زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۱۰:۴۳ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف شدن ناگهانی پوشه تصاویر
۹-۱-۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ عصر
ارسال: #1
حذف شدن ناگهانی پوشه تصاویر
من یه سایت دارم با جوملا 1.6 کار میکنه.
امروز که باز کردم سایتو دیدم عکس هایی که تو سایت آپلود کرده بودم رو نمایش نمیده. رفتم قسمت مدیریت تصاویر، دیدم اصلا پوشه ای که قبلا تصاویر رو توش آپلود کرده بودم وجود نداره.
میخواستم ببینم چطوری پوشه تصاویرم حذف شده؟ اونم بصورت خودبخودی؟
یعنی سایتم هک شده؟
برای برگردوندن تصاویرم چیکار می تونم بکنم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ صبح
ارسال: #2
RE: حذف شدن ناگهانی پوشه تصاویر
به پشتیبانی تیکت ارسال کنید و بگید که براتون بک آپ ریستور کنن.
موفق باشید.
امضاء shaban532
فقط خدمت به جوملای ایران.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۰۲:۵۴ صبح
ارسال: #3
سلام. به نظر من بکاپ کامل رو برنگردونین! اول سوال کنید ببینید آخرین بکاپ مال چه تاریخی هست. سپس تصمیم بگیرید.

در کل به نظرم لینک دانلود بکاپ را از پشتیبانی هاستینگ بگیر و خودت بکاپ رو دانلود کن روی کامپیوترت و سپس پوشه تصاویر رو ازش جدا کن و فقط پوشه تصاویر رو آپلود کن تو هاست.

در مورد حذف شدنش بگید لاگ ها رو بررسی کنند. فرضیه های مختلفی هست که نمیشه گفت و به هر دلیلی سهوا یا عمدا میتونه اون پوشه حذف شده باشه.

یا علی
امضاء net711
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۰۳:۳۶ صبح
ارسال: #4
بک آپ هاستینگم مال پنجشنبست بک آپ رو گرفتم .
الان برام جای سواله که چرا اون پوشه حذف شده. چون از خودم مطمئنم که حذف نکردم. کس دیگه ای هم به مدیریت هاست یا جوملام دسترسی نداره.
فقط اینو بگم دو سه ماه پیش سایتم توسط یه گروه وهابی هک شده بود.
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۰۳:۴۲ صبح
ارسال: #5
سلام. همونجور که گفتم فقط با بررسی لاگ ها میشه فهمید چه تغییراتی صورت گرفته و چی باعث حذف شدن اون فولدر شده.
به پشتیبانی تیکت بزنید واستون بررسی میکنن.

یاعلی Rose
امضاء vahid.exe
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
- دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۰۴:۳۰ صبح
ارسال: #6
با سلام دوستان توجه کنند
99 درصد اوقات هک شدن یک وب سایت ربطی به هک شدن سرور ندارد و تنها دلیل نفوذ به وب سایت از طریق رمز ورود به کنترل پنل , اشکال امنیتی در کدها و اسکریپت های روی وب سایت است
در موارد متعددی این موضوع مربوط به دزدیده شدن رمز های ورود در هنگام تایپ یا ذخیره روی برنامه های مدیریت وب سایت روی کامپیوتر شما اتفاق می افتد.
برنامه هایی که برای FTP استفاده میکنید در صورت وجود ویروس های خاص روی کامپیوتر شما رمز ورود شما را ذخیره و برای هکرها ارسال میکنند .
اولین کاری که بعد از اصلاح وب سایت های هک شده به روش فوق انجام میدهیم تغییر رمز ورود به کنترل پنل میزبانی و FTP است و هرگز در انتخاب رمز از عددها و حروف ساده استفاده نمیکنیم.
بطور کلی مشکلات امنیتی و حفره هایی که در برنامه وب سایت ها وجود دارد چیزی نیست که در مسئولیت شرکت های میزبانی باشد و لازم است مالک وبسایت بصورت جداگانه به آن رسیدگی کند و یا فرد یا افراد حرفه ای را برای بروز رسانی وب سایت و اسکریپت ها بصورت ماهانه یا چند ماهه به خدمت بگیرد.
هک شدن و ایجاد تغییر بر روی وب سایت ها چیزی است که روزانه بر روی میلیونها وب سایت صورت میگیرد و لازم است مالک وب سایت در این رابطه با کارشناسان مربوطه مرتبط باشد و این مسئولیت به آنها سپرده شود.

و اما
به هر حال موارد زیر را همیشه در رابطه با وب سایت در نظر داشته باشید.
1) رمز ورود سی پنل مربوط به کنترل پنل میزبانی و همچنین رمز ورود به بخش مدیریت وب سایت یا CMS را ساده انتخاب نکنید و هرچند یکبار تغییر دهید.

2) همیشه اسکریپت های خود را بروز نگهدارید مثلاً اگر از جوملا یا وردپرس یا دروپال یا هربرنامه دیگیری استفاده میکنید آنرا به آخرین نسخه ارتقاء دهید.

3) از قراردان و آپلود نمودن برنامه ها و کامپوننت هایی که نمیشناسید روی وب سایت یا سرویس میزبانی خودداری کنید.
4) کامپیوترهای ویروسی میتوانند وسیله ای برای نفوذ کدهای مخرب به سرورمیزبانی یا وب سایت شما باشد از هر کامپیوتری وارد FTP یا بخش های مدیریت میزبانی یا سیستم مدیریت محتوای وب سایت نشوید.

5) همیشه از وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

موفق باشید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۰-۱-۱۳۹۳, ۰۴:۵۰ صبح
ارسال: #7
دوستمون نکات خوبی رو اشاره کردند
ولازمه مدیران سایتها این نکات رو رعایت کنند

ولی عبارت
نقل قول: 99 درصد اوقات هک شدن یک وب سایت ربطی به هک شدن سرور ندارد
اغراق آمیز هست
چون تنها 1 درصد ایراد ها ومشکلات امنیتی طبق این نظر مربوط به سرور میشه که بدور از واقعیتهای عینی هست

سرور خوب و میزبانی هاست خوب و مورد اطمینان بسیاری از مشکلات امنیتی شما رو برطرف خواهد کرد و نقش مسئله انتخاب میزبانی مناسب در امنیت سایت شما غیر قابل انکار و تقریبا تعیین کننده امنیت وب سایت شما خواهد بود (به غیر از مسائل امنیتی که خودتون باید رعایت کنید)

در مورد مشکل دوستمون هم اگر بکاپ رو برگدونید مشکلتون حل میشه
امضاء sasanu

مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، shaban532
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان