زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۲:۰۸ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم آموزش نصب افزونه | خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد
۱۳-۱-۱۳۹۰, ۰۵:۱۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۵۳ عصر، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #1
Wink آموزش نصب افزونه | خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد
با توجه به سوال برخي دوستان در مورد مشكل در هنگام نصب ماژول ها و افزونه هاي جوملا اين آموزش را كه آقاي تهراني تهيه كرده اند را براي استفاده دوستان قرار ميدهم!

متن آموزش :

بسياري از کاربران جوملا همواره با اين خطا مواجه ميشوند براي همين تصميم گرفتم در مورد رفع اين مشکل مقاله اي بنويسم تا اين دسته از کاربران از سردرگمي نجات پيدا کنند و اين مشکل عمومي حل شود . اين آموزش را اولين بار مصطفي قلي زاده نوشت که من قصد دارم آن را کامل تر کنم . . در اين مقاله بيشترين امکاني را ممکن است شما اين خطا را دريافت کنيم بررسي ميکنيم و همچني راه حل هاي آن را براي شما ذکر خواهيم نمود!

اول از همه اين نکته رو بگم که براي ارور فايل XML پيدا نشد يا نميتواند فايل نصبي رو بيابد اين نکات رو در نظر بگيريد :

1- امکان داره فايل شما پوشه تو پوشه شده باشه ، يعني براي نصب اول بايد پوشه رو از حالت فشرده خارج کنيد و بعد فايل داخل بسته رو نصب کنيد
2- امکان داره فايل شما با جوملا سازگار نباشه و فايل XML وجود نداشته باشه
3- امکان داره فايل XML تکرار شده باشه
4- در بعضي از مواقع که به علت ناقض بودن فارسي سازي يا عدم فارسي سازي درست
5- امکان داره فايل شما براي نسخه هاي قديمي جوملا باشه و حتي با فعال بودن پلاگين ارث بري هم نصب نشه
6- پسوند فايل فشرده رو هم چک کنيد که درست باشه zip يا tar و ...،پسوند هايي مانند RAR قابل نصب نميباشند!
7- .....

خوب حالا بريم سراغ خطاي معروف عدم جابجايي و نصب نشدن الحاقات ، اين نکات رو در نظر بگيريد :

1- دسترسي پوشه ها رو چک کنيد که قابل نوشتن باشن ، براي چک کردن ميتونيد تو منو "راهنما" از مديريت جوملا، گزينه "اطلاعات سيستم" رو بزنيد و از تب "سطح دسترسي فهرست" دسترسي پوشه ها رو ببينيد و در صورت لزوم مي تونيد از سي پنل پرميشن هاي پشه ها رو عوض و 777 کنيد و دوباره چک کنيد که تمام پوشه ها قابل نوشتن باشن و تو تنظيمات اصلي چک کنيد که FTP روي خير باشه.

[تصویر:  1301681353_1_c79530c94a.png]

2- مسير پوشه کش ، TMP رو چک کنيد تو فايل CONFIG ، مثل var $log_path = 'C:\\wamp\\www\\joomla\\logs'; و

var $tmp_path = 'C:\\wamp\\www\\joomla\\tmp';

من از ومپ سرور استفاده مي کنم و تو پوشه joomla نصب کردم.

وقتي در سرور جوملا را نصب ميکنيد مسير پوشه tmp بايد درست باشد در غير اينصورت فايل به سرور منتقل نميشود . تصوير نمايانگر 2 مسير مهم براي اين مورد است

[تصویر:  1301681468_1_2ebcb4a09d.png]

در صورتي که تا بحال نتيجه نگرفته ايد ساير مراحل را دنبال کنيد

3- تو تنظيمات اصلي FTP رو بله کنيد و تنظيماتشو انجام بديد
فعال بودن FTP = بله
هاست FTP = اسم سايت مثلا Yahoo.com
پورت FTP = 21
نام کاربري FTP = نام کاربري که براي ورود به سي پنل استفاده مي کنيد
رمز عبور FTP = رمز ورود به سي پنل
ريشه FTP = اگر ادرس در سي پنل و در ريشه هست = public_html
البته بهتره گزينه آخر رو تنظيم نکيند ، چون خود سيستم به صورت اتوماتيک پيدا مي کنه

4- تو فايل CONFIG چک کنيد که اطلاعات FTP درست وارد شده و var $ftp_enable برابر 1 باشد و اطلاعات درست باشد

درج مشخصات FTP در فايل config.php براي شما مشکل امنيتي ايجاد ميکند لذا تا زماني که مجبور نيستيد اين کار را انجام ندهيد

5- فايل CONFIG رو از روت جوملا دانلود کنيد و اون رو از هاست پاک کنيد ، تو سيستم چک کنيد و دوباره آپلود کنيد
6- در مواقعي که FTP روي خير يعني غير فعال است از طريق فايل Config يک بار اون رو فعال کنيد و البته با دانلود و اپلود مجدد و بعد تو تنظيمات اصلي دوباره اون رو غير فعال کنيد !!
7- در بعضي از مواقع سيستم پلاگين ارث بري رو فعال کنيد.

اين ها دلايل عمومي بود که باعث ميگردد يک افزونه روي جوملا نصب نگردد!
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، سید منصور فیروزه ، vahid.exe ، MASTER ، nadi ، lianteam ، Mojtaba Pordel ، mking ، shookr ، صابرمحمدی ، saeidfar ، صدرا حسابی ، shahnaz ، insurer ، rezaetemadi ، mehran2020 ، zaban26 ، darab65 ، autopayamak ، atadm
صفحه 3 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۱۲-۳-۱۳۹۵, ۰۹:۱۵ عصر
ارسال: #21
RE: آموزش نصب افزونه | خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد
سلام منم روی یه هاست چندین سایت دارم که یکیشون همچین مشکلی داره و پیغام زیرو نمایش میده،البته دسترسی به هاست ندارم چون هاست ماله آمریکاست و صاحبش اجازه نمیده،

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۲-۳-۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ عصر
ارسال: #22
RE: آموزش نصب افزونه | خطا در جابجایی فایل - فایل XML را نمیتواند بیابد
تمامی موارد پست اول رو چک کردید ؟
امضاء پیام عمرانی
طراحی و برنامه نویسی انواع سایت و وب اپلیکیشن
ساعات تماس : 9 الی 17
021-44432343
021-44447089
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان