زمان کنونی: ۱-۲-۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش آبدیت ماژول جوملای 1.5 به 1.6
۱۸-۳-۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ صبح
ارسال: #1
آموزش آبدیت ماژول جوملای 1.5 به 1.6
می گن آموزش خوب باید همه جا معرفی کرد
دورد خدمت همه ی دوستان امروز دوست هم استانی بنده(دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) یک سایتی رو برای من فرستاده که آموزشی مبنی بر ارتقاع ماژول 1.5 به 1.6 داده در نت که قبلا مشابه این رو دیده بودم ولی اون یک نرم افزار بود که فروخته می شد در سایت سازنده و خودش تبدیل می کرد هرچی کشتم نال شده اون پیدا نشد

نکته مهم : این آموزش 100 درصد نمی باشد و برای همه تگ ها استفاده نمی شد
فارسی ساز: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وقتی جوملای 1.6 به قول گفتنی رلیز شد در دنیای اپن سورس ها همه امید به آن بود که مثل جوملای 1.5 گزینه ای برای انتقال کاپوننت ها و ماژول ها و پلاگین های 1.5 به جوملا داشته باشد که این امر ایجاد نشد و فقط به سختی هسته جوملا انتقال پیدا می کرد و باید منتظر این می موندیم که افزونه های مورد نظر برای جوملای 1.6 بیایدد که دیگر با خبر انتشار 1.7 رسما با امدن نسخه اصلی و پایانی دیگر جوملای 1.6 کاملا از صحنه خارج می شود

در این باره آموزشی از یکی از برنامه نویسان در مورد ایجاد به روز رسانی ساده ای در ماژول ها که بشود خیلی کم از این ماژوهای مورد نیاز را به جوملای 1.6 انتقال داد و خیلی ها هم نیز به این مورد نیازمندند چون سایت اصلی خودشان را بر این نسخه بنا کردند

XML Manifest Changes
خوب شروع می کنیم از فایل xml خود ماژول
xml چیست ؟ خوب سوالی خوبی هست بیشتر در برقراری ارتباط بین جوملا و مازول هست و نسخه و نام نوسنده و توضیحات و ... را برای هر ماژول یا کامپوننت و یا جوملا معرفی می کند اگر نباشد نصب نمی شود

خوب با ویرایش گر نوتپد یا ویرایش گر np++ و یا دریم ویورز می تونید باز کنید این فایل را
خوب چند تگ داریم که باید در این فایل ویرایش و یا اضافه شود

کد:
  • <install> is deprecated - use <extension>
  • New <update> tag. Takes a <schemas> tag which can define <schemapath>
  • <params> and <param> tags are deprecated, use <fields>, <fieldsets> and <field> instead

خوب آموزش رو به صورت تصویری می کنیم تا خوب متوجه بشید و سوال نکنید چون[تصویر:  biggrin.gif]
[تصویر:  download.php?imgf=13074682961.jpg]
خوب این حالت باید تبدیل بشود به به این حالت و از تگ های جوملای 1.6 استفاده کرد
[تصویر:  download.php?imgf=13074683851.jpg]
<extension type="module" version="1.6.0" client="site" method="upgrade">
خوب ما از تگی که در بالا برای شما گزاشتم استفاده کردیم که این نسخه رو برای جوملای 1.6 آماده کنیم

حالا ما نیاز به عوض کردن چند تگ دیگر نیز داریم که باید عوض کنیم خوب در جوملای 1.5 به این صورت هست
[تصویر:  download.php?imgf=13074685611.jpg]

خوب حالا باید تغییر بدیم به تگی که جوملای 1.6 نیاز دارد که نیاز به عوض کردن تگ هایی که در شکل به صورت زرد نمایش داده هست به این عکس
[تصویر:  download.php?imgf=13074686361.jpg]

خوب پس ما در واقع از تگ <config> and the <fields> استفاده کردیم که خیلی جالب بود با چند حرکت خوب ما نیاز داریم به ادامه این آموزش که بیاییم طبق این عکس عمل کنیم
حالا ما نباید تگ مخصوص رو فراموش کنیم و به این صورت تغییر می دیم که در عکسم گزاشته شده
<fieldset name="advanced"></fieldset> tags!
تا اینجا به شما با این آموزش اجازه دادیم که ماژول خودتون رو در جوملای 1.6 بیایین و ذخیره و نصب کنید خیلی خوب حالا خورده کاری هایی می مونه برای ما که بیاییم این کارارو بکنیم

ما نیاز داریم در این لحظه به param name رو به تغییر بدیم به field name ...
خوب یک عکسم برای شما می زارم که ببنید نوع تغییرات رو که چجوری داریم این کارو می کنیم
[تصویر:  download.php?imgf=13074689791.jpg]

خوب می خواستم بگم مطمعا شما باید اینکارو بکنید ولی یک شوخی هم می کنیم شما اگه نکنی ها در این آموزش ببند برو [تصویر:  biggrin.gif]
خوب می بنید با تغییر کند به
[تصویر:  download.php?imgf=13074690591.jpg]

خوب حالا می ریم که با هم یک برنامه بوینیم برنامه بعدی رو با هم ببنیمی
پیام بازرگانی (وله)
با رفتم به کلاس های جومینا ناگفته هارا بشونید و طراحی قالب را به صورت اختصاصی یاد بگیرید جومینا با آموزش اساتید برتر
دیدینگ با شبکه آموزش جومینا و با مجری برنامه سافت آرچیو درخدمت شما هستیم خوب پیام تمام شد

فایل xml رو ذخیره کنید و دوباره زیپ کنید و برید نصب کنید حالشو ببرید

با تشکر شهریار توکلی (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) و (دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
) برای معرفی سایت لینک مبنع دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کنید
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۰۹۳۶۸۰۹۴۹۳۶ یا ۰۹۲۱۳۳۸۰۳۲۹
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mking ، tarantino ، شاهین سمیع عادل
۱۸-۳-۱۳۹۰, ۰۵:۰۳ عصر
ارسال: #2
RE: آموزش آبدیت ماژول جوملای 1.5 به 1.6
آموزش خوبي بود ولي ...

مطالب آموزشي در وهله اول بايد از نظر درك فني و اشكالات املايي و دستوري ... بدون نقص باشند كه در اين مطلب آموزشي انواع غلط املايي و دستوري ، اشكالات فني و .. كاملا خود آموزش رو تحت الشاع قرار داده ...

اميدوارم در آموزشهاي بعدي شاهد اين اشكالات نباشيم.
امضاء tarantino
فقط خدمت گزاری به جوملای ایران
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، Mojtaba Pordel
۱۸-۳-۱۳۹۰, ۰۵:۰۷ عصر
ارسال: #3
واقعا از غلط املایی شرمنده هستم من تاحالا املا بالا 14 نداشتم خودمم می دونم بازم شرمنده

البته از نظر فنی ترجمه شده بوده و از عکس ها استفاده شده و معمولا در آموزش
من همیشه شوخی هایی رو انجام می دم که کاربر خسته نشه این سیاست های خودم هست
که نزاریم کاربر خسته بشه

انشاالله که در آموزش های بعدی جبران بشه

بدرود
امضاء shahryar warez
تمام افزونه های منتشر شده به صورت اختصاصی از طرف من می توانید در تلگرامم پیگیری کنید و دانلود ( دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
)
وب سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سپاس شده توسط tarantino ، شاهین سمیع عادل ، Reza Ganji
۱۹-۳-۱۳۹۰, ۰۳:۰۵ عصر
ارسال: #4
سلام
کلا تاپیک های شهریارجون رو خیلی سخت میشه خوند!
.
.
.
.
.
.
(شوخی کردم آقا شهریار، جسارت نباشه! ولی در کل یکم با دقت تر بنویسین بهتره)
امضاء Mojtaba Pordel
There Is Always a Solution

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۹-۳-۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #5
ولا من مشکلی نمی بینم !!

معمولا در کل موضوع های من سبک نوشتن همین جوری هست دوستان دیگه عادت کردندLaugh
و چون آموزش تصویری هست دیگه کل مشکلات رو حل کرده هستWassup

یک چیز دیگر هست که می گند باید برای یادگیری تلاش کردDevilاینم یک سبکشه باید رمز گشایی بشه به قول آقای تهرانی
نقل قول: شهریار من پسرخالت نیستم که مثل آدم بنویسTongue

در هر صورت بگید کجای آموزش باید رمز گشایی بشه من دوباره بنویسم
امضاء shahryar warez
)

سپاس شده توسط شاهین سمیع عادل ، Reza Ganji
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان