زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۰۲:۳۰ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییرات در قالب helix
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۷:۳۲ عصر
ارسال: #1
تغییرات در قالب helix
با سلام دوستان عزیز
من برای اینکه بتونم در css مهارت پیدا کنم می خوام روی قالب helix که موقعیتهای خوبی داره کار کنم
مثلا در قدم اول می خوام برای سر ستونهای چپ و راست یک تصویر تعریف کنم و گوشه های ستونها رو گرد کنم خواهش می کنم کمکم کنید تا css رو خوب یاد بگیرم

پس سئوال اول:
چه جوری برای سر ستونها یک تصویر یا افکت تعریف کنم و گوشه ها شو گرد کنم؟
دمو : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۱۰ عصر
ارسال: #2
RE: تغییرات در قالب helix
مهم اینه که بتونی کلاس یا آیدی مکانی که می خوای تغییر بدی رو درست انتخاب کنی و یا تعریف کنی، دستورات css بسیار ساده هستند، مثلا می تونی این کد رو قرار بدی:
div#sp-leftcol .mod-wrapper, div#sp-rightcol .mod-wrapper {
    border-radius: 15px 15px 0px 0px;
    background: url("/joomla25/helix/templates/shaper_helix/images/typo/bignumber.png") no-repeat scroll 120px 0 transparent;
}

که من تعریف کردم دو ستون چپ leftcol و راست rightcol منوییی که در اون ها هست دو قسمت بالاییشون گرد بشه و یه بک گراند یا مقیاسی که براش تعریف کردم 120px 0 بدون تکرار نمایش داده بشه.
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۲۲ عصر
ارسال: #3
ممنونم از پاسخ شما
ممنون میشم ساده تر پاسخ بدید
قدم اول باید این کد ها رو کجا اضافه کنم؟
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۳۲ عصر
ارسال: #4
اول از همه اینکه برای پیدا کردن این کدهای آی دی و کلاس، ساده ترین راه استفاده از فایرباگ روی مرورگرتون هست، تا بتونید برای هر المان به راحتی این کار رو انجام بدید،

این کد هارو می تونید در template.css اضافه کنید، البته در فریم وورکهایی مثل هلیکس فایل های css با هم مرج می شن و یه فایل css خروجی از قالب فقط نمایش داده می شه، برای همین بعد تغییرات باید گزینه ... clear که بعد از فعال کردن این قالب به پنل مدیریتتون در بالا اضافه می شود رو کلیک کنید تا تغییراتی که دادید در خروجی نمایش داده بشن.

همون طور هم که می دونید این کد div#sp-rightcol .mod-wrapper برای تعریف اون قسمت در ستون راست و این div#sp-leftcol .mod-wrapper برای تعریف همون قسمت در سمت چپ= هست که با , در کنار هم قرار دادم تا استایل مشابهی بهشون بدم و می تونم برای هر کدوم جداگانه این کار رو انجام بدم.
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ عصر
ارسال: #5
آقا خواهشا ساده تر توضیح بدید
در ضمن شما متنتون کامل به هم ریخته اس من چیزی متوجه نشدم
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ عصر
ارسال: #6
من متن رو دوباره خوندم شما با کدوم قسمت مشکل داشتید؟ شما کد رو در template.css اضافه کنید، توضیحات اضافی هم دادم در مورد این فریم وورک که با مشکل بر نخورید در هنگام تغییرات
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، Reza Ganji
۱۸-۷-۱۳۹۱, ۰۹:۲۱ عصر
ارسال: #7
به دلیل اینکه بین متن فارسی کلمات انگلیسی تایپ می کنید کلا متن به هم ریخته اس
دوستان دیگه هم این مشکل رو دارند؟
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن: