زمان کنونی: ۱۵-۲-۱۴۰۳, ۱۰:۲۳ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم نمایش پرچم زبان در سایت بعد تنظیمات کامل
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۰۱:۳۴ صبح
ارسال: #1
Question عدم نمایش پرچم زبان در سایت بعد تنظیمات کامل
سلام دوستان گلم توی پارس جوم، بعد غیبت طولانی اومدیم. از اونجا که خیلی وقته جوملا را گذاشتم کنار یه چیزایی یادم رفته و یه چیزایی هم جدید شده. برای همین ببخشید از سوالات مبتدیانه ....

قالب تجاری جوملا 3.4 دارم که دو زبان انگلیسی و عربی سایت می یاد بالا. من تا جایی که یادم هست تمامی موارد فارسی سازی را انجام دادم. منوی فارسی هم ساختم

و اونو هم پیش فرض کردم.

ولی پرچم فارسی توی انتخاب زبان سایت نمی یاد.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

امضاء mercol30
تشکر از ديگران نشانه شخصيت شماست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ صبح
ارسال: #2
RE: عدم نمایش پرچم زبان در سایت بعد تنظیمات کامل
از چه افزونه ای برای چند زبانه کردن استفاده کردین ؟
 سپاس شده توسط mercol30
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ صبح
ارسال: #3
سلام. با خود جوملا 3 این کار رو انجام دادم
امضاء mercol30
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۰۸:۳۰ صبح
ارسال: #4
Question RE: عدم نمایش پرچم زبان در سایت بعد تنظیمات کامل
من توی تنظیمات قالب، یک قالب فارسی در کنار قالب های انگلیسی و عربی ( قالب مورد نظر) که داشت، ساختم.

یعنی قالب عربی را کپی کردم و تنظیماتش را فارسی کردم.

ولی هنوز که هنوزه زبان فارسی رو نمی یاره... حالا بمونه که چندتا از ماژول ها هم توی فارسی به مشکل بر می خوره. که فعلا دارم روشون کار می کنم تا حلش کنم. فعلا مشکل اولی مهمتره.
امضاء mercol30
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ صبح
ارسال: #5
خب شما پلاگینی یا ماژولی دارید که طرف کاربر میتونه زبان رو تغییر بده . مثل Language Switcher یا ماژول و پلاگین انتخاب زبان خود جوملا که ممکنه مشکل از تنظیمات اون باشه .(توضیحات کاملی در تنظیمات ماژول وجود داره) ممکنه بسته ی نصبی شما از ماژول دیگه ای استفاده کنه .
دوم برای قالب هر زبان باید استیل جدا بسازید و زبانش رو تغییر بدین . نه اینکه چند تا قالب بسازین . کافیه کپی بزنید و تنظیمات قالب رو بر روی زبان تنظیم کنیید و اون رو به منوهای زبان مربوطه تخصیص بدین .
بهتره دمو بدین این طوری نمیشه گفت مشکلات زادی ممکنه باشن
به احتمال زیاد یا فارسی رو برای قسمت کاربری نصب نکردین و عنوان رو تنظیم نکردین یا افزونهی ی نمایش زبانتون مشکل داره .
مورد دیگه هم اینکه نظر شخصی خودم اینه که ساختن سایت چند زبانه مخصوصا فروشگاهی درست نیست بهتره چند تا سایت بسازین با چند تا جوملا
 سپاس شده توسط mercol30
۱۵-۴-۱۳۹۴, ۱۰:۳۸ عصر
ارسال: #6
سجاد جان ممنون.
اول جواب سوال آخرت من اصلا به زبان عربی یا انگلیس نیاز ندارم. همون فارسی هم جواب کارمو می ده. ولی خوب این دو تا زبان پیش فرض قالب هست. و من می خواستم فارسی را هم اضافه کنم و بعد اون دوتا را غیرفعال کنم. که شاید در آینده به کار آمد. ولی الان اولویتم فارسیه.
اصلا قالب برای زبان انگلیسی و عربی کاملا بهینه شده و تمام ماژول ها و موقعیت ها و چهار تم قالبی که داره برای این زبانها بهینه هست. ولی برای فارسی قالب کمی بهم می خوره. تازه بعد از کلی دردسر باید بگردی مشکل ماژول ها را برطرف کنی. می گم نمی شه من همین زبان عربی را استفاده کنم ولی فارسیش کنم.
بله ماژول تغییر زبان هست. و تنها دو زبان انگلیسی و فارسی رو داره برای انتخاب.
برای قالب هم من استیل جدا ساختم و عربی را کپی کردم و تنظیماتش را فارسی کردم.
زبان فارسی هم برای قسمت کاربری انتخاب شده. عنوانم تنظیم کردم. تنها برای خانه روی خیر هست. و وقتی منوی فارسی ساخته شده را روی بله می زارم. این هم بله می شه. ولی سایت کلا بهم می ریزه.
فقط قبل اینکه جواب بدهید. پیام خصوصی تون را چک کنید. دمو و توضیحات تکمیلی را ارسال کردم.
امضاء mercol30
۱۶-۴-۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ صبح
ارسال: #7
در قسمت مدیریت زبان شما چهار قسمت دارید دو تا مربوط به نصب زبان مدیریت و کاربری یکی هم مربوط به عنوان یکی هم تغییر ترجمه .
شما در بخش عنوان فارسی رو اضافه کردین ؟ (با نصب زبان به صورت خودکار ایجاد نمیشه)ماژول تغییر زبان از اینجا پرچم و اسم زبان ور میگیره .

در مورد قالب میتونی از استیل زبان عربی کپی بگیری و برای زبان فارسی تنظیمش کنی.

بهتره از تموم چیزهای عربی و منو کپی بگیری و زبانش رو به فارسی تغییر بدی .

هر دسته منو ی مربوط به زبان میتونه یک گزینه ی خانه یا پیش فرض داشته باشه توی تنظیم این هم دقت کن .
 سپاس شده توسط mercol30
۱۶-۴-۱۳۹۴, ۰۸:۱۰ صبح
ارسال: #8
آقا سجاد عزیز تمامی این مراحل را انجام دادم. ولی انگار یه جای کار می لنگه. کلا پاکش کردم و قالبو یک بار دیگه نصب کردم. مرحله به مرحله پیش می روم و گزارش می دم که چه کارهایی کردم. تا ببنیم مشکل از کجاست. ممنون.
امضاء mercol30
۱۸-۴-۱۳۹۴, ۰۹:۴۲ عصر
ارسال: #9
توضیحات مراحل فارسی کردن:

اول جوملا را از ورژن 3.4.1 آپدیت کردم به 3.4.3 و بعد بسته فارسی ورژن 3.4 را از سایت جوملا جهانی نصب کردم. ویرچومارت را هم همینطور. هم قسمت مدیریت و هم سایت را هم پیش فرض گذاشتم فارسی. عنوان زبانم را هم به صورت صحیح فارسی معرفی کردم:

پلاگین‌های سیستم انتخاب زبان و سیستم کد زبان را هم فعال کردم. منوی فارسی هم درست کردم ( کپی منوی عربی و تغییر تنظیمات ). و صفحه اصلی آن را هم گذاشتم روی حالت خانه توی عکس قبلی مشاهده کنید. و منوی فارسی را هم در قسمت منوی فارسی صفحه اولش را گذاشتم defult که توی عکس زیر مشاهده می کنید:

ماژول انتخاب زبان هم روی همه هست و فعاله. ( چون قالب چهارتا استایل و صفحه اصلی با شکل و شمایل مختلف داره چهارتا ماژول هست )

در مورد قالب از استیل زبان عربی کپی گرفتم و برای زبان فارسی تنظیمش کردم.

سوالها ؟؟؟

ماژول های مورد نظرم به منوی فارسی تخصیص دادم. ( هر چی ماژول برای منوی عربی بود برای همه استایل ها هم به فارسی اختصاص دادم)
که به هم ریختگی صفحه اول ( استایل اول) درست شد. ولی صفحات اصلی 2،3،4 هنوز کمی بهم ریخته هست. به نظرتان دلیلش چیه.

البته خودم حدس می زنم این قسمت در عکس باید باشه که نمی دونم باید از کجا تنظیمش کنم؟؟ ( یعنی منوی عربی ظاهرا یکسری تخصیص منوی جدا در روبرویش داره می خواهم اونها را هم برای فارسی فعال کنم ولی از کجا ؟؟ )

سوال 2:

وقتی زبان فارسی پیش فرض هست. سایت به زبان فارسی می آید و پرچم فارسی هم هست . ولی کافیه که سایت را به زبان عربی یا انگلیسی تغییر دهی دیگه زبان فارسی برای انتخاب توی لیست نمی یاد. و دیگه صفحه اول با همون زبان ( تغییری) می یاد.
البته می تونم که فقط فارسی را بزارم و بی خیال زبان دیگه بشم. ولی می خواهم بدونم مشکل چیه که در آینده اگر خواستم سایت چندزبانه بزنم به مشکل بر نخورم.
امضاء mercol30
۱۸-۴-۱۳۹۴, ۱۰:۱۶ عصر
ارسال: #10
خب من یه موردی رو که دیدم استفاده از زبان فارسی و فاصله در عنوان بود . مخصوصا حروف پژگچ و فاصله رو تا میشه توی اسامی استفاده نکین .
مورد دوم هر منویی که مسازی باید یکی از نوع خانه یا پیش فرض داشته باشه .
در مورد بهم ریختگی استیل هم فقط میتونم بگم دمو قرار بدین نمیشه ندیده نظشر داد .
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان