زمان کنونی: ۱۹-۲-۱۴۰۳, ۰۲:۵۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی قالب فارسی یا کپی پیست!
۲۳-۲-۱۳۹۱, ۰۴:۲۲ عصر
ارسال: #1
طراحی قالب فارسی یا کپی پیست!
با سلام حضور اساتید و دوستان انجمن
من مدت کمی هستش که با جوملا آشنا شدم و یقینا مبتدی هستم، اما در همین مدت کم چیزی که دست گیرم شد اینه که معمولا سایت هایی که با جوملا طراحی میشن عموما کپی برداری شده از طرح های خارجی هستند و در طراحی این سایت ها کمتر به هویت ایرانی و فرهنگ خودمون توجه میشه (و اخیرا هم که بسته های نصبی خارجی دیگه اجازه هیچ نفس کشیدنی به طراح و به طبع آن مصرف کننده ها نمیده)، براستی این جور چیزها به کی مربوط میشه ؟!!!
آنچه که به نظر میرسه باید توجه بیشتری به آن بشه (خصوصا برنامه نویسان و طراحان وب) چند مورد هستش که جسارتا عنوان میشه:
- استفاده نا به جا از قالب و نا مأنوس بودن آن با موضوع سایت، چه از لحاظ ترکیب رنگ و یا چینش و فرم بندی قالب.
- عدم استفاده از فونت های فارسی در طراحی وب و یا در صورت استفاده از فونت فارسی اشکال در بارگذاری و نمایش فونت. (براستی با وجود فونت های زیبای فارسی چرا کاربر عام تنها باید محدود به فونت تاهوما باشد؟!!!، امکان استفاده و ایجاد این امکان وظیفه کیست؟)
- ضعف در ارائه قالب های فارسی و بومی که به کاربر عام و مبتدی این اجازه را بدهد که به راحتی فرمت و ظاهر قالب را مدیریت کند چه از لحاظ فونت و چه از لحاظ رنگ و تنظیم حاشیه ها و اندازه قالب و ...
- ...
یقینا هر چیزی بهایی دارد و استفاده از همه امکانات نیازمند صرف هزینه است، اما آیا همه مشکل ما در هزینه است؟!!!

البته شخصا در این مدت کم که با جوملا آشنا شدم خیلی چیزها از اساتید انجمن و دوستان یاد گرفتم که از این بابت تشکر می کنم، اگر هم جسارت شد و نظری ارائه شده به خاطر علاقه به جوملا و ارتقای جوملاست.

شاد باشید و شادی بخش دیگران
امضاء mahan

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر:  mahan.gif]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط محمدرضا بهارلو ، محمدسلیمانی ، شاهین سمیع عادل ، btheme ، mking
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
طراحی قالب فارسی یا کپی پیست! - mahan - ۲۳-۲-۱۳۹۱ ۰۴:۲۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان