زمان کنونی: ۱۰-۲-۱۴۰۳, ۰۱:۲۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسکریپت آزمون
۱۱-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۱۹ عصر
ارسال: #1
اسکریپت آزمون
سلام خسته نباشید دوستان
من برای یک موسسه خیریه دارم سایت می زنم !
کار سایت هم آموزش مجازی است !
برای سیستم درسش هیچ مشکلی ندارم !
اما برای آزمون یک مشل دارم

آمدم از کامپوننت آزمون ساز استفاده کنم ( البته نسخه وارز و تجاری اش ) ولی یک مشل دارم ! آن هم اینکه من می خواهم کاربر بتواند سابقه تحصیلی اش را ببیند ، مثلا در چه دوره هائی شرکت کرده ! چه نتایجی گرفته و...

خواستم ببینم دوستان نظری دارند ؟
با آقای تهرانی در جومینا صحبتب داشتم ایشان فرمدند بروم از اسکریپتی ، اگر اشتباه نکنم یک چیزی شبیه مدول ، مودل ، ولا نمی دانم اسمش یادم رفت ، استفاده کنم ، البته گفتند باید آن اسکریپت با جوملا اقدام شود ،
حالا چند راهنمائی می خواهم اول اینکه اسم آن اسکریپت دقیق چی بود که من یادم رفت چون روم نمی شه دوباره به آقای تهرانی زنگ بزنم !
بعدش هم راهنمائی می خواهم از دوستان اگر نظری دارند ؟
کار برای بچه های بی سرپرست است !
امضاء rezaetemadi
راه اندازی سایت فروش فایل با بهترین فروشگاه ساز فایل جوملا
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ بازگشت به بالا
۱۱-۷-۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ عصر
ارسال: #2
RE: اسکریپت آزمون
ایشون دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورشون بوده، فکر می کنم قوی ترین Learning Management System - LMS رایگان باشه، فقط نصب و کار باهاش کمی مشکله اولش، همون نصبش رو کاملا باید از روی آموزش هاش جلو بری و برای نسخه 2ش باید از هاست مناسبی استفاده کنی که ورژن phpاش آپدیت باشه حتما و ممکنه نیاز به یه سری تغییرات در php.ini هم پیش بیاد، نسخه 1.9 نیازمندی های کمتری داره.
مودل خودش به صورت مجزا یه CMS هست و اجرا می شه، توسط joomdle یا یه افزونه دیگه می شه باهاش برای جوملا پلی زد تا نمایش داده بشه، اگه خیلی وقت نداری پیشنهاد نمی کنم روش زمان بزاری ولی واقعا فوق العادس!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط سعید حمزه زاده ، rezaetemadi ، Reza Ganji
۱۱-۷-۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ عصر
ارسال: #3
یک هفته ای وقت دارم !
نصبش می کنم !
اما اینکه باید به جوملا وصلش کنم ! این را متوجه نشدم !
یعنی چی ، ؟
می شه کمی بیشتر تضویح بدهید !
چه چیزی اش به جوملا وصل می شه ! ؟
کلا کار این سیستم را هم متوجه نشدم !
ممنون می شوم راهنمائی بفرمایئد تا من و دیگر عزیزان از شما همانند همیشه یاد بگیریم !
مخصوصا من که چیزی بلد نیستم !
امضاء rezaetemadi

۱۱-۷-۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ عصر
ارسال: #4
ببنید اول در سایت مودل برید که بهتون دادم، در خود سایت یه آموزش برای نصب نداره، دقیقا طبق همون نصب کنید،
(مثل جوملا یه دیتابیس باید درست کنید فایل هاو بریزید و اگه هاستتون ساپورت نکنه امکانات مورد نیاز رو همون ابتدا بهتون اخطار می ده)

بعد از اون joomdle رو جستجو کنید، به آموزش هاش برید یه بخش برای installation هست که سه مرحلس اگه اشتباه نکنم، اول باید یه سری تغییرات در مودل بدید طبق آموزشش، بعد باید پلاگین های مربوط به جومدل را در مودل نصب کنید و بعد از اون باید جومدل رو در جوملاتون نصب کنید و آدرس مودل رو طبق آموزش در اون وارد کنید.

این کلیت نصبش هست، مگه نه چند صفحه هست که باید از روی آموزش کامل نگاه کنید با دقت، کار باهاشم اول کمی مشکله ولی آموزش های انگلیسی زیادی براش هست و اینکه مودل زبان پارسی هم داره خودش فقط ناقصه یکم.
 سپاس شده توسط rezaetemadi ، Reza Ganji
۱۲-۷-۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ صبح
ارسال: #5
نقل قول: اینکه مودل زبان پارسی هم داره خودش فقط ناقصه یکم.
فرمودید فارسی اش ناقص است یعنی باید ترجمه بشه درسته ؟
اگر اینطور باشه اشکال نداره !
ممنون
من این را نصب می کنم و مجدد مزاحم می شوم
امضاء rezaetemadi

۱۵-۷-۱۳۹۱, ۰۲:۱۸ صبح
ارسال: #6
من هنوز نتوستم دانلودش کنم !
دوستان کسی می تواند لینک دانلود را پیدا کند ! + آموزش نصب + افزونه های جانبی اش
امضاء rezaetemadi

۱۵-۷-۱۳۹۱, ۰۳:۰۶ صبح
ارسال: #7
[تصویر:  joomdle.png]

من باز یه توضیح کلی مرحله به مرحله می دم بهتون، اول از همه به این جا برید:

بعد یا نسخه 2.3.2+ رو دانلود کنید اگه این حداقل مشخصات رو هاستتون داره:
PHP 5.3.2, MySQL 5.1.33 or Postgres 8.3 or MSSQL 2005 or Oracle 10.2

اگه ساپورت نمی کنه که باید نسخه های پایین ترش رو نصب کنید، مثل 1.9.19+ که این هارو نیاز داره:
PHP 4.3.0, MySQL 4.1.16 or Postgres 8.0 or MSSQL 9.0 or Oracle 9.0

بعد از دانلود در یک فولدر در هاستتون اکسترکت کنید، یک پایگاه داده براش ایجاد کنید و بعد آدرس اون فولدر رو وارد کننید تا وارد مراحل نصب بشید،

اگه حداقل نیازهای اون رو در هاستتون داشته باشید مراحل نصب به خوبی جلو می ره، فقط برای استفاده در جوملا و در واقع پل زدن بین اینها باید در هاستتون XML-RPC فعال باشه،

[تصویر:  Xmlrpc_check.jpg]

پس اگه در مراحل نصب دیدید که xml-rpc وجود نداره باید تیکت بدید تا براتون فعال بشه این اکستنشن.

بعد از نصب اون تنظیماتی که نیاز داره رو باید طبق آموزش هایی که در ویکی جومدل اومده انجام بدبد:

در اینجا کامل مراحل ذکر شده و برای دو ورژن اصلی آموزش جداگانه قرار داده شده، فقط joomdle رو هم از اینجا باید دانلود کنید قبلش:

همین دیگه توضیح دیگه ای فکر نمی کنم نیاز داشته باشه، مراحل رو با دقت انجام بدید تا مشکلی پیش نیاد و مجبور بشید از اول مراحل رو انجام بدید.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، rezaetemadi ، محمدرضا بهارلو ، mking
۱۵-۷-۱۳۹۱, ۰۷:۱۲ صبح
ارسال: #8
مهندس جان ممنون !
اما برای من چند سوال هنوز وجود دارد !
پروژه من به است صورت است که اعضا ببعد از ورود به پنل کاربری شان باید در کلاس ها تعیین شده حضور یابند !
بعد از اتمام کلاس ها اعضا در تاریخ معیین شده در آزمون شرکت می کنند !
حالا من می خواهم اطلاعات زیر را داشته باشم !
سوابق تحصیلی کاربر ( کاربر در چه دورهائی شرکت کرده است ، چه امتحاناتی را داده است ، آیا قبول شده یا نشده ! و...)
یک اطلاعات کامل !
مهندس تهرانی فرمودند بروید از این اسکریپت استفاده کنید و جوین کنید به جوملا !
هنوز این تیکه کار برای من گنگ است ،
1 - اصلا کار خود این اسکریپت چی است ؟
2- کدام قسمت را باید به جوملا جوین کنم ؟
3 - چه طوری اطلاعاتی که می خواهم را به دست بیاورم ؟
و...
Ok
امضاء rezaetemadi

۱۵-۷-۱۳۹۱, ۰۷:۵۴ صبح
ارسال: #9
دقیقا کار این LMS همینه، وقتی با جومدل ارتباط رو برقرار کردیی، هر نفر در جوملات عضو می شه یا عضوش می کنی می تونه از مودل هم استفاده کنه،
تو می تونی یه سری بخش به عنوان کلاس تعریف کنی، می تونی ظرفیتشون رو باز بزاری که هر کی خواست عضو شه تو کلاس، یا اینکه دستی کسایی که می خوان رو وارد کلاس کنی، هر کلاس می تونه کوییز، فروم و خیلی امکانات دیگه داشته باشه،
می شه به درگاه بانکی وصل شه تا همون موقع برای عضو شدن در کلاس پول رو پرداخت کنه،
و این که کسی که معلم هست می تونه برای هر نفر کارنامه یا نمره صادر کنه در آخر ترم، و خود کارنامه می تونه کلی فیلد داشته باشه،
در جوملا هم می شه به صورت wrapper خود مودل رو لود کردن در جوملا(توسط همین جومدل) هم یه سری امکانات دیگه که خودت باید بینی، حتی می تونی در جوملا با CB هماهنگش کنی توسط پلاگینی که جومدل داده،
ولی بازم کار باهاش مشکله کمی، من اگه فرصتی کنم آموزش کاملی در موردش ارائه می دم، ولی فعلا از همون فروم خودش و سوالایی که پرسیده شده و آموزش هاش می تونید استفاده کنید.

البته چون کار باهاش و هماهنگیاش با جوملا کمی مشکله، این بخش LMS از جوملای انگلیسی رو ببینید:

یک مورد رایگان دیگه و سه مورد تجاری وجود داره که نول شدشون هست، به نظرم اونارو اول یه نگاه بنداز و بررسی کن، مخصوصا رایگانرو.
 سپاس شده توسط Reza Ganji ، mking
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان