زمان کنونی: ۳۱-۱-۱۴۰۳, ۰۵:۲۰ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تعیین سطح دسترسی حرفه ای + پلاگین
۲۴-۱۰-۱۳۹۳, ۰۷:۴۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴-۱۰-۱۳۹۳ ۰۷:۵۱ صبح، توسط محمدسلیمانی.)
ارسال: #1
آموزش تعیین سطح دسترسی حرفه ای + پلاگین
سلام
من به خاطر کارم (شبکه های کامپیوتر) علاقه خیلی شدیدی به تعیین سطح دسترسی دارم و یه جورایی خوشم میاد که در وب سایت هایی که طراحی میکنم هم این قدرت مدیریت را داشته باشم

بعد از چند روز گشت و گذار و برسی افزونه های مختلف به یه پلاگین باحال برخوردم اولش نمیخواستم این افزونه رو من منتشر کنم اما دیدی مشابه فارسیش وجود نداره برای همین اینجا منتشرش میکنم امیدوارم ازش استفاده لازم را ببرید

این تاپیک بشتر اموزشی هست تا معرفی افزونه برای همین اینو در آموزشهای جوملا منتشر کردم امیدوارم براتون جالب باشه و از اینجور تاپیک ها حمایت بشه تا حداقل نیاز سنجی انجام بشه که در کدوم موردها بیشتر تمرکز کنیم.

[تصویر:  1420755089_499_7aeadc0a08.jpg]

خوب میریم سر وقت آموزش:

شاید همه با مفهوم سطح دسترسی به طور کلی آشنا هستید و احتمالا اون رو بیشتر با پرمیشن هایی که در فایل و فولدر هاتون و شاید هم در خود جوملا از قسمت دسترسی ها با اون آشنا شده باشید

خوب اینها میشه گفت که خیلی کلی هستند
ما میخوایم خیلی دقیق تر سطوح دسترسی رو مورد برسی و آموزش بدیم.
اول پلاگین plg_osdcontentrestriction رو دانلود + نصب + فعال کنید. (پلاگین پیوست شد)

[تصویر:  1420754723_499_e7891993d0.png]

ما برای اینکه یک متن (البته میتونید ماژول رو هم با استفاده از پلاگین "ماژول در مطلب" در بین کد های این افزونه قرار بدید) رو از دید کاربران غیر عضو مخفی کنیم از این کد استفاده میکنیم
{guest} متن دلخواه برای مثال: برای دیدن مطلب باید "عضو" سایت  یا وارد سایت شوید {/guest}

خوب بعدش میخوایم وقتی کاربر عضو و وارد سایت شد دیگه این متن و نبینیم و وقتی وارد سایت شدیم متن دیگه ای برامون نمایش داده بشه
باید از این کد استفاده کنیم

{!guest}شما با موفقیت وارد سایت شده اید و میتوانید از تمام امکانات استفاده کنید{/guest}

در نگاه اول این همان کد قبلی است فقط بایک تفاوت که حتما میدونید در برنامه نویسی علامت "!" یعنی نقض کننده کد یا مخالف که با اضافه شدن این علامت به کد

! = یعنی : همه اعضا به غیر از مهمانان سایت این متن را می بینند

برای اینکه مثلا کاربر گروه 1 فقط بتونه یک متن و ببینه از این کد
{user_group 1} شما عضو گروه 1 هستید و..... {/user_group}

و برای اینکه همه به غیر از گروه یک بتونن متن و ببینن کافیه کاراکتر "!" نقیض رو به ابتدا کد اضافه کنیم.

{user_group !1} گروه کاربری شما مجاز به دیدن این متن نیست {/user_group}

اگر بخواید یک کاربر که در گروه یک یا گروه دو بود دسترسی داشته باشه باید از "|" استفاده کنیم

{user_group 1 || 2} برای دیدن متن باید عضو گروه یک  یا گروه دو شوید  {/user_group}

و اگر بخواید گروه یک یا دو دسترسی نداشته باشند

{user_group !1 || !2} گروه کاربری شما مجاز به دیدن این متن نیست {/user_group}

اگه بخوایم یک کاربر خاص دسترسی داشته باشد باید ID کاربر را وارد کنیم

در اینجا > ID = 63
{user 63} شما برای دیدن این متن کاربر ویژه باشید{/user}

و اگر بخوایم کاربر 59 دسترسی نداشته باشه

{user !59} شما توسط مدید محدود شده اید{/user}

فکر میکنم توضیح هات کافی باشه فقط یه موضوع دیگه رو هم بگم

اگر بخوایم یک قسمت فقط نویسندگان دسترسی داشته باشن از این کد استفاده کنید

{author} خوش امدید نویسنده گرامی{/author}

نکته خیلی جالب اینه که میتونید حتی همه این کدها رو در یک صفحه یا حتی یک ماژول HTML منتشر کنید و هر کس بسته به سطح دسترسیش متن دلخواهش و میبینه

مثلا تا وقتی عضو نشده در همون صفحه یک متن وقتی عضو شد در همون صفحه یک متن دیگه و وقتی عضو گروه خاصی شد و یا ما ویژه کردیمش یه متن دیگه رو میبینه

و مورد آخر اگر از جوملا joomla 3.0 استفاده میکنید برای اجرای این کد ها در ماژول HTML باید یک گزینه اضافه فعال کنید

[تصویر:  1420754814_499_faf02f0bb3.jpg]

امیدوارم همیشه همه بچهای خوب ایران در حال پیشرفت و همه قسمت های علم دسترسی کامل داشته باشند

موفق باشید: سلیمانی

لینک سازنده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فایل‌(های) پیوست شده
plg_osdcontentrestriction-3.1.0_j25_j3.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 6
اندازه 5.44 کیلوبایت

امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط محمدرضا بهارلو ، Mojtaba Pordel ، mohi ، dr_heros
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان