پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
زبان پیش فرض سایت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: زبان پیش فرض سایت (/thread-2246.html)

زبان پیش فرض سایت - imanghafari - ۲۹-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۵۶ عصر

سلام دوستان
خسته نباشید
من یه کاری میخوام بکنم. نمیدونم میشه یا نه. لطفا بنده رو راهنمایی کنید.
من یک سایت دو زبانه برای یک دانشگاه طراحی کرده ام. (در حقیقت دو سایت مجزاست. از جومفیش و کامپوننت های مشابه استفاده نشده است)
میخوام زبان پیش فرض انگلیسی باشه ولی کسانی که از ایران وارد سایت می شوند یا حداقل کسانی که از داخل دانشگاه وارد سایت می شوند، سایت فارسی رو به عنوان ساین پیش فرض ببینند.
آیا امکان انجام این کار از روی آی پی یا هر چیز دیگری هست؟
اگر راهی هست لطفا راهنمایی فرمایید
ممنون از لطف شما عزیزان

RE: زبان پیش فرض سایت - شاهین سمیع عادل - ۳۰-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۴۸ صبح

دوست عزیز فکر می کنم باید از فکر آی پی بیایید بیرون اگر هم شدنی باشد با توجه به مشکلات جانبی که ممکن است ایجاد شود معقول نیست .
شما به راحتی با ایجاد یک صفحه اچ تی ام ال ساده در اول سایت می توانید به کاربر قدرت انتخاب زبان را بدهید .

RE: زبان پیش فرض سایت - مرتضی محمدجانی - ۳۰-۶-۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ عصر

بله در ادامه حرف آقا شاهین باید عرض کنم که:
معمولا شناسایی کاربر راه حل معقولی نیست
1- امکان استفاده از "پیل تر شکن " و دیگر نرم افزار های تغییر آی پی که در کشور صورت میگیرد کاربر زبان سایت را به زبان انگلیسی مشاهده خواهد کرد .
2- گاهی اوقات اتفاق افتاده که حتی آی پی ها در جاهای مختلف موقعیت را اشتباه تشخیص می دهند (مثلا خودم که در شمال کشور هستم آی پی من را در اصفهان نشان میدهد)
3- استفاده از چنین کدهایی موجب می شود تا یک سری کد برای تشخیص آی در قالب اجرا شود که باعث دیر شدن سایت میشود.
شما میتوانید همانطور که آقا شاهین فرمودند از یک صفحه html یا مثلا استفاده از 2 پرچم در بالا سایت یا هرجایی که خودتان تشخیص میدهید استفاده کنید هم زیبایی خواصی به سایت شما میدهد و هم باعث دیر لود شدن سایت نمیشود.
موفق باشیدRose

RE: زبان پیش فرض سایت - پیام عمرانی - ۳۰-۶-۱۳۹۰ ۱۱:۳۶ عصر

شدن این کار که شدنیه و کافیه چند خط کد به htaccess سایت اضافه کنید و حتی میتونید رنج مشخصی از IP ها رو وارد کنید ولی من هم با نظر دوستان موافقم و معقول تر هست با توجه به استاتیک نبودن IP ها و استفاده از ف - یل - ترینگ ها بهتره این کار رو نکنید
البته میتونید برای استفاده از داخل خود دانشگاه این کار رو انجام بدید چون احتمالا از ip استاتیک استفاده میکنند