زمان کنونی: ۱۰-۱-۱۴۰۳, ۰۸:۰۴ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سال نو مبارک - هدایای نوروزی پارس جوم
۱-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱-۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ عصر، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #1
Wink سال نو مبارک - هدایای نوروزی پارس جوم
[تصویر:  1395385201_1_94f783cc55.jpg]

درود
سال نو را به همه دوستان پارس جومی تبریک می گویم و امیدوار سال خوب و پرنشاطی داشته باشید و همیشه سلامت و تندرست باشید.امیدوارم امسال بتونیم در برخی موارد از جمله انتشار آموزش های مفید بهتر عمل کنیم.
برای هدیه دوستان ان شاالله سعی میکنیم یک بسته تجاری غیر وارز از قالب های اسمارت اددآنز را با زبان فارسی برای دوستان منتشر کنیم و هر یک از دوستان مایل بود هدیه ای منتشر کنه میتونه در این تاپیک انتشار بده.

[تصویر:  1395386121_1_9357b5605e.png]

برای شروع من بسته آفلاین سایت w3schools.com رو آماده کردم که فکر میکنم اگر کسی مایل به یادگیری باشه بهترین هدیه باشه فقط تنها مشکلی که من در تست دیدم داره قسمت تمرین ها هاست که اون رو هم میتونید با نرم افزارهای دریم ویور یا اچ تی ام ال پد تمرین کنید.
همانطور که میدونید این سایت مرجع تمامی زبان های برنامه نویسی تحت وب می باشد و تمامی توضیحات و رفرنس ها و تگ های مورد استفاده در تمامی زبان هارو توضیح داده و با ذکر مثال های ساده و قابل فهم میتونید براحتی از آن استفاده کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حجم فایل حدودا 56 مگابایت است که شامل تمامی صفحات و تصاویر و.. است که بعد از اکسترکت شدن حدودا 160 مگابایت حجم دارد.
بنظر من بهترین هدیه میتونه انتشار آموزش باشه و من خودم سعی میکنم در آینده بیشتر در این زمینه کار کنم.
امیدوارم که همیشه در پناه حق موفق و پیروز باشید.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، محمدرضا بهارلو ، anzal ، sasanu ، Mojtaba Pordel ، hesari_313 ، mohi ، behi90 ، mahan
۱-۱-۱۳۹۳, ۰۹:۲۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱-۱-۱۳۹۳ ۰۹:۳۵ عصر، توسط محمدسلیمانی.)
ارسال: #2
RE: سال نو مبارک
من یه هدیه دیگه آماده کرده بودم اما چون با پیشنهاد آقای گنجی شدیدا موافق بودم یه آموزش باحال براتون قرار میدم که به شرط چاقو هچ جای وب گیرتون نمیاد
شما هم اگر خوشتون آمد برام دعا کنید تا تو تجارتی که جدیدا شروع کردم موفق باشم.
منم میخوام بهتون یاد بدم چطوری یه فرم درست کنید که خودش قیمت رو محاسبه کنه و وقتی که یک کالا چندتا انتخاب شد قیمت رو ضربدر قیمت خودش کنه و به قیمت کل اضافه کنه

تجاری شدن وبسایت ها
صنعت طراحی وب داره با سرعت به سمت تجاری شدن پیش میره یا بهتره بگیم همه کسب و کارها به این نتیجه میرسند که باید به سمت و سوی وب پیش برند.
اونطرف قضیه طراحان سایت با تکنیک های مختلفه بصری، شعاری و هر روشی که بلد هستند مشتری و به سمت خرید و سفارش محصولات پیش میبرند.
اما گاها یا عمدتا یه نکته خیلی خیلی مهم را فراموش میکنند.
صفحه ای که کاربر با هزاران ترفند به اون هدایت شده یعنی همون فرم خرید اینقدر خسته کننده و مبهم هست که یا کاربر را میترسونه یا دچار گیجی میکنه و در نتیجه کاربر با اینکه تمام اطلاعات را از شما گرفته اما خرید را یا فیزیکال انجام میده یا از سایتی که در سفارش گرفتن مشکل کمتر داره هدایت میشن

فرمهای دریافت اطلاعات
در فرم هایی که ما برای دریافت اطلاعات به کاربرانمون ارائه میدیم چند چیز اهمیت فراوانی داره...
سادگی، در دسترس بودن، ترتیب قرار گیری(بسیار مهم) و از همه مهم تر پویا بودن فرم هست، فرمی که فقط اطلاعات ضروری را نمایش دهد و بسته به نیاز مشتری خودش را توسعه بده، مبلغ را محاسبه کنه، امکان پرداخت سریع را داشته باشه و بعد از ثبت یه نسخه را برای مشتری نمایش یا به وسیله پیام کوتاه و ایمیل به اطلاع مشتری برسونه

سادگی
خوب از ایتم هایی که گفته شد سادگی که برمیگرده به خودتون که به این نتیجه رسیده باشید یا نه

در دسترس بودن
در دسترس بودن یعنی از پراکندگی شدیدا خودداری کنید مثلا فرم های چند صفحه ای اگر چه خیلی با کلاس به نظر میان اما خودتون و جای کاربر بذارید علاقه ای به هدر دادن وقت در صفحات مختلف را برای یه سفارش را ندارید و اگر تعداد ایتم های شما زیاد هست پیشنهاد میکنم از فیلدهای مخفی شونده استفاده کنید
آموزش این کار در انجمن قرار داده شده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در ضمن این امکان در اراس v44 و بالاتر وجود دارد و یه پلاگین برای راحتی این کار توسط سازنده منتشر شده که این کارو بسیار ساده کرده اما ممکنه گاهی مجبور بشید از همون روش اموزش داده شده استفاده کنید
Conditional Fields

ترتیب
نکته بعدی ترتیب هست ما نباید کاربران را عصبانی کنیم مثلا اطلاعاتی که معمولا کاربران حفظ نیستند را اخر نخوایم که کاربر بعد از کلی دردسر مجبور نباشه دنبال کارت ملی، گذرنامه و... بگرده تا اون موقع وقت ثبت به پایان برسه یا اینترنت قطع بشه. (حالا ما گفتیم)

فیلدهای محاسباتی
نکته بعدی محاصبه مبلغ هست برای این کار باید از تکنولوژی جاوا اسکریپت استفاده کنید

در کادر جاوا اسکریپت rs form این کد را کپی کنید ما در این کد به فرم میگیم وقتی یک چک باکس تیک خورد مبلغی رو که گفتیم به کل اضافه کنه و با برداشتن تیک اون از مبلغ کل کم کنه

راهنمای این تکه کد:
<script type="text/javascript">
function enableQuantity(prod,quantity)
{
    if(document.getElementById(prod).checked)
        document.getElementById(quantity).disabled = false;

else
        document.getElementById(quantity).disabled = true;
calculateTotal();        

}

خوب در مرحله بعد باید مشخص کنیم چه ایتم هایی مورد محاسبه قرار بده

راهنما این تکه کد: اگر نام یکتا چک باکس ما Product7 باشد در اینجا Product70 قرار میدهیم

function calculateTotal()
{
    var products = new Array("Product10","Product20","Product30","Product40","Product50","Product60","Product70");
    var i=0;
    var total = 0;
    for(i;i<products.length;i++)
        if(document.getElementById(products[i]).checked)
        {

خوب در اینجا مشخص میکنیم مثلا برای محصول شماره یک تعداد 3 انتخاب شد مبلغ همین فیلد در 3 ضرب بشه
راهنمای این تکه کد: اگر لیست پایین افتادنی نام یکتا QuantityProd2 بود در اینجا 'QuantityProd21 قرار میدهیم

//alert(document.getElementById("QuantityProd"+(i+1)).value);
            total  = total + parseInt(document.getElementById(products[i]).value) * parseInt(document.getElementById('QuantityProd21').value);
        }
    document.getElementById('Total').value = total;
}

و در اینجا مشخص میکنیم که چک باکس ها در چه فیلدی با هم جمع بشن

window.addEvent('domready', function() {

selectProduct('Product10');
selectProduct('Product20');
selectProduct('Product30');
selectProduct('Product40');
selectProduct('Product50');
selectProduct('Product60');
selectProduct('Product70');

enableQuantity('Product210','QuantityProd1');

});
</script>

نکات ضروری:
1- در خواص هر کد این تکه کد را کپی کنید تا عملیات جاوا بدون کلید تایید انجام شود
onchange="calculateTotal();"
در ایتم های چک باکس مبلغ را به این شکل وارد کنید
850000|850 هزار تومان سمت چپ مورد استفاده در کد جاواسکریپت سمت چپ نمایش به کاربر

امیدوارم تونسته باشم با این آموزش یک گام کوچک در توسعه جوملای ایران برداشته باشم
یه بار دیگه عید و بهتون تبریک میگم و امیدوارم این عیدی رو ازم قبول کرده باشید.

این آموزش در همین تایپک

و در آموزش های کاربردی اراس فرم منتشر میشه

اگر مشکلی بود فقط در تایپک رفع مشکلات اراس پرسیده بشه من فقط در اونجا پاسخگو هستم برای اراس فرم
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

سپاس شده توسط anzal ، Reza Ganji ، sasanu ، hesari_313 ، mohi ، behi90 ، mahan
۲-۱-۱۳۹۳, ۰۳:۵۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱-۱۳۹۳ ۰۳:۵۹ صبح، توسط Reza Ganji.)
ارسال: #3
ممنون جناب سلیمانی عزیز از این آموزش کاربردی.
امیدوارم که همیشه انتشار آموزش های مفیدتون در این زمینه ادامه داشته باشه و همچنین در کار و تجارت جدید هم موفق باشید.
کاربران و دوستان باید بدونند با یاد گیری اچ تی ام ال و سی اس اس 60 درصد مشکلاتشان حل خواهد شد و با فراگیری php هم صد در صد خواهند شد البته در جوملا و اسکریپت های تحت پی اچ پی .
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
 سپاس شده توسط sasanu ، hesari_313 ، محمدسلیمانی
۲-۱-۱۳۹۳, ۰۵:۴۶ عصر
ارسال: #4
همینطور که کاربران عزیز در جریان هستند کامپوننت ورزشی جوم اسپورت (JoomSport) بصورت شمسی منتشر شده بود

بنده ماژول های این کامپوننت رو بصورت شمسی و بعنوان هدیه نوروزی خدمت کاربران انجمن تقدیم میکنم

میتونید از لینک زیر اقدام به دریافت نمایید: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Rose
امضاء سعید حمزه زاده
طراحی انواع وب سایت شرکتی، شخصی، پورتال خبری، فروشگاهی، انجمن های گفتگو، طراحی انواع صفحات اینترو، طراحی و پیاده سازی انواع نرم افزارهای مدیریت، حسابداری و حسابرسی بر پایه RFID و بارکد
طراحی و بهینه سازی وبسایت با قیمت استثنایی!
گروه نرم افزاری رادین : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، hesari_313 ، محمدسلیمانی ، anzal ، mahan
۳-۱-۱۳۹۳, ۰۶:۳۷ صبح
ارسال: #5
RE: سال نو مبارک - هدایای نوروزی پارس جوم
با سلام
سال نو بر تمامی کاربران و مدیران پارس جوم مبارک باد
امیدوارم سالی پر از شادی و برکت برای همه باشد
قالبی از سایت افزونه های جوملا که خارجی بود اسمش یادم نیس دانلود کردم این قالب به صورت ال تی ار می باشد ولی بدون هیچ تغییر در کدها میشه بصورت فارسی ازش استفاده کرد
نمیدونم قبلا کسی اینو تو پارس جوم گذاشته یا نه
اینجا قرار میدم دوستان استفاده کنن
لازم به توضیح می باشد از این قالب برای چند وب سایت استفاده کردم که ...

lمیتوانید بعد از مشاهده وب سایت طراحی شده با این قالب از آنها استفاده نمایید
دوستان اگر به مشکل بر خوردند در خدمتشون هستم
موفق باشید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، fidoman ، محمدسلیمانی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان