زمان کنونی: ۹-۲-۱۴۰۳, ۰۹:۲۵ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حل شده سئو و cdn درخواست راهنمایی
۱۵-۱-۱۳۹۴, ۰۷:۵۶ عصر
ارسال: #1
سئو و cdn درخواست راهنمایی
خب موقعی که کلود فایر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رو برای سایتم فعال کردم لینک عکسها از سایت به کلودفایر تغییر کرد که خوب برای سئو خوب نیست راهی وجود داره که به کلود فایر بگم عکسهای مقالات رو کلود نکنه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
صفحه 2 (<ارسال بالا اولین ارسال این موضوع است>)
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۶:۲۱ صبح
ارسال: #11
RE: سئو و cdn درخواست راهنمایی
jch شما نسخه pro هست ؟

کش سایت و gzip باید حتما تو سایت شما طبق آموزشی که دادم فعال کنید چه نصب باشد افزونه jch یا نباشد راستی برای هر سایت این افزونه خوب نیست غیر فعال هم تست بکنید شاید سرعتون بیشتر شد حتما دو نسخه از وب سایت رو ببنید
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۹۳۶۸۰۹۴۹۳۶ یا ۰۹۲۱۳۳۸۰۳۲۹
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۶:۳۶ صبح
ارسال: #12
بله pro هست خریداری شده . و قبلا هم تست کردم روی یکی از سایتهایی که منوی موتولز داره بد جواب میده ولی بقیه ی سایتها عالیه . با بوت استرپ هم کمی مشکل داره که با اصلاح css قالب حل شد .
ویرایش :
خب با فعال کردن کش سایت بالا نمیاد دیگه :) غیر فعالش میکنم .
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۶:۳۸ صبح
ارسال: #13
فقط اخرین نکته وقت کردید کد های css و html و js رو خودتون می نی فای بکنید کلا کمپرس بکنید همه چیز ندید دسته jch من نسخه pro دارم اورجینالشو مثلا با وارپ کلا مشکل داره
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۶:۵۴ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱-۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ صبح، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #14
Gzip رو نمیشه گفت باعث بالا رفتن سرعت لود سایت میشه درصورتی که در آموزشی که شما لینک دادید بیشتر روی این نکته تاکیید کرده درصورتی که در سایت خودتون هم غیرفعال است
فشرده سازی بدرد کم کردن مصرف پهنای باند میخوره و نه برای سرعت لود.زمانی که سرور صرف فشرده سازی میکنه و باز شدن سمت کلاینت خودش باعث دیرلود شدن سایت میشه و Lazy load خیلی مناسبه.
خواهشم اینه وقتی خودتون به یک موردی اعتقاد ندارید از تمامی مطالب سایتتون هم حذفش کنید.
نمونه های زیادی رو داشتیم که با غیرفعال کردن فشرده سازی مشکل کندی سایت برطرف شده نمونه بارزش خود جناب محمد سلیمانی در دو سایت این مورد رو داشتند.
این مورد ممکنه روی سرور اختصاصی که یک سایت هست جواب بده ولی روی هاست های اشتراکی توصیه مناسبی نیست مگر محدودیت پهنای باند وجود داشته باشه.
نمیخواستم بحث رو منحرف کنم ولی لازم دونستم این نکته رو یادآوری کنم چون بنظرم نکته کلیدی مهمی است.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط sajjad salehi
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۶:۵۶ صبح
ارسال: #15
خب یه چیز جالب کش رو فعال کردم و دوباره غیر فعالش کردم ریکوئستها 10 تایی بیشتر شدن و سرعت لود سایت حدود نیم ثانیه کم شد . احتمال میدم به خاطر وجود تعدادی فایل در کش سایت باشه چطوری میتونم کش رو فقط برای موارد خاص فعال کنم ؟ برای ماژولها میشه ولی برای پلاگین و کامپوننت تنظیم نداره .

ممنون آقای گنجی
با غیر فعال کردن gzip از تنظیمات jch حجم سایت 2 کیلو زیاد شد و سرعت به 1.5 ثانیه کاهش پیدا کرد :) (یعنی هاستم خوب نیست ؟)
توی تایم لاین هم قبلا بیشتر زمان به خاطر بلوکینگ بود که الان تنها زمان بزرگ باقی مونده ویتینگ اولیه مربوط به dns هست این رو چطوری میتونم حل کنم ؟ حل بشه سرعت میره زیر نیم ثانیه .. :)
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۷:۱۱ صبح
ارسال: #16
نقل قول: Gzip رو نمیشه گفت باعث بالا رفتن سرعت لود سایت میشه درصورتی که در آموزشی که شما لینک دادید بیشتر روی این نکته تاکیید کرده درصورتی که در سایت خودتون هم غیرفعال است
فشرده سازی بدرد کم کردن مصرف پهنای باند میخوره و نه برای سرعت لود.زمانی که سرور صرف فشرده سازی میکنه و باز شدن سمت کلاینت خودش باعث دیرلود شدن سایت میشه و Lazy load خیلی مناسبه.
خواهشم اینه وقتی خودتون به یک موردی اعتقاد ندارید از تمامی مطالب سایتتون هم حذفش کنید.
نمونه های زیادی رو داشتیم که با غیرفعال کردن فشرده سازی مشکل کندی سایت برطرف شده نمونه بارزش خود جناب محمد سلیمانی در دو سایت این مورد رو داشتند.
این مورد ممکنه روی سرور اختصاصی که یک سایت هست جواب بده ولی روی هاست های اشتراکی توصیه مناسبی نیست مگر محدودیت پهنای باند وجود داشته باشه.
نمیخواستم بحث رو منحرف کنم ولی لازم دونستم این نکته رو یادآموری کنم چون بنظرم نکته کلیدی مهمی است.

درود بر شما

آقای گنجی این جور صحبت کردی یاد قدیم خودم افتادم :D یک دفعه بدون سلامی درودی فقط می خواستم برم یک دفعه انتقاد خودمو بکنم شدیدا حالا تخرب بود یا از سر دلسوزی اصلا برام مهم نبود :D همون قضیه ( مین کنار جاده ای )
gzip مستقیما با سرعت وب سایت در ارتباط هست !! وقتی شما فایل هارو به مشترک به صورت زیپ شده می دید !!! بعد روی کامپیوترش باز می شه و اکسترکت می شه و در مرحله بعدی وقتی فایل های زیپ شده شما روی کش جوملا قرار می گیره سرعتش چندین برابر می شه

من فکر می کنم شما سایت بنده رو انالیز نکردید و از خودتون گفتید دوست قدیمی بنده آقای گنجی روی سایت من برای بخش بخش سایت به صورت اختصاصی فعال هست

عکس مستندات : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نقل قول: فشرده سازی بدرد کم کردن مصرف پهنای باند میخوره و نه برای سرعت لود

خیر بنده با این حرف شما مخالفم شما بر اساس کدوم مدرک علمی و کدوم توضیح سایت معتبر این می فرمایید ؟!! اگر می شه اون سایت معتبر که سازندش هستند و انجمن های بزرگ تحلیلی خارجی لینک بدید تا انشااله دید بنده ه عوض بشه

بر اساس لینک مشخص شده ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) یکی از معتبر ترین وب سایت هایی که در مقالات معتبر بهش اشاره شده و در برخی از مقالات مربوط به سرعت گوگل دولپر نیز اشاره شده gzip خلاف حرف شما هست و می تونید در لینک بالا ببنید و همینطور در لینکی که دادم می تونید به صورت سیستماتیک ببنید که روی سایت بنده نیز gzip متصل هست

در آموزش بنده نیز گفته شده اگر هاست اشتراکی دارید اصلا کشو فعال نکنید اگر سرور مناسب ندارید اصلا مواردی که می گم اصلا براتون کاربرد نداره بنده به شخصه از هاست قدرتمندی استفاده می کنم و پول زیادی هم براش می دم بخاطر همین تمام موارد با انالیز نرم افزار های مناسب از رایگان تا پولیش تست شده و جواب داده چیزی نیست که بنده فقط تست کنم !! چیزی هست که اشاره شده در مقالات معتبر طراحی سایت بنده تمام مقالات سرعت گوگل دولپر رو ترجمه کردم و تمامشو بجز مواردی که در سطح سواد بنده نبود و من خیلی کمتر بلد بودم همه رو انجام دادم

و مشخصا افراد نمی تونند فقط از تجربه بدشون تصمیم بگیرند بلکه بر اساس مواردی که ثابت شده هست مثلا بیشترین بازدید سرعت و تست اون از سایتی جی متریک هست که یکی از پارامتر هاش مواردی بود که گفتم اشاره به متن زیر شما
نقل قول: نمونه های زیادی رو داشتیم که با غیرفعال کردن فشرده سازی مشکل کندی سایت برطرف شده نمونه بارزش خود جناب محمد سلیمانی در دو سایت این مورد رو داشتند.

امید وارم به دوستان جسارت نشده باشه و همینطور به دوست قدیمی خودم آقای گنجی از این راه دو سار جدید تبریک می گم و همینطور اشاره بکنم از سایت شما به علت بسته شدن لینک برای روبات ها و مهمان ها نمی شه بک لینک گرفت وگرنه صرفا برای دادن اطلاعات زیاد به یک فرد هست وگرنه مقالات بیشتری در زمینه سئو و طراحی سایت داشتم مثل این اسپمر های وب سایت x هستند می اومد می زاشتم تو سایت منبع فلان سایت :D

اگر باز فکر می کنید بنده اشتباره صحبت می کنم و همینطور مقالات بنده کم اهمیت هست و اشتباه خودتون زحمت پاک کردنشون بکشید
امضاء shahryar warez
)

۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۷:۳۲ صبح
ارسال: #17
خب تشکر از دوستان فقط بگم طبیعیه اختلاف نظر وجود داشته باشه آقای گنجی هم نظرشون رو گفتن .تقریبا در آخرش هم که حرفتون یکی شد که روی سرورهای اشتراکی غیر فعالش کنیم . من چیز بدی از حرف آقای گنجی برداشت نکردم .
ممنون از کمک شما از 2.7 ثانیه رسیدم به 1.65
با رفع مشکل dns اولیه و اسپریت کردن تموم بک ها میتونم به .2 ثانیه برسم .
ممنون
 سپاس شده توسط shahryar warez
۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۷:۳۵ صبح
ارسال: #18
انشاالله که بهتر هم می شه تو کارتون

نه دوست گرامی بنده هر چند وقت به آقای گنجی زنگ می زنم و صحبت می کنم اصلا مشکلی وسط نیست

مشکل زمانی بود که بنده انجمن داشتم بعد از اتمام عمر انجمنم همه چیز گل بلبل شده

سایت شما تو لود دوم - سوم - و چهارم بهتر می شه با کش
امضاء shahryar warez
)

۱۹-۱-۱۳۹۴, ۰۷:۴۶ صبح
ارسال: #19
خب خدا رو شکر مشکل من با سرعت کاملا حل شد . 650 میلی ثانیه لود اولیه رو توی صفحات خیلی ساده هم دارم پس عیب از هاستمه(سایت شما 200) بیست تایی عکس هم هست که باید حوصله کنم اسپریتشون کنم .
و دوباره ممنون
جی زیپ رو هم اگه هاستم ور عوض کردم دوباره تستش میکنم ...
تشکرRoseRose
۲۰-۱-۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ صبح
ارسال: #20
متاسفانه من دیگه مثل قدیم حوصله ندارم وارد بحث بشم و سرم هم کمی شلوغه.
دیشب جی زیپ رو سایتتون غیرفعال بود ولی صبح فعال شده بود.
بهرحال جی زیپ مبحث پیچیده ای نیست .من هروقت چیزی رو منتشر کنم منابع اون رو هم منتشر میکنم و شما بهتره منابع اصلی آموزش هایی رو که منتشر کردید رو منتشر کنید.
بهرحال تجربه سوای این حرف هاست . Gzip اچ تی ام ال و سی اس اس و جاوا و ایکس ام ال و.. درکل فایل های متنی رو فشرده میکنه و باز هم اونجا گفتم در سرورهای اشتراکی مناسب نیست.وقتی سایتی صفحه اصلیش 5 مگابایته جی زیپ درد زیادی ازش درمون نمیکنه.برخی تنظیمات سرور هم در این زمینه نقش داره مانند دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.با این روش تا وقتی اتصال کاربر به سرور برقرار هست فایل ها درکش میمونه و وقتی ارتباط قطع شد فایل ها از کش خارج میشه که البته مقداری رم نیز برای این منظور مصرف میشه که زیاد نیست و مشکلی ایجاد نمیکنه.
درکل هرکسی باید قبل از هرکاری تحقیق کنه و حتما تجربه هم پیدا میکنه که چه مواردی مفید بوده و یا نبوده.

برای فعال سازی Gzip هم میتونید از کدهای موجود در لینک زیر استفاده کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

کدهای اول برای اچ تی اکسز قابل استفاده برای سایت ها است و کسانی که به روت سرور دسترسی دارند از کدهای مربوط به وب سرور خودشون استفاده کنند.

بحث هم فقط بحثه در مورد این و یا یک مسئله و نشون دهند مشکل بین افراد نیست .
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان