضیحات خودش استرینگ زبان رو به این صورت در میاره:
کد:
K2_XTRA_<ALIAS_NAME>

این روش به نظر ساده تر میاد ولی کاری که گفتید هم نباید مشکلی ایجاد کنه.
فقط الان که نگاه کردم یه مشکلی پیش اومده تو جزیات یک ایتم که میریم به جای نام اکسترافیلد اینجوری مینویسه
[attachment=7350]
[attachment=7351]
خب دلیلش اینه که در فایل ترجمه قرارشون ندادین، شما که این استرینگ رو گذاشتید باید حالا در قسمت languages جوملا وارد فولدر fa-IR و در فایل زبان k2 مثلا (fa-IR.com_k2.ini)بنویسید:
کد:
K2_XTRA_LOCATE="مکان"

در واقغ با این کار اکسترا فیلدهای شما قابلیت استفاده در سایت چند زبانه رو هم خواهند داشت
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع