پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
{ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: {ويژه} رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform (/thread-7693.html)

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - ir79ir - ۶-۱۱-۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ عصر

سلام دوستان خیلی تشکر از اموزش هایی گه دوستان درج کردن یه سوال داشتم

می خوام یه فیلد ایجاد کنم که توش شماره فرم ارسال شده رو نشون بده مثلا برای کاربری که اول فرم رو پر می کنه شماره 1 رو نشون بده برای نفر بعد 2 به همین ترتیب تا اخر این شماره ها تو صفحه بعد نشون داده میشه حالا باید چه کدی رو کجا تعریف کنم ؟ اصلا میشه این کار رو کرد ؟ ممنون

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - mehdirayegani - ۱۲-۱۱-۱۳۹۴ ۰۴:۵۵ صبح

با سلام خدمت اساتید عزیز که برای این تاپیک و تاپیک آموزش های آراس فرم زحمت فراوانی کشیده اند. من با دقت همه آنها را در طول سه سال گذشته بارها مطالعه و استفاده برده ام و قدردان همه هستم.
الان نیازی دارم که امیدوارم باز راه حل مناسبی از اساتید دریافت کنم؛
من دو دراپ داون (مدل محصول و نوع محصول)در فرمم دارم که هر یک از یک ستون جدولی در دیتابیسم فراخوانی می شوند.(جدول مدل، نوع و قیمت محصولاتم)
نیاز دارم قیمت محصول را مطابق با انتخاب مدل و نوع محصول توسط کاربر در فیلد متنی ایی بصورت پیش فرض فراخوانی کنم. برای این کار نیاز دارم مقدار دو فیلد مدل و نوع را از فرم گرفته و در کوری با جدول مقایسه و به شرط برقراری شرط مقدار قیمت را نمایش دهد؛
کدی که به واسطه اون دراپ داون "مثلا" مدل محصول رو فراخوانی می کنم:
کد:
$items = "|Please Select[c]\n";
$db =& JFactory::getDBO();
$db->setQuery("SELECT DISTINCT `model_in_database` FROM `my_table` ORDER BY `id` ASC ");
$result = $db->loadObjectList();
foreach ($result as $r)
$items .= $r->model_value . "\n";
return $items;
تقریبا کوری که باید برای فیلد متنی فراخوانی کنم:
کد:
"SELECT `price` FROM `my_table` WHERE `model_in_database` = 'model_value' AND `product_type_in_database` = 'product_type_value'"

کد php فراخوانی کوری فوق برای مقدار پیش فرض فیلد متنی چی باید باشه؟

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - taqipour2014 - ۱۳-۱۱-۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ عصر

سلام کسی میدونه جرا منکه دوتا درگاه پرداخت برای فرم نصب کردم آخرش هردفعه ارسال رو میزنم میره و به یک درگاه وصل میشه و باانکه در روش پرداخت درگاه رو تغییر میدم بعد زدن ارسال باز همون قبلی رو وارد میشه ...

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - allogos - ۵-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۳۰ صبح

(ajax dropdown)

سلام

من 2 دراپ داون دارم که از دیتا بیس مقدار میگیرن، دراپ داون سوم هم وجود داره که مقدارش باید با انتخاب مقادیر دراپ داون اول و دوم لود بشه.

خود ساپورت آر اس جوملا گفت از طریق ajax میتونی اینکارو انجام بدی ولی نگفت چه جوری؟

اینجا کسی میتونه کمک کنه دراپ داون سوم لود بشه؟ ولی فقط و فقط از طریق ajax

مرسی.

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - arsalan132 - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۵۰ صبح

اساتید عزیز ضمن تشکر از زحماتتون
من به یه مشکلی برخوردم هرکاری هم که میکنم جواب نمی گیرم تورو خدا یکی کمک کنه
من هر فرم ثبت نامی که میسازم با اینکه تمام موارد اعم از اعتبار سنجی و نوع ورودی و ... را هم کنترل میکنم بعد از فراخوانی فرم ثبت نام و تکمیل فرم پیغام
Empty passwords are not allowed. Please fill in your desired password
میده. فیلد پسورد رو هم عددی آلفا بدون اعتبار سنجی و... رو تغییر هم که میدم میگه حرف مرد یکیه با اینکه پسورد خالی نیستش و به خود فیلد پسورد ایراد نمیگیره هی گیر میده و پیغام بالا رو مینویسه. پاک گیج شدم!
مشکل از کجاست؟
متشکرم

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - mahan - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۳:۳۰ عصر

نقل قول: اساتید عزیز ضمن تشکر از زحماتتون
من هر فرم ثبت نامی که میسازم با اینکه تمام موارد اعم از اعتبار سنجی و نوع ورودی و ... را هم کنترل میکنم بعد از فراخوانی فرم ثبت نام و تکمیل فرم پیغام
میده. فیلد پسورد رو هم عددی آلفا بدون اعتبار سنجی و... رو تغییر هم که میدم میگه حرف مرد یکیه با اینکه پسورد خالی نیستش و به خود فیلد پسورد ایراد نمیگیره هی گیر میده و پیغام بالا رو مینویسه. پاک گیج شدم!
مشکل از کجاست؟
متشکرم

درود بر شما
پیشنهاد می کنم یک بار فرم را مرحله به مرحله جلو ببرید و در پایان هر مرحله تست بگیرید تا ببینید مشکل کار شما کجاست

شاد باشید و شادی بخش دیگران

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ عصر

(۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۵۰ صبح)arsalan132 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید عزیز ضمن تشکر از زحماتتون
مشکل از کجاست؟
متشکرم

برای فیلد های اعتبار سنج قرار ندید وقتی به فیلدهای ثبت نام جوملا متصل میکنیدشون خودش این کارو میکنه و ممکنه 2 اعتبار سنج دچار مقایرت بشه

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ عصر

(۵-۱۲-۱۳۹۴ ۰۴:۳۰ صبح)allogos نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(ajax dropdown)

سلام

من 2 دراپ داون دارم که از دیتا بیس مقدار میگیرن، دراپ داون سوم هم وجود داره که مقدارش باید با انتخاب مقادیر دراپ داون اول و دوم لود بشه.

خود ساپورت آر اس جوملا گفت از طریق ajax میتونی اینکارو انجام بدی ولی نگفت چه جوری؟

اینجا کسی میتونه کمک کنه دراپ داون سوم لود بشه؟ ولی فقط و فقط از طریق ajax

مرسی.

آموزش این کار قبلا در انجمن قرار داده شده

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(۱۳-۱۱-۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ عصر)taqipour2014 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام کسی میدونه جرا منکه دوتا درگاه پرداخت برای فرم نصب کردم آخرش هردفعه ارسال رو میزنم میره و به یک درگاه وصل میشه و باانکه در روش پرداخت درگاه رو تغییر میدم بعد زدن ارسال باز همون قبلی رو وارد میشه ...

برای اینکه در اراس فرم بشه از چندین درگاه پرداخت استفاده کرد باید در سورس برنامه تغییراتی ایجاد کنید که در صورت نیاز به صورت تجاری براتون انجام میشه

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - محمدسلیمانی - ۲۴-۱۲-۱۳۹۴ ۰۹:۱۲ عصر

(۶-۱۱-۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ عصر)ir79ir نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان خیلی تشکر از اموزش هایی گه دوستان درج کردن یه سوال داشتم

می خوام یه فیلد ایجاد کنم که توش شماره فرم ارسال شده رو نشون بده مثلا برای کاربری که اول فرم رو پر می کنه شماره 1 رو نشون بده برای نفر بعد 2 به همین ترتیب تا اخر این شماره ها تو صفحه بعد نشون داده میشه حالا باید چه کدی رو کجا تعریف کنم ؟ اصلا میشه این کار رو کرد ؟ ممنون

برای این کار باید برای فرم یک شمارنده قرار بدید به این صورت که هم در بالای فرم و هم در پیام تشکر به کاربر اعلام کنه که چندمین نفر هست که داره فرم رو پر میکنه
آموزش این کار در آموزش های اراس فرم همین انجمن وجود داره

RE: رفع مشکلات تخصصی کامپوننت فرم ساز آر اس فرم RSform - arsalan132 - ۲۵-۱۲-۱۳۹۴ ۰۷:۴۵ عصر

فدای شما داداشای گلم پیشاپیش نوروزتان پیروز باد خدا خیرتون بده میرم تست کنم