پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: مشکل عجیب جوملا 2.5 با تمام افزونه های نصبی ... !
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دوستان و اساتید گرامی ، بنده از جوملا 2.5 استفاده می کنم اما به دلیل نا معلومی از چندی پیش هر افزونه ای ( مثل فوکادانلود ، چت ، پرداخت آنلاین و ... ) که نصب می کنم ، موقع اجرای آن از منوی کامپوننت پیغام های خطای زیر را میگیرد . یعنی هیچ قسمت افزونه اجرا نشده و فقط صفحات خالی شامل پیغام های خطای زیر نمایش داده می شود ، مشکل از افزونه ی خاص یا نسخه ی ان یا زبان ان نیست چون تقریبا همه چیز را امتحان کردم .
پیغام های خطا :
افزونه ی زرین پال :

Fatal error: Call to a member function getUserStateFromRequest() on a non-object in /home/violetfo/public_html/administrator/components/com_p30zarinpal/admin.p30zarinpal.php on line 0
----------------------------------------
افزونه ی فوکا دانلود :
Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/violetfo/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 287
و ...
برای تمام افزونه ها پیغام های مشابهی می دهد ، کلا برروی جوملا افزونه های jcomments , easyblog,kunena,xamp نصب کرده ام که درست کار میکنن اما دیگر هیچ افزونه ای به جز همین چند تا اجرا نمی شود !!!
آدرس سایت : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سرورتون در میان بگزارید چون معمولا این مشکلات بعد از تغییراتی در سرور بوجود میاد

یا علی
جناب حمزه زاده این کار رو انجام دادم اما جوابی که تیم پشتیبانی سرور به من دادند این بود که باید این موضوع رو در انجمن های پشتیبانی جوملا مطرح نمایم ، به نظر شما ایراد چیست ؟
با تشکر.
والا چی بگم! اینجوری از سرشون باز میکنند!
شما یکبار جوملا رو اکسترکت کن و فولدر نصب رو حذف کن ببین مشکلت حل میشه یه خیر
البته صبر کنید دوستان این کار رو تایید کنند بعد دست به کار بشید
درضمن ممکن هست با حذف یک افزونه این مشکل براتون پیش اومده باشه؟!؟
منظورتون از اکسترکت کردن جوملا چیه ؟ من قبلا فایل زیپ جوملا رو روی هاست آپلود کردم و بعد اکسترکت ، بعد از نصب هم فایل زیپ و فولدر نصب رو پاک کردم .
به نظر شما نصب یک افزونه میتونه همچین مشکلی ایجاد کرده باشه ؟
اصلا این پیغام خطا مربوط به کدوم قسمته ؟
آیا افزونه ای است که بتونه اشکال یابی کنه جوملا ؟
به پارس جوم خوش آمدید
قبل از هر کار یه کم فک کنید به آخرین فعالیتهای که رو وبتون انجام دادید
ماژولی.... پلاگینی... چیز خاصی نصب نکردید
اگه یادتون مثلا یه پلاگین نصب کردید غیر فعالش کنید به همین ترتیب... این یه راه
راه دیگه که هم که جناب حمزه زاده فرمودند اکسترکت دوباره جوملاست(به همون ترتیبی که در ابتدا اکسترکت کردید)
بکاپ فراموش نشود
البته ترتیب همون هست که ابتدا انجام دادید اما بعد از اکسترکت مراحل نصب رو طی نکنید، بلافاصله بعد از اکسترکت، پوشه installation رو حذف کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا خیر

یا علی
این متن پیغام راهنمایی پشتیبانی سایت من هست ، شما متوجه منظور دوستمون میشین ؟
-------
سرورهای این شرکت حدود یک ماه پیش در بخش PHP ارتقا داشتند و آن ارتقا نسخه 5.2.17 به 5.3.19 بود.
توجه فرمایید سری 5.3 تفاوت های ساختاری زیادی با 5.2 دارد بنابراین چنانچه اسکریپت یا افزونه ها مورد استفاده مبتی بر سری 5.2 بوده باشند مشکل اخیر به دلیل عدم تطابق آن با سری 5.3 می باشد و لازم است جهت تطابق آن با نسخه جدید PHP اقدام فرمایید.
آخرین نسخه های این افزونه ها رو از سایت های سازنده دریافت و نصب و تست کنید اگر درست بود فایل های زبان رو جایگزین کنید.
لینک مرجع