زمان کنونی: ۸-۲-۱۴۰۳, ۱۱:۴۳ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در طراحی سایت دو قالبه
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۰۷ عصر
ارسال: #1
راهنمایی در طراحی سایت دو قالبه
با سلام و احترام
من یک سایت دارم طراحی می کنم که دارای دو تم هستش:
تو صفحه اول یک اسلایدر با منو و بخش ورود کاربر داره که کاربر بعد از ورود میره به تم دوم که دیگه اسلایدر نیست و منو ها و تم کلی سایت عوض میشه و یا اینطور عمل می کنه که بعد از این که کاربر روی یکی از منو ها کلیک میکنه به تم دوم بره.
خودم دو راه حل به ذهنم رسید:
راه حل اول1- همه موارد رو در یک تم جا بدم و کد php بزارم که اگه موقعیت ماژول خالی بود div رو نشون نده که دو مشکل داره 1- کد php رو ندارم 2-بکگراند سایت رو چه کار کنم که در دو تم باید عوض بشه

راح حل دوم2- دو صفحه جدا از هم به صورت index.php و index_02.php ایجاد کنم و بینشون رابطه ایجاد کنم که اینم دو مشکل دارم 1- نمی دونم اینکار رو اصلا چه جور باید کرد 2- اگر هم شد چیکار کنم وقتی کاربر وارد بخش کاربری شد بره به تم دوم!!!

خیلی گیج شدم کلیم گشتم ولی می دونم اینجا جوابش و پیدا می کنم چون دوستان واساتیدی مثل شما هستند که مطمئنن منو بی جواب نمیزارن.
با تشکر از لطفتونRose
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ عصر
ارسال: #2
RE: راهنمایی در طراحی سایت دو قالبه
سلام اینکه همش نمی دونم شد گرامیEyes
میشه ولی شما باید دو صفحه ای رو که لازم دارید در همون فایل index.php طراحی کنید .
و شرط کنید که اگر کامپوننتی لود نشد این صفحه اول و اگر لود شد صفحه دوم رو بار گزاری کنه.
البته باید با php اشنایی داشته باشید تا بتونید این کار رو انجام بدین . حدودا 8-7 کد نویسی داره.
امضاء alim123
طراحی قالب جوملا -طراحی کامپوننت و ماژول
طراحی سایت - گرافیک
تماس :09156611674 ایدی :amasroor2003
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط mahsam ، Reza Ganji
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ عصر
ارسال: #3
(۲۵-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۲۱ عصر)alim123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اینکه همش نمی دونم شد گرامیEyes
میشه ولی شما باید دو صفحه ای رو که لازم دارید در همون فایل index.php طراحی کنید .
و شرط کنید که اگر کامپوننتی لود نشد این صفحه اول و اگر لود شد صفحه دوم رو بار گزاری کنه.
البته باید با php اشنایی داشته باشید تا بتونید این کار رو انجام بدین . حدودا 8-7 کد نویسی داره.

ببخشید ولی راستش من چون زیاد با کد نویسی میونم خوب نبود اومدم سمت جوملا و الا خودم سایت می نوشتم دیگه!!!

حالا یه کمک کوچولو!!
کدهای php رو با راهنماشون برام میزاری؟؟ می دونی کلی طرافدار پیدا میکنه این مطب ها!!
یاحداقل اون کد php رو که اگه داخل div ماژول فعال نبود div رو نشون نده.
این یکی رو دیگه حداقل برسون یا اگه مشکلی داره برام تو پیغام خصوصی کدها رو بده
ممنون از لطفت
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ عصر
ارسال: #4
برا ماژول میتونید از این کد استفاده کنید
<?php if($this->countModules('نام موقعیت')) : ?>  <div id="germez"><jdoc:include type="modules" name="نام موقعیت"  /></div>
      <?php endif; ?>

حالا اگر ماژولی در این موقعیت فعال باشه که نشون دایو رو نشون میده و اگر نبود نشون نمیده
ولی بحث اون دوقالبه بودن از این مسئله جداست و با این کد نمیشه این کار رو انجام داد..
موفق باشید.
امضاء alim123
طراحی سایت - گرافیک
 سپاس شده توسط امید ، mahsam ، Reza Ganji
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۱۳ عصر
ارسال: #5
(۲۵-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۴۴ عصر)alim123 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برا ماژول میتونید از این کد استفاده کنید
<?php if($this->countModules('نام موقعیت')) : ?>  <div id="germez"><jdoc:include type="modules" name="نام موقعیت"  /></div>
      <?php endif; ?>

حالا اگر ماژولی در این موقعیت فعال باشه که نشون دایو رو نشون میده و اگر نبود نشون نمیده
ولی بحث اون دوقالبه بودن از این مسئله جداست و با این کد نمیشه این کار رو انجام داد..
موفق باشید.

ممنون از راهنماییت و تشکر به خاطر جواب سریعتون.Drink
می دونم نمیشه با این کد اینکار رو کرد منتها تا حددوی کارم رو راه می ندازه یکم هم طرح سایت رو ساده تر میگیرم ببینم چی میشه فقط یه سوال:
نام موقیعت منظرتون مثلا user1 هستش که باید در هردو"نام موقعیت" به طور یکسان نوشته بشه دیگه؟؟
بازم ممنون ازپاسخ بجاتون
۲۵-۳-۱۳۹۱, ۰۵:۲۳ عصر
ارسال: #6
بله گرامی باید همون موقعیت رو در هر دو جا وارد کنید
امضاء alim123
طراحی سایت - گرافیک