پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: پشتیبانی (/forum-70.html)
+--- انجمن: مباحث و مشکلات عمومی (/forum-33.html)
+--- موضوع: مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن (/thread-18745.html)

مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن - me64 - ۵-۸-۱۳۹۴ ۰۷:۳۲ عصر

با سلام

سایت خبری دارم که css اون رو خودم نوشتم. در این سایت خبری مثل همه سایتهای خبری دیگه در اول خبر مطلبی وجود دارد که پس زمینه اون مطلب با رنگ مثلا آبی hilight باید باشه. و در سمت چپ این مطلب، یک عکس قرار میگیره. در زیر این عنوان خبر، متن خبر به شکل عادی قرار میگیره.
الان من این کار رو به شکل دستی انجام میدم. یعنی در ادیتور جوملا این کار رو برای هر خبر به صورت جداگانه انجام میدم
چطور میتونم کاری کنم که وقتی مطلب رو میزارم خودش این موارد رو اعمال کنه؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن - YasinDesign - ۶-۸-۱۳۹۴ ۰۲:۴۲ صبح

سلام

خب این چیزی که میگید همش css هست

اگه به css مسلط باشید راحته

اگه مسلط نیستید مشخصات هاست + مسیر قرارگیری فایل css قالب را برام پ خ کنید تا براتون درست کنم

موفق باشید

RE: مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن - me64 - ۲-۹-۱۳۹۴ ۰۷:۰۹ صبح

css بلدم

مثلا کد زیر میخوام برای بخشی از متن که مثلا title هست اجرا بشه

1- این کد مثلا در فایل css باید باشد چه شکلی؟ دقیقا شکل درستش چطوریه؟ تو فایلهای دیگه چیزی باید اضافه بشه؟

کد:
<div>
    <div class="subtitle" style="margin: 10px 0px; padding: 8px 16px 20px 18px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 11px; vertical-align: baseline; color: rgb(0, 0, 0); direction: rtl; font-stretch: normal; line-height: 18px; font-family: tahoma, Arial; text-align: center; background: #EEF2F6;">
        &nbsp;</div>
    <p style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 14px; vertical-align: baseline; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Tahoma, Geneva, sans-serif; line-height: 21px; direction: rtl; text-align: justify; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">
        &nbsp;</p>
</div>
<div style="margin: 0px; padding: 10px 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 10.6666669845581px; vertical-align: baseline; direction: rtl; text-align: justify; line-height: 19.2000007629395px; background: transparent;">
    <p>
        <span style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13.3333330154419px; vertical-align: baseline; line-height: 24px; background: transparent;">به گزارش </span><a href="http://www.khatibonline.ir/" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 10.6666679382324px; vertical-align: baseline; text-decoration: none; color: rgb(0, 0, 238); line-height: 18.6666679382324px; background: transparent;"> آنلاين خبر </a>،&nbsp;</p>
</div>

RE: مشکل با شکل چینش به صورت خودکار در متن - mrt69 - ۲-۹-۱۳۹۴ ۰۴:۴۸ عصر

شما اولا باید اسم کلاس مرتبط با قسمت title رو پیدا کنید

بعد در فایل سی اس اس قالبتون ایتم ها رو اضافه کنید مثلا برای این کدی که دادید این ویژگی ها هست که باید اضافه بشه

margin: 10px 0px;
padding: 8px 16px 20px 18px;
border: 0px; outline: 0px;
font-size: 11px;
vertical-align: baseline;
color: rgb(0, 0, 0);
direction: rtl;
font-stretch: normal;
line-height: 18px;
font-family: tahoma, Arial;
........

دمو بدید و بگید کدوم قسمت رو می خواهید ویرایش کنید تا دوستان بتوانند بهتر و دقیق تر راهنمایی کنند