زمان کنونی: ۹-۱-۱۴۰۳, ۰۹:۲۱ عصر درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش رفع مشکل زیر منو ها در قالب های آرتیستر
۱۳-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۳۱ صبح
ارسال: #1
سلام دوستان. حدود یک هفته بود که مشکل خود من منو آبشاری بود و تا امروز حل نمیشد. بالاخره یه آموزش از یه سایتی گرفتم و خلاصه ی اونو در اختیارتون میذارم. امیدوارم بدردتون بخوره.

در پوشه ی قالبی که با آرتیستر ساختید فایل template.css رو باز می کنید و برای فارسی سازی کل قالب این کارا رو انجام می دید:

همه ی text align:left و text-align: left و float:left و float: left رو پیدا می کنید و left رو پاک می کنید و به جاش می نویسید right.

تا اینجا تونستید قالب آرتیستر رو راست چین کنید. حالا بریم سراغ درست کردن زیر منو ها که از زیر به سمت چپ باز میشن. با اعمال تغییرات زیر میبینید که از زیر به سمت راست باز میشن:

این کدها رو پیدا کنید:

.art-hmenu ul
{
  visibility: hidden;
  position: absolute;
  z-index: 10;
  left: 0;
  top: 0;
  background: none;
  min-height: 0;
  background-image: url('../images/spacer.gif');
  padding: 10px 30px 30px 30px;
  margin: -10px  0 0 -30px;
}

خب حالا فقط با خط ششم و خط یکی مونده به آخری کارداریم. که left رو پاک می کنیم و جاش right می نویسیم. و خط یکی مونده به آخری رو هم اینجوری تغییر میدیم:

margin: -10px -30px 0 0;

به همین راحتی. البته دقت کنید که شاید عددای شما 10- و -30 نباشن و مثلاً 10- یا 20- یا هر عدد دیگه ای باشن.

خب شاید زیر منو های شما خودشون باز زیر منو داشته باشن که مشکل اونا هم اینجوری حل میشه:

تو فایل template.css چند خط پایین تر از او کدی که بالا نوشتم و مربوط به زیر منو بود کد مربوط به زیر زیر منو هست یعنی این:
.art-hmenu li li:hover>ul
{
  left: 100%;
}
که کافیه به جای left:100% باید بنویسید right:10em. البته باید سایتتون رو باز کنید و ببینید عدد 10em مناسبه یا نه. اگه زیاد فاصله داشت یا زیاد تو رفته بود می تونید به جاش عدد کمتر یا بیشتری بذارید. مثلا من خودم عدد 9.5em رو گذاشتم.

البته برای سازگار کردن این منو با اینترنت اکسپلورر 7 کدی که اول ویرایش کردین رو کپی می کنید و فایل template.ie7.css رو باز می کنید و توی اون میذارید. یعنی این کد:

.art-hmenu ul
{
  visibility: hidden;
  position: absolute;
  z-index: 10;
  right: 0;
  background: none;
  min-height: 0;
  background-image: url('../images/spacer.gif');
  padding: 10px 30px 30px 30px;
  margin: -10px -30px 0 0 ;
}

موفق باشید . . .
امضاء artoor1
تابستون کوتاهه . . .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
 سپاس شده توسط محمدسلیمانی ، محمدرضا بهارلو ، Reza Ganji ، memare-ahvaz ، مرتضی محمدجانی ، ابوالفضل حیدری ، صدرا حسابی ، btheme
۱۳-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۵۴ صبح
ارسال: #2
RE: آموزش رفع مشکل زیر منو ها در قالب های آرتیستر
ممنون از زحتی که کشیدید
شما این تایپک را در انجمن مشکلات عمومی ایجاد کرده بودید من این پست را به آموزش جوملا منتقل کردم
امضاء محمدسلیمانی
چالش هاتو محدود نکن، محدودیت هاتو به چالش بکش

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط پیام عمرانی ، Reza Ganji ، memare-ahvaz ، ابوالفضل حیدری ، صدرا حسابی
۱۱-۱-۱۳۹۲, ۰۶:۲۳ عصر
ارسال: #3
سلام
خوده Artisteer4 این ویژگی ها رو داره برای راست چین کردن کل سایت :
home->Options->textAlignment->Right to left این کار منو ها رو هم راست چین میکنه
از مسیر زیر هم میتونید فقط منو رو راست چین کنید

Menu->Item->align
۶-۸-۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ صبح
ارسال: #4
دوست عزیز artot همه کارایی که گفتید رو کردم اما نشد
یعنی تو رفتگی ایجاد میشه با تغییر عدد em درست نمیشه
لطف میکنید اگه راهنمایی کنید
۶-۸-۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ عصر
ارسال: #5
درود خواهرم
این آموزش برای دو سال پیش است.
در آرتیستر نسخه 4.0 به بعد شما میتونید هنگام گرفتن خروجی در قست تنظیمات خروجی RTL هم بگیرید و نیاز زیادی به این آموزش نیست.
قبلا آرتیستر از زبان های راست به چپ پشتیبانی نمیکرد ولی اکنون در این زمینه مشکلی وجود ندارد و فقط ممکن است برخی جاها کمی مشکل داشته باشد.
امضاء Reza Ganji
انجمن پارس جوم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان