زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ويژه امنیت در جوملا (قسمت سوم) – تست و توسعه امن!
۱۱-۱۰-۱۳۹۰, ۰۹:۰۵ صبح
ارسال: #1
امنیت در جوملا (قسمت سوم) – تست و توسعه امن!
[تصویر:  joomla-security.png]
:: تست و توسعه امن!

من خودم همیشه عادت دارم وقتی پروژه ای رو شروع می کنم اول روی لوکال کاراشو انجام بدم وقتی به 70% رسید بیارمش روی وب. این کار چند تا مزیت داره :

1 – هزینه ی اینترنت نمیدم!! (البته نتم نامحدوده – حداقل میذارم فیلم دانلود بشه :دی !!!! )

2- انصافاً سرعت کارم روی لوکال حدود پنج – شش برابر وب هست

3- همیشه یه نسخه از کارم رو (که خودم میدونم تا کجا پیش بردم) به صورت سالم دارم

4- ایرادات افزونه ها رو راحت تر پیدا و برطرف می کنم. اگر افزونه ها با هم مشکل داشتن راحت پاک میکنم بدون اینکه مشکلی بوجود بیاد. و همچنین افزونه ها رو راحت تر فارسی می کنم

5- اعتماد به نفسم زیاد میشه :دی

و کلی مزیت دیگه....

بهتون پیشنهاد می کنم شما هم اینکار رو بکنید. من خودم با نرم افزار Xampp کار می کنم. البته تعداد نرم افزارهای رایگان برای این کار کم نیست . سبکترینش از نظر من Easy Php هست. کمی جستجو در گوگل به تعداد زیادی بر میخورید (برای دوستان مک کار هم Mampp رو پیشنهاد می کنم . خودم نزدیک به چهارساله دارم باهاش کار میکنم هنوز آخ نگفته!!! هم رایگان داره هم پولی... )

بعد از اینکه سایتتون رو در لوکال راه انداختید و به یه جاهایی رسوندیدش حالا وقتشه که بک آپ بگیرید.. بعله مهمترین اصل در امنیت بک آپ هست.

مطابق با بند الف-10-5 استاندارد سیستم مدیریت امنیت اطلاعات شما موظف به این کار هستید. متن این بند به شرح ذیل است :

الف – 10 – 5 نسخ پشتیبان

مقصود : حفظ یکپارچگی و دسترس پذیری اطلاعات و امکانات پردازش اطلاعات

الف – 10 – 5 – 1 : ایجاد پشتیبان از اطلاعات

مقصود : نسخ پشتیبان از اطلاعات و نرم افزار، باید با توجه به خط مشی توافق شده ی نسخ پشتیبان، به صورت منظم تهیه و آزمایش شوند.

نکته ی مهم این کنترل دقیقاً همین مورد است : به صورت منظم و آزمایش شده

تا اونجایی که یادمه درباره ی این موضوع در دو مقاله ی قبل خیلی تاکید کردم. امیدوارم پشت گوش نندازید.

همچنین وقتی سایت رو به اینترنت انتقال دادید بهتره از افزونه هایی که به صورت اتوماتیک بک آپ می گیرند استفاده کنید و حتماً این بک آپ ها را در جایی ذخیره کنید.

:: به روز نگه داشتن!

در این باره هم قبلاً صحبت و تاکید کردم. فقط چند نکته رو خلاصه میگم.

حتماً حتماً و حتماً افزونه های خودتونو به روز نگه دارید. از اون واجبتر نسخه های اصلی جوملا هست. خودم از افزونه ی admin-tools استفاده می کنم. نمیدونم تجاریه یا نه؟! وگرنه برای دانلود قرار میدادم... چک می کنم اگر تجاری نبود برای دانلود منتشر می کنم

این افزونه نه تنها جوملاتونو به صورت اتوماتیک به روز میکنه بلککه تمامی افزونه هاتون رو هم به روز می کنه. بدون دخالت شما . فقط کافیه یک کلیک کنید!!!

یک نکته ی خیلی مهم هم بگم: به روز نگه داشتن فقط مختص نرم افزار نیست. بلکه از دیدگاه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات، بروز نگه داشتن دانش شما حائز اهمیته. شاید بد نباشه بدونید که برای این هم یکک کنترلر داره. مطابق کنترل شماره الف 6 – 1- 7 که میگه:

الف – 6 – 1 – 7 : برقراری ارتباط با گروه های دارای گرایش خاص

مقصود : باید ارتباط مناسبی با گروه های دارای گرایش خاص یا سایر انجمن های حرفه ای، برقرار و حفظ شود.

حتماً متوجه شدید. به نظر من بهترین مرجع برای فهمیدن از اتفاقات جوملا فروم انگلیسی زبان اون در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و برای بنده و امثال بنده که زبان انگلیسی خوبی ندارنددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هست. به خصوص دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حتماً باهاش ارتباط نزدیک و خوبی برقرار کنید :دی البته در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خودم هم میتونید یه چیزایی یدا کنید ولی در مورد جوملا بنده فقط و فقط و فقط در فروم پارس جوم پاسخگو هستم!!!!

ببخشید این بخش کوتاه بود

امیدوارم مورد توجهتون قرار گرفته باشه

لطفاً کاستی های کار رو بهم بگید تا درست کنم...

موفق باشید

مرتضی پورمحمد

بدرود
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط احسان افشاری ، صدرا حسابی ، مرتضی محمدجانی ، rezaetemadi ، pro-boys ، محمدرضا بهارلو ، shahnaz ، zaban26 ، gogerd
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان