زمان کنونی: ۲۰-۲-۱۴۰۳, ۰۸:۵۱ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبدیل تاریخ میلادی کامپوننتها به تاریخ شمسی
۱۳-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۷ عصر
ارسال: #1
سلام دوستان.
خیلی از افزونه های که جدید نصب میکنم تاریخشون بصورت میلادی می باشد.مثل کامپوننت انتقادات و پیشنهادات و ....

من میخوام تاریخ هاشونو بصورت شمسی نشون بدم.

وقتی جوملا 1.5 را بررسی کردم دیدم تاریخ ها را بصورت میلادی در بانک ذخیره میکنه و هنگام نمایش اونو به میلادی تبدیل میکنه.مثل تاریخ ثبت نام یا آخرین بازدید کاربران که در جدول user
ثبت میشه بصورت میلادیه ولی موقع نمایش در مدیریت بصورت شمسی نمایش داده میشه

من خط زیر را در نمایش تاریخ آخرین بازدید دیدم ولی نمیفهمم چکار میکنه؟کسی میتونه راهنمایی کنه؟برای اینکه بتونم از این خط کد در کامپوننت هام استفاده کنم تا تاریخ را بصورت شمسی نشون بده باید چکار کنم؟؟
$lvisit = JHTML::_('date', $row->lastvisitDate, '%Y-%m-%d %H:%M:%S');
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۴-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۵۲ عصر
ارسال: #2
درود بر شما
تبدیل تاریخ میلادی به شمسی در افزونه های جوملا
جوملا! بر اساس نیاز کاربران ، برای هر زبانی می توان تاریخ منحصر بفرد آن کشور یا زبان را پشتیبانی می کند. هر زبان می تواند در جوملا یک تاریخ منحصر بفرد خودش را داشته باشد که در صورت استفاده از آن زبان ، تاریخ نیز به همان کشور تغییر پیدا کند. بطور مثال در زبان فارسی ،‌زمانی که شما زبان کاربری وب سایت را فارسی انتخاب کنید ، تاریخ نیز متناسب با زبان فارسی ، شمسی و یا همان جلالی می شود. و اگر زبان انگلیسی را انتخاب کنید ، تاریخ میلادی می شود.
این امری است که برنامه سازان جوملا به آن در جوملا ۱.۵ اشاره کرده و بسیار نیز حیاتی بوده است. حال چه کنیم که برنامه یا افزونه ای که طراحی می کنیم و یا از قبل طراحی شده است ، از این خاصیت استفاده کند؟
نکته :‌در جوملا و یا بطور کل در برنامه نویسی ها همیشه بایستی تاریخی که در پایگاه داده ها ذخیره می شود میلادی ذخیره شود.چراکه تاریخ میلادی که تاریخ پیشفرض است.بنا بر این فقط بایستی حالت نمایش و بقولی view به تاریخ مثلا فارسی تبدیل شود.
حال بپردازیم به کد و یا شی کوچک تبدیل تاریخ در جوملا .
JHTML::_('date', arg1,arg2);
این شی جز آرگومان اصلی که date و نشان دهنده تبدیل تاریخ است ، دو آرگومنت دیگر نیز دارد.
اولین آرگومنت بایستی مقدار تاریخ ما باشد که میلادی هم بایستی باشد. دومین آرگومان نیز فرمت نمایش تاریخ است.مثلا روز رو کامل بگه یا مختصر و یا اینکه عصر و صبح رو هم اعلام کنه و ... .
مثال :
JHTML::_('date', $row->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC4'));
در مثال بالا یک آبجکت تاریخ ایجاد شده یک مطلب از پایگاه داده گرفته شده است و مقدارش در اینجا درج شده است.
در آبجکت بعدی نیز نوع نمایش و فرمت تاریخ قرار داده شده است.این نوع در فایل های زبان قابل تغییر می باشد.
ستفاده از این شی در افزونه هایی که وجود دارند ولی شمسی نیستند
ما فرض می کنیم افزونه ای داریم که کد تاریخش بصورت زیر است
date($row->created,"Y-m-d")
حال این کد را تبدیل می کنیم :
JHTML::_('date', $row->created, JText::_('DATE_FORMAT_LC4'));
منبع جومفا
امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mylove_iman ، Reza Ganji ، سعید حمزه زاده ، yaserjafarza
۱۴-۱۲-۱۳۹۱, ۰۵:۵۴ عصر
ارسال: #3
سلام و ممنون از توضیح فوق العادتون .من کاری را که فرمودید انجام دادم ولی دیگه هیچی نشون نمیده.من متوجه نمیشم JText::_('DATE_FORMAT_LC4') یعنی چی؟هرچیم جستجو میکنم چیزی پیدا نمیکنم.شما میتونید کمکم کنید باید کجا اضافش کنم ؟؟؟ و مقدار این متغییر چیه؟؟بازم ممنون
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان