زمان کنونی: ۱۱-۱-۱۴۰۳, ۰۲:۰۳ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش اخبار ویژه با رنگ مخصوص
۲۳-۵-۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ عصر
ارسال: #1
Rainbow نمایش اخبار ویژه با رنگ مخصوص
سلام به همه پارس جومی های عزیز
اگه به سایتهایی مثل تابناک رفته باشید می بینید که توی قسمت "جدیدترین اخبار" که در سمت چپ سایت قرار داره، اخبار رو لیست کرده اما بعضی از خبرها بصورت ویژه ای نمایش داده شدند.
توی بعضی سایتها رنگ فونت این اخبار با رنگ خاصی مثلا قرمز دیده می شه یا توی سایت تابناک قبل عنوان خبر شکل خاصی مثل شکل دوربین نمایش داده می شه که نمایان گر اینه که این عنوان مربوط به چی می شه.
خب سوال اینجاست که چطوری میشه این کارو انجام داد. من توی نت خیلی گشتم که ماژولی با این قابلیت پیدا کنم اما نبود.
دیدم جای همچین ماژولی خیلی خالیه واسه همین تصمیم گرفتم که این ماژول رو ایجاد کنم و البته اون رو فقط توی پارس جوم منتشر کنم.
من برای این کار یکی از ماژول های پیش فرض جوملا یعنی mod_latestnews که برای نمایش جدیدترین اخبار هستش رو ویرایش کردم.
البته ویرایش که نه بیشتر شخم زدم اما این قابلیت رو به این ماژول اضافه کردم. قبل اینکه این ماژول رو دانلود کنید و روی سایتتون نصب کنید خواهش می کنم مطالب پایین رو حتما بخونید چون احساس می کنم طرز کار با این قابلیت جدید کمی پیچیده باشه و فوت و فن خودش رو داره. خب کاردستی منه ببخشید دیگه.Pardon

آموزش کار با قابلیت جدید ماژول پیش فرض جوملا با عنوان نمایش آخرین اخبار
خب بعد اینکه این ماژول رو نصب کردید و یک ماژول جدید از این نوع ایجاد کردید، دو پارامتر جدید بهش اضافه شده رو می تونید ببینید با عنوان :
1. تعیین کلید واژه برای تغییر رنگ
2. تعیین رنگ برای تغییر فونت اخبار مهم

قبل اینکه این دو گزینه رو توضیح بدم گفتن این مقدمه راجع به درج مطلب در جوملا ضروریه.
من خیلی فکر کردم که چیکار کنم و چه نشانه ای توی مطلب بذارم تا این ماژول بفهمه که این مطلب مهمه و باید رنگش رو تغییر بده.
دیدم بهترین قسمت برای این کار می تونه فیلد "کلید واژه ها" باشه. شاید بعضی از دوستان با این فیلد کمتر کار کرده باشند.
برای اونایی که کمتر کار کردن توضیح بدم که هر صفحه "اچ تی ام الی" که توی دنیای اینترنت وجود داره می تونه دارای تگی با عنوان meta باشه.
این تگ دارای یک خصوصیت بسیار کاربردی با عنوان keywords هست. کاربردش هم توی جستجوگر هایی مثل گوگله و همچنین اگه دیده باشید توی سایتها انتهای مطلب نوشته شده مطالب مرتبط.
همه اینها توسط این تگ انجام می شه.
شما می تونید چندین کلید واژه توی این فیلد وارد کنید. برای این کار باید بین هر دو کلید واژه یک ویرگول یا کاما قرار بدید. مانند این مثال : اخبار, گیلان , تالش.
یا این مثال: اخبار گیلان
که اولی دارای سه کلید واژه و دومی دارای یک کلید واژه است.
همین ایده باعث شد تا منم تصمیم بگیرم از این فیلد برای پیدا کردن مطلبی که می خواهیم توی این ماژول تغییر رنگش بدیم استفاده کنم.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
با گفتن این مقدمه نچندان کوتاه می ریم سراغ طرز کار این ماژول
یادتون باشه که ابتدا باید تعیین کنید که می خواین از کدوم مجموعه با بخش اخبارتون رو بخونه که در دو پارامتر ابتدایی این ماژول می تونید این کار رو بکنید.
توی پارامتر "تعیین کلید واژه برای تغییر رنگ" کلید واژه مورد نظر ماژول خودتون رو قرار می دین.
به عنوان نمونه مثلا ما در این قسمت کلمه مریان رو قرار میدیم.
بعد از ذخیره ماژول ، یک مطلب جدید توی اون مجموعه یا بخش مورد نظر ایجاد می کنیم و این کلمه(مریان) رو توی فیلد "کلید واژه ها" در کنار بقیه کلید واژه های مورد نظرمون قرار می دیم.
این از قسمت اولش.
توی قسمت دوم یعنی " تعیین رنگ برای تغییر فونت اخبار مهم" هم رنگ دلخواه خدمون رو قرار میدیم.
به عنوان نمونه من این رنگ رو قرار می دم که رنگ پیشفرض این ماژول هست و ذخیره می کنم : #008000
خب کار ما تموم شد. اگه مراحل را به درستی و مو به مو انجام داده باشید باید اخبار مورد نظرتون با رنگ دلخواهتون نمایش پیدا کنه.
ببخشید اگه آموزشم بدون تصویر بود. آخه یکم تنبلیم اومد.
هر سوالی هم که باشه بپرسید تا اگه شد کمکتون کنم.

فایل‌(های) پیوست شده
mod_latestnews_maryan.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 95
اندازه 4.85 کیلوبایت

امضاء mohamed92
زکات علم،یاد دادن است و علم همان قدرت است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، azita_g20 ، hadiaj168 ، aslani031 ، bushehr ، محمدرضا بهارلو ، Mojtaba Pordel ، milad0098
۲۳-۵-۱۳۹۲, ۰۷:۲۳ عصر
ارسال: #2
نمایش اخبار ویژه با رنگ مخصوص
درود
ممنون از شما
کاش برای جوملا 2.5 و 3.0 هم آماده میکردید و مطمئنا خیلی کاربردی خواهد بود چون من خودم بارها دیدم دوستان درخواست چنین افزونه یا روشی رو داشتند.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط azita_g20 ، aslani031
۱۲-۹-۱۳۹۲, ۰۶:۲۱ صبح
ارسال: #3
RE: نمایش اخبار ویژه با رنگ مخصوص
سلام خسته نباشید
ببخشید برای جوملا 2.5 این مازول وجود نداره ؟
آیا میشه کاری کرد که مطالبی که ویژه می شوند رنگشون تغیر کند و نیاز به متا نباشد ؟
میشه کمک کنید دوستان
ممنون از همه BravoDrink
۲۵-۱۰-۱۳۹۲, ۰۷:۳۶ عصر
ارسال: #4
Tongue
کسی نبود؟
ی چیزی ی حرف سخنی گفتاری من پوسید داخل این پست

UP...........
۲۵-۱۰-۱۳۹۲, ۰۸:۰۹ عصر
ارسال: #5
عزیز من این ماژول دست سازه و برای جوملا 2.5 وجود نداره کلا یه جا به صورت رسمی منتشر شده اون هم همین جاست.
سوالی داشتید در خدمتم.
موفق باشید.
امضاء shaban532
فقط خدمت به جوملای ایران.
 سپاس شده توسط Reza Ganji
۱۴-۱۱-۱۳۹۲, ۰۶:۲۲ صبح
ارسال: #6
با سلام به همه دوستان
ببخشید که دیر جواب میدم پدربزرگم فوت کرده یه چند وقتیه که دستو دلم به کار نمیره این ماژول رو فعلا برای 1.5 نوشتم و قراره همین زودی ها واسه 2.5 و 3 هم بسازم
اگه درستش کردم حتما توی پارس جوم منتشرش می کنم
اگه از دوستان ایده ای دارند که بشه مطلبی رو بدون متا ویژه کرد بگن حتما سعی می کنم اون ایده رو پیاده سازی کنم
امضاء mohamed92
زکات علم،یاد دادن است و علم همان قدرت است.
 سپاس شده توسط Mojtaba Pordel
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان