زمان کنونی: ۲۲-۲-۱۴۰۳, ۰۷:۱۹ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سايت چند زبانه به همراه صفحه اينترو
۱۰-۴-۱۳۹۱, ۰۵:۲۱ عصر
ارسال: #1
سايت چند زبانه به همراه صفحه اينترو
سلام به همگي بزرگواران
بنده ميخوام انشاءالله سايتي طراحي كنم كه فعلاً يك زبانه است اما در آينده قراره دو يا سه زبانه بشه
مي خوام از همين الآن بستر چند زبانه شدنش رو فراهم كنم

1-سؤالم اينه كه اگه بنده توي public html يه فولدر مثلاً به اسم mlبسازم و جوملا رو توش نصب كنم(البته اين كارو انجام دادم فقط مي خوام مطمئن بشم)
و يه صفحه ي اچ تي ام ال براي اينترو تو خود public html بسازم بعد لينك فولدر ml رو به دگمه ي فارسي صفحه ي اينترو بدم درسته؟
2- اين امكان وجود داره كه سايت تا راه اندازي بشه و ثبت نام و... داشته باشه و مدتي كار كنه بعد بخوام زبان دومش رو فعال كنم؟
ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد(اكثر لينك هاي مربوط به سؤالم رو خوندم، اگه مستقيم جواب بديد متشكر مي شم)
در پناه حق باشيد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۰-۴-۱۳۹۱, ۰۶:۲۳ عصر
ارسال: #2
RE: سايت چند زبانه به همراه صفحه اينترو
برای دوزبانه کردن سایت روش های متفاوتی وجود داره که بسته به کارتون میتونید استفاده کنید.

1- استفاده از دوجوملا که با همین روشی که خودتون گفتین درسته، یکیش مثلا با زبان فارسی و دیگری با زبان لاتین مثلا. ولی خوب اشکالی که این روش داره اینه که حجم استفاده از هاستتون بالا میره و اگر سیستم ثبت نام داشته باشید کاربر باید توی هر دوش عضو باشه.
البته باروش هایی میشه حلش کرد که خوب باید به جوملا وارد باشید، مثلا استفاده از دیتابیس مشترک و یا تغییر لینک عکس ها برای کاهش حجم و ...

2- استفاده از افزونه های دوزبانه ساز مانند جوم فیش
من خودم از این روش استفاده کردم که خوب به نظرم این بهترین روش هست، چون امکان دوزبانه کردن کامل سایت موجوده و کاربر میتونه از تمام امکانات استفاده کنه و شما دیگه دردسری برای تطبیق دوجوملا باهم رو ندارین

3- استفاده از یه جوملا ولی با دوتا قالب یکسان که یکی فارسی و دیگری لاتین باشه مثلا
که بعدش با تکنیک های موجود منو و صفحات فارسی و لاتین درست بشه و زبان های متفاوت ایجاد بشه،‌اما خوب اشکالش اینه که چون بیس جوملا فارسی(یا لاتین بسته به جوملای نصبی) هست ماژول های مورد استفاده دوزبانه نخواهند شد.

امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم
استفاده از روش های بالا بسته به فیلد کاریتون هست و حتما اجباری به استفاده از یه روش خاص نیست و شما باید انتخاب کنید.

موفق باشید
امضاء امید
امام جواد (ع):

الْمُؤمِنُ يَحْتاجُ إلى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفيقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَ قَبُولٍ مِمَّنْ يَنْصَحُهُ

مؤمن در هر حال نيازمند به سه خصلت است:
واعظى از درون خود، توفيق از طرف خداوند متعال، قبول و پذيرش نصيحت كسى كه او را نصيحت نمايد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Pourdaryaei ، Reza Ganji ، ریحانة النبی ، memare-ahvaz ، btheme ، aseman313
۱۱-۴-۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ صبح
ارسال: #3
سلام بزرگوار
تشکر از لطفتون
بنده فراموش کردم یه چیزی رو عرض کنم
بنده می خواستم از جوملا 2.5 استفاده کنم بیشتر به خاطر خاصبیت دو زبانه بودنش!(که نخوام دو جوملا نصب کنم)
یعنی نمی شه رو این خاصیت حساب کرد؟!
بنده ماژول های زیادی نمی خوام استفاده کنم
مثلاً ماژول گالری تصاویر، اسلاید شو
کار با جومفیش چطوریه؟
اونجور که دربارش سرچ کردم مثل اینکه کار باهاش سخته!
ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنید
ضمن اینکه اگه بخوام با جومفیش کار کنم می تونم کاری که تو تاپیک اول عرض کردم رو انجام بدم؟

ممنون میشم اگه جواب این سؤال رو هم بدید.
" اين امكان وجود داره كه سايت تا راه اندازي بشه و ثبت نام و... داشته باشه و مدتي كار كنه بعد بخوام زبان دومش رو فعال كنم؟"

در پناه حق باشید انشاءالله
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۱-۴-۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ صبح
ارسال: #4
فکر میکنم امید همه چیز رو برای دو زبانه کردن گفتند و نیازی به تکرار نیست .

بجز اینکه برای جوملا Joomla 2.5 جومفیشی وجود نداره که بخای استفاده کنی ، ولی افزونه های مثل Multi sites ، KMFasTrans FREE، Language Changer ، FaLang، Josetta، jDiction وجود داره که بسته به نیازتون میتونید از اینها استفاده کنید .

این امکان رو داره که شما هر موقع دوست داشتید زبان دوم رو فعال کنید ، کافیه با یکی از کامپوننتهای بالا سر و کله بزنید .
امضاء Pourdaryaei
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، memare-ahvaz ، امید
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان