زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۰۷:۳۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زبان پیش فرض سایت
۲۹-۶-۱۳۹۰, ۰۵:۵۶ عصر
ارسال: #1
زبان پیش فرض سایت
سلام دوستان
خسته نباشید
من یه کاری میخوام بکنم. نمیدونم میشه یا نه. لطفا بنده رو راهنمایی کنید.
من یک سایت دو زبانه برای یک دانشگاه طراحی کرده ام. (در حقیقت دو سایت مجزاست. از جومفیش و کامپوننت های مشابه استفاده نشده است)
میخوام زبان پیش فرض انگلیسی باشه ولی کسانی که از ایران وارد سایت می شوند یا حداقل کسانی که از داخل دانشگاه وارد سایت می شوند، سایت فارسی رو به عنوان ساین پیش فرض ببینند.
آیا امکان انجام این کار از روی آی پی یا هر چیز دیگری هست؟
اگر راهی هست لطفا راهنمایی فرمایید
ممنون از لطف شما عزیزان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۳۰-۶-۱۳۹۰, ۰۵:۴۸ صبح
ارسال: #2
RE: زبان پیش فرض سایت
دوست عزیز فکر می کنم باید از فکر آی پی بیایید بیرون اگر هم شدنی باشد با توجه به مشکلات جانبی که ممکن است ایجاد شود معقول نیست .
شما به راحتی با ایجاد یک صفحه اچ تی ام ال ساده در اول سایت می توانید به کاربر قدرت انتخاب زبان را بدهید .
امضاء شاهین سمیع عادل
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
/ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

طراحی وب سایت شرکتی ، شخصی ، فروشگاهی ، انجمن های گفتگو
: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط صابرمحمدی ، mking ، Reza Ganji ، مرتضی محمدجانی
۳۰-۶-۱۳۹۰, ۰۵:۱۵ عصر
ارسال: #3
بله در ادامه حرف آقا شاهین باید عرض کنم که:
معمولا شناسایی کاربر راه حل معقولی نیست
1- امکان استفاده از "پیل تر شکن " و دیگر نرم افزار های تغییر آی پی که در کشور صورت میگیرد کاربر زبان سایت را به زبان انگلیسی مشاهده خواهد کرد .
2- گاهی اوقات اتفاق افتاده که حتی آی پی ها در جاهای مختلف موقعیت را اشتباه تشخیص می دهند (مثلا خودم که در شمال کشور هستم آی پی من را در اصفهان نشان میدهد)
3- استفاده از چنین کدهایی موجب می شود تا یک سری کد برای تشخیص آی در قالب اجرا شود که باعث دیر شدن سایت میشود.
شما میتوانید همانطور که آقا شاهین فرمودند از یک صفحه html یا مثلا استفاده از 2 پرچم در بالا سایت یا هرجایی که خودتان تشخیص میدهید استفاده کنید هم زیبایی خواصی به سایت شما میدهد و هم باعث دیر لود شدن سایت نمیشود.
موفق باشیدRose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، صابرمحمدی ، شاهین سمیع عادل
۳۰-۶-۱۳۹۰, ۱۱:۳۶ عصر
ارسال: #4
شدن این کار که شدنیه و کافیه چند خط کد به htaccess سایت اضافه کنید و حتی میتونید رنج مشخصی از IP ها رو وارد کنید ولی من هم با نظر دوستان موافقم و معقول تر هست با توجه به استاتیک نبودن IP ها و استفاده از ف - یل - ترینگ ها بهتره این کار رو نکنید
البته میتونید برای استفاده از داخل خود دانشگاه این کار رو انجام بدید چون احتمالا از ip استاتیک استفاده میکنند
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089

سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، صابرمحمدی ، Reza Ganji
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان