زمان کنونی: ۲۴-۲-۱۴۰۳, ۰۵:۴۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد پلاگین Unicode slugs SEF
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ صبح
ارسال: #1
Exclamation سوال در مورد پلاگین Unicode slugs SEF
سلام
وقت بخیر

یکی از مشکلات جوملا 1.5 با زبان فارسی اینه که وقتی سئو رو فعال می کنیم ، نمی توان کاری کرد که آدرس های صفحات
فارسی شوند و مجبوریم از افزونه های مختلف استفاده کنیم تا این مشکل برطرف بشه
یکی از این افزونه ها
unicode slugs sef
هست

بنده این پلاگین رو نصب کرده ام و در فیلد نام مستعار به راحتی متن فارسی سیو می شود
با توجه به اینکه روی سایت خبری با حدود 5100 مطلب نصب شده
از اساتید و دوستان در این مورد چند سوال دارم
در صورتی که این پلاگین رو حذف یا غیر فعال کنیم وضعیت لینک ها به چه صورت می شود؟
آیا همچنان به صورت متن فارسی باقی می مونن ؟ یا به صورت اعداد تاریخ و زمان ؟ یا لینک ها شکسته می شن و خطای 404 ایجاد می شه؟
آیا این پلاگین با افزونه ی عمومی خاصی تداخل ایجاد می کند؟
دوستان در این مورد تجربه ای دارند؟

و در نهایت این که آیا نصب این پلاگین رو توصیه می کنید یا جایگذاری فایل های زیر در هاست یا روش ویرایش فایل های جوملا؟

فایل زیپ برای جایگذاری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ویرایش فایل

unicode slugs sef

This plugin loads a modified version of the
class « Jfilteroutput » (libraries/joomla/filter/filteroutput.php).
While this class has not been modified since 2007/03/15, it could be in
the future and therefore necessitate an update of this plugin
امضاء arash2860
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ صبح
ارسال: #2
RE: سوال در مورد پلاگین Unicode slugs SEF
این پلاگین در انجمن پارس جوم هم معرفی شده و موجود است.
در صورتی که این پلاگین را غیرفعال کنید لینک هاتون شکسته میشه و با خطای 404 مواجه میشید.
نیازی هم به حذف اون نیست و من فکر میکنم استفاده از پلاگین بهتر باشه هرچند از روشی که احتمالا منظورتون هست استفاده نکردم.یک پلاگین نصب و فعال میکنید و تمام.تا زمانی که جوملا 1.5 هم دارید این پلاگین باهاش سازگار خواهد بود و مشکلی نداره.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط arash2860
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۰۶:۳۰ صبح
ارسال: #3
با سپاس از شما
این پلاگین با افزونه ی خاصی ایجاد مشکل نمی کنه؟
از دوستان کسی تجربه استفاده از این پلاگین رو داره؟
امضاء arash2860
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ عصر
ارسال: #4
ما در خیلی از سایت ها استفاده کردیم و مشکلی نبوده ضمن اینکه در جوملا 2.5 این امکان به خود جوملا اضافه شده و نیاز به پلاگین نیست.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط arash2860
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #5
بله اطلاع دارم حتی در 1.7 هم این مساله برطرف شده است
اما خب بنده همچنان روی 1.5 کار می کنم و البته سایت رو 3 سال پیش با 1.5 ساخته ام نمی خوام فعلا تغییرش بدم
چون در فروم های دیگه دوستان صحبت از تداخل این افزونه با افزونه های دیگه داشتن اما خب اسمی از افزونه ها نبرده بودند
امضاء arash2860
۱۹-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۰۵ عصر
ارسال: #6
پس از بررسی و تست به این نتیجه رسیدم :

استفاده از پلاگین Unicode slugs SEF طبق گفته انتشار دهنده ممکن است با بعضی از افزونه ها تداخل ایجاد کند و غیر فعال کردن این پلاگین باعث می شه که لینک ها شکسته و خطای 404 ایجاد بشه

استفاده از کد return $string; در تابع stringURLSafe در فایل filteroutput.php طبق تاپیک زیر باعث می شه که در فیلد اسم مستعار حروف فارسی سیو بشه اما به دلیل اینکه اون کد کل تابع رو از چرخه فعالیت خارج می کنه ، بین کلمات فارسی در لینک خط فاصله قرار نمی ده و فاصله ( space ) در لینک بین کلمات باقی می مونه که می تونه باعث ایجاد مشکلات زیادی بشه

با جابه جایی فایل های زیر در مسیر
libraries/joomla/filter/
هیچ مشکلی پیش نمی یاد و علاوه بر درج حروف فارسی در فیلد اسم مستعار ، در لینک بین حروف خط فاصله ایجاد می شه

بنده در روش آخر استفاده کردم ...
www.sedayeabadan.ir
امضاء arash2860
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، btheme
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ صبح
ارسال: #7
این فایل ها هم مطمئنا از جوملا 2.5 یا همون روش بالا الگو برداری شده.
اگر نظر من رو بخواهید زیاد مهم نیست که لینک ها فارسی باشند یا خیر و اونهایی که هم میگویند در سئو تاثیر داره درست میگویند ولی نه اونقدر که فارسی بودن لینک باعث بشه شمابیاید صفحه اول گوگل و اگر حرف من رو قبول ندارید در سرچ هایی که در گوگل میکنید لینک های رو بسنجید.
شما میتونید سئو رو فعال کنید و از نام مستعار لاتین استفاده کنید یا اگر واقعا براتون مهمه به جوملا 2.5 مهاجرت کنید.

حتی مای بی بی هم امکان فارسی کردن لینک ها رو داره ولی ما استفاده نمیکنیم.متاسفانه یکی از دلایلش اینه که لینک دادن به مطالب سایت مشکل دار میشه و هنگام کپی لینک بیش از اندازه طولانی و بیشتر وقتها هم شکسته میشه.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط arash2860 ، btheme
۲۰-۹-۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ صبح
ارسال: #8
با سپاس از شما
بنده در حال حاضر ترجیح می دم که به جوملا 2.5 مهاجرت نکنم به همون دلیل که به جوملا 1.7 نرفتم
سایت بنده در سرچ گوگل به خوبی دیده می شه
با سرچ کلمه آبادان در صفحه اول گوگل هستم
منتها خواستم تاثیر فارسی بودن لینک ها رو تجربه کنم
امضاء arash2860
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان