زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۹:۵۱ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تبادل نظر درمورد افزايش سرعت سايت
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۶:۵۲ صبح
ارسال: #1
تبادل نظر درمورد افزايش سرعت سايت
سلام به روي ماه همه كاربران انجمن
اين موضوع رو براي تبادل نظر در مورد تجربيات شما عزيزان در راستاي افزايش سرعت سايت ايجاد كردم.
اميدوارم با شركت در اين بحث بتونيم به راهكارهاي مناسبي جهت سريعتر كردن سايتهاي جوملايمون پيدا كنيم.
1-به نظر شما بهتربن روش افزايش سرعت بارگذاري سايت هاي جوملايي چيست؟
2-افزونه هاي مناسب براي اين موضوع معرفي كنيد.
ممنون از بودنتون با پارس جوم
امضاء ابوالفضل حیدری
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان لطفاً از مطرح کردن اشکالات در ایمیل،پیام خصوصی و چت یاهو پرهیز کنید و فقط در انجمن طرح مشکل کنید.
سپاس فراوان
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط memare-ahvaz ، zaban26
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ صبح
ارسال: #2
RE: تبادل نظر درمورد افزايش سرعت سايت
به نظر من اولین و مهمترین مسئله توی سرعت هرسایتی سرور اون سایت هست ، بعد نحوه دیزاین قالب و این حرفها ..

سه تا سایت دارم یکیش خدا رحمتش کنه هر موقع دلش خاست باز میشه هرموقع دلش خاست نمیشه ، سرورش گاهی هفته سه روز خوابیده ! شوته در کل سایت شخصی خودم

یه سایت دیگه هم دارم سرورش خارج از ایران گرفتم ، از استرالیاست ؛ از نظر سرور تا حالا هیچ مشکلی نداشتم سرعتمم خوب بوده ، همین سایت بریتنی

یه سایت دیگه هم دارم که اونقد سنگین هست که از کره جنوبی ملت هم نمیان ویزیت کنن ، سرورش داخلیه و گول قیمت و حجم 5 گیگابایتیش خوردم
امضاء Pourdaryaei
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط صدرا حسابی ، Reza Ganji ، ابوالفضل حیدری ، memare-ahvaz ، zaban26
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۷:۳۴ صبح
ارسال: #3
سرور که واقعا اهمیتش خیلی زیاده و خود منم سر سرور نامناسب و سر همین خوابیدن سرور و نمی دونم باطل شدن سی پنل و این داستانا کلی اذیت شدم!
چیزی که من خیلی می بینم تو سایتا رعایت نمی شه بحث حجم عکس که ساده ترین مطلبه ولی معمولا کسی رعایت نمی کنه صفحه اصلی و می بینی فقط 1 مگ یا بیش تر عکسایی که لود می شن!!
در مورد جوملا فشرده سازی صفحه GZIP تا حدی موثر اگه مشکلی در سایت ایجاد نکنه، در مورد افزونه ها هم خیلی نظری نمی تونم بدم چون خیلیارو تست نکردم ولی CssJsCompress جزو افزونه های خوبه در این زمینه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، مرتضی محمدجانی ، ابوالفضل حیدری ، Pourdaryaei ، memare-ahvaz ، zaban26
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۷:۳۵ صبح
ارسال: #4
من هم با آقای پوردریایی عزیز موافقم بهترین حالت همراه با سرعت لود باید سرور پر سرعت داشته باشید.
در درجه دوم باید تصاویر موجود در قالب را در صورت امکان حذف کرده و یا از تصاویر با حجم کم استفاده کنیم. و دیگر اینکه حدالمکان از تصاویر در هاست قالب استفاده کنید.
استفاده از جی کوئری ها نیز در لود شدن صفحه تاثیر دارند بعضی از قالب ها از اجاکس استفاده می کنند این نوع دارای معایبی هستند که در پایین عرض میکنم.
1- سرعت لود در مرورگر های قدیمی بسیار پایین می باشد.
2- اگر به نحوی قالب سایت لود نشود حالت آجاکس کار نخواهد کرد.
دیگر چیزها هم هست مثلا کد کردن قالب استفاده از بکگراند ها با حجم بالا و در اندازه های بزرگ
استفاده از اسلایدشو های نامناسب
قرار دادن آی فریم در قالب
قرار دادن rss های سایت های دیگر و ..
این ها باعث می شوند تا سرعت سایت پایین بیاید
با تشکرRose
امضاء مرتضی محمدجانی
ما چنان زندگي مي كنيم كه گويي همواره در انتظار چيزي بهتر هستيم، حال آنكه اغلب آرزو مي كنيم كه اي كاش گذشته باز گردد و بر آن حسرت مي خوريم
در پیام خصوصی سوال نفرمایید
اگر در اولين قدم، موفقيت نصيب ما مي‌شد ، سعي و عمل ديگر معني نداشت. موريس مترلينگ
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، صدرا حسابی ، ابوالفضل حیدری ، Pourdaryaei ، memare-ahvaz
۱۶-۹-۱۳۹۰, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #5
راه های دیگری هم هست ولی درکل میتوان به این موارد اشاره کرد :
سرور مناسب
عدم استفاده از تصاویر با حجم بالا
عدم استفاده از افزونه هایی که از جی کوئری استفاده میکنند
عدم استفاده از نمایش ار اس اس دیگر سایت ها و کدهای آمارگیر و نمایش ساعت و....
و....

کاری که ما در پارس جوم کردیم استفاده از کدهای اچ تی اکسز برای کش شدن سایت در مرورگر است و این رو حتما متوجه شده اید که برای بار دوم هر کسی سایت رو باز کنه در عرض چندثانیه باز میشه و این بخاطر کش بودن تصاویر و عناصر ثابت سایت در مرورگر است.
البته سرور ما هم هم اکنون سرعت لود بسیار خوبی دارد و بیش از هشتاد درصد کار به همین سرور بستگی دارد.
انشاالله سعی میکنم فردا کدها رو در انجمن برای استفاده دوستان قرار دهیم !
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط مرتضی محمدجانی ، صدرا حسابی ، ابوالفضل حیدری ، Pourdaryaei ، memare-ahvaz
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان