زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۶:۲۷ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درصدی کردن سایز اسلایدر!
۸-۷-۱۳۹۰, ۰۷:۵۵ صبح
ارسال: #1
درصدی کردن سایز اسلایدر!
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم انجمن.
طبق معمول یه مشکل جدید دارم!
می خواستم بدونم چه جوری می تونم یه اسلایدر رو که توی سایت قرار دادم و عرض صفحه رو به طور کامل گرفته به صورت در صدی تعریف کنم؟
آخه مشکل اینه که خود قالب به صورت درصدی تعریف شده و توی رزولوشن های مختلف یکسانه.
اما اسلایدر سایزش ثابته و همین باعث شده که ظاهر سایت با مشکل روبرو بشه!
لطفا برای حل این مشکل راهنمایی بفرمایید.
با تشکر.
امضاء n4n4zi
آنکه می داند تواناست،
وآنکه می پرسد در جاده ی توانمندی و در حمایت دانایان گام بر می دارد...
[تصویر:  ajy0g2d4kfqh62gm3u7.gif]
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۸-۷-۱۳۹۰, ۱۰:۱۰ صبح
ارسال: #2
RE: درصدی کردن سایز اسلایدر!
ببینید شما در اسلایدر قطعا تصاویری قرار دادید که سایز ثابتی دارند بنابراین الزام اسلایدر این هست که سایز ثابتی داشته باشه و با توجه به طول و عرض تصاویر شما سایز اسلایدر هم ثابت باشه.. چیزی به اسم اسلایدر درصدی نداریم مگر اسلایدرهایی که فایل فلش نمایش میدهند و بخاطر ماهیت فلش بودن میتوان درصدی هم کار کرد..

شما باید قالب خودتون رو از حالت درصدی خارج و یک مقدار ثابت مثلا 980 پیکسل را تعریف کنید
امضاء tarantino
فقط خدمت گزاری به جوملای ایران
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، n4n4zi
۸-۷-۱۳۹۰, ۰۸:۱۵ عصر
ارسال: #3
اين به نوع اسلايدر شما بستگي داره.. لطفا لينك دمو بزاريد

درضمن اگه css اون رو بررسي كنيد احتمالا ميتونيد تغييرش بديد... بعضي اسلايدر ها هم كه با توجه به امكاناتشون عرض و ارتفاعشون قابل تنظيمه.. اما بازم ميگم بستگي داره شما چنوع اسلايدري رو انتخاب كردين
امضاء rezaee
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط Reza Ganji ، شاهین سمیع عادل ، n4n4zi
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۳:۲۳ صبح
ارسال: #4
(۸-۷-۱۳۹۰ ۱۰:۱۰ صبح)tarantino نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببینید شما در اسلایدر قطعا تصاویری قرار دادید که سایز ثابتی دارند بنابراین الزام اسلایدر این هست که سایز ثابتی داشته باشه و با توجه به طول و عرض تصاویر شما سایز اسلایدر هم ثابت باشه.. چیزی به اسم اسلایدر درصدی نداریم مگر اسلایدرهایی که فایل فلش نمایش میدهند و بخاطر ماهیت فلش بودن میتوان درصدی هم کار کرد..

شما باید قالب خودتون رو از حالت درصدی خارج و یک مقدار ثابت مثلا 980 پیکسل را تعریف کنید

ضمن تشکر از پاسخگوییتون باید بگم من برام مهمه که قالب با رزولوشن های مختلف هماهنگ باشه و ظاهرش تغییر نکنه.
برای همین از قالب درصدی استفاده کردم.
اما از طرفی هم فرمایش شما درسته.
ولی می خوام بدونم راهی نیست که عکس های اسلایدر هم به صورت درصدی تغییر سایز بدن؟
(۸-۷-۱۳۹۰ ۰۸:۱۵ عصر)rezaee نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين به نوع اسلايدر شما بستگي داره.. لطفا لينك دمو بزاريد

درضمن اگه css اون رو بررسي كنيد احتمالا ميتونيد تغييرش بديد... بعضي اسلايدر ها هم كه با توجه به امكاناتشون عرض و ارتفاعشون قابل تنظيمه.. اما بازم ميگم بستگي داره شما چنوع اسلايدري رو انتخاب كردين
دوست عزیز ضمن تشکر از شما باید بگم متاسفانه دموی آنلاین ندارم!
نوع اسلایدر زیاد اهمیت نداره.
مهترین خاصیتی که باید داشته باشه اینه که برای هر تصویر لینک جدا قبول کنه و دیگه اینکه بشه به صورت درصدی تعریفش کرد.
شما اسلایدری با این مشخصات سراغ دارید؟
امضاء n4n4zi
آنکه می داند تواناست،

۹-۷-۱۳۹۰, ۰۳:۴۰ صبح
ارسال: #5
نه من كه اسلايدر خوبي سراغ ندارم..
اما تصوير اگه درصدي بزرگ بشه فك كنم جالب نشه.. شما بايد درنظر داشته باشيد كه فاصله بين دو تصوير درصدي تغيير كنه..

فك كنم نوشتن كدش بصورت دستي خيلي سخت نباشه براي دوستاني كه html و جاوا اسكريپت كار كردن..

من خودم براي يه نمايشگر كالا مدتي سراغ يه اسلايدر خوب ميگشتم كه چيزي كه دلخواهم باشه پيدا نكردم و ميخوام بصورت استاتيك اونچيزي رو كه ميخوام پياده كنم.. البته من بيشتر به يه ماركيو نياز دارم.. نميدونم شماهم اين نوع نمايشگرو ميخوايد.. اگه نمونه بزاريد بهتره...

اما الان فرصتش رو ندارم..!

البته ظاهرا شما براي جوملا 1.5 ميخوايد كه اسلايدرهاي بيشتري داره حتما يه سرچ توي

بزنيد با كليدهاي مد نظرتون احتمالا شما راحت تر اونچيزي كه ميخواين رو بتونيد پيدا كنيد

اينم يه نمونه تستش كنيد. البته مطمئن نيستم اين سبك بكارتون بياد!
امضاء rezaee

سپاس شده توسط n4n4zi
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۳:۴۰ صبح
ارسال: #6
اکثر اسلاید شوها را میتوانید با دستکاری فایل css درصدی کنید
ولی تو انجمن چند تا اسلاید شو معرفی شده کلمه "اسلاید شو" را تو انجمن جستجو کنید
قابلیتشون هم نگاه بندازید
موفق باشیدRose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، n4n4zi
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۵:۵۰ صبح
ارسال: #7
دوست عزیز فکر می کنم پاسخ جناب طالبی صحیح تر باشد
اسلایدشو ها با پیکسل کار می کنند . یعنی شما اندازه تصویر را با پیکسل به آنها معرفی می کنید . اگر بخواهید این گزینه را تبدیل به درصد کنید باید در ساختار اسلاید شو تغییر بدهید . برای درصدی کردن اسلایدشو هم باید به فریمی دور عکس نمایش داده می شود دقت کنید و هم به خود عکس
مگر اینکه از اسلاید شویی استفاده کنید که به صورت اتوماتیک عکس را تغییر سایز دهد مثلا اسلایدشویی که با فلش ساخته شده زیرا فایلهای فلش را می توان به راحتی درصدی کرد.
امضاء شاهین سمیع عادل
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط Reza Ganji ، n4n4zi
۹-۷-۱۳۹۰, ۰۶:۲۸ صبح
ارسال: #8
از پاسخ همه ی دوستان تشکر می کنم.
اما من کلا گیج شدم.
اسلایدر برای جوملای 1.5 خیلی زیاده.
اما این خاصیتی که من می خوام جایی ندیدم.
من خودم از اسلایدری که ضمیمه کردم استفاده می کنم.
به نظر شما امکان درصدی کردن این اسلایدر وجود داره؟
اگه نشه فکر کنم باید به توصیه ی جناب آقای طالبی در مورد پیکسلی کردن قالب عمل کنم.
mod_simplespotlight.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 1
اندازه 160.92 کیلوبایت

امضاء n4n4zi
آنکه می داند تواناست،

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان