پارس جوم ::  انجمن های تخصصی جوملا
آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا (https://forums.parsjoom.ir)
+-- انجمن: آموزش (/forum-25.html)
+--- انجمن: آموزش سی اس اس (/forum-27.html)
+--- موضوع: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) (/thread-16633.html)

آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - YasinDesign - ۲۸-۸-۱۳۹۳ ۰۴:۴۰ صبح

آموزش نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون

قدم اول : فونت مورد نظر را به 3 فرمت eot . ttf و woff تبدیل کنید . با سایت های آنلاین میشه.

قدم دوم : فونت ها را توی پوشه ای بریزید.

قدم سوم : کد زیر را توی فایل css بزارید و مسیر فونت مورد نظر را بهش بدید.
کد:
@font-face {
    font-family: 'yekan';
    src: url('../fonts/BYekan.eot');
    src: url('../fonts/BYekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('../fonts/BYekan.woff') format('woff'),
         url('../fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
    font-weight: normal;
    font-style: normal;
}
[/code]
در کد بالا در قسمت font-family: 'yekan'; به جای yekan هر اسمی میخوایید برای فونتتون بزارید.
ولی گزینه های بعدی باید اسم فونت موجود در پوشه باشه

خب قدم آخر هم اینه که در کلاس ها و دایو های خودتون این را بنویسید
کد:
font-family:'yekan';

تموم شد. . تشکر و اعتبار یادتون نره Blush

RE: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - glassy - ۲۱-۸-۱۳۹۴ ۰۸:۵۳ صبح

ممنون از آموزش خوب و مفیدتون
ارادتمند

RE: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - سینما - ۸-۲-۱۴۰۰ ۰۷:۴۹ عصر

احتراما من این کدهایی رو که گفتن بزارید رو گذاشتم توی بخش custom.css قالب مون...ولی تغییری ایجاد نشد والبته پوشه مربوط به فونت yekan رو هم آپلود کردم در این مسیر
public_html/templates/template-name/fonts/yekan

نمیدونم مشکل کجاست؟!

این کل کدی هست که من توی بخش custom.css گذاشتم :
کد:
@font-face {
    font-family: 'yekan';
    src: url('../fonts/BYekan.eot');
    src: url('../fonts/BYekan.eot?#iefix') format('embedded-opentype'),
         url('../fonts/BYekan.woff') format('woff'),
         url('../fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
    font-weight: normal;
    font-style: normal;
}

از طریق فریم ورک هم نشد فونت دلخواه رو اضافه کنم...قسمت آپلود فونت نداره...یکسری فونت های گوگل رو فقط نمایش میده و پوشه فونتی که داخل مسیر فونت قالب آپلود کردم رو نشون نمیده در لیست فونت هاش.

RE: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - Reza Ganji - ۹-۲-۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ صبح

درود
مسیر فونت ها را در کد بالا باید ویرایش کنید و مسیر فونت خودتون رو جایگزین کنید.

RE: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - سینما - ۹-۲-۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ عصر

ببخشید آدرس ما اینطوری میشه ؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: آموزش های یاسین دیزاین (نحوه درج فونت دلخواه در قالب سایتتون ) - Reza Ganji - ۹-۲-۱۴۰۰ ۰۶:۴۸ عصر

درود
اگر فایل های سی اس اس قالب در پوشه ای به نام css باشند و شما فونت ها را در پوشه ای بنام fonts و در پوشه قالب قرار داده باشید کدهای قرار داده شده بالا درست است.در تنظیمات قالب و در بخش تایپوگرافی شما گوگل فونت را غیرفعال کنید و تست کنید شاید شما مراحل را درست انجام دادید.تصویر زیر برای فونت سفارشی است :

[تصویر:  typography-2c.png]