پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: پیشنهاد نام سایت پرسش پاسخ
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان یک سایت پرسش و پاسخ میخواهیم راه اندازی کنیم بنظر شما نام دامنه چی باشه ؟
دوستان حتماً نظر بدید
اینا آزادهستند اگه جالب باشه برات
sinjim.org
(pvap.net (porsesh va pasokh
soaljavab.org
ضمن تشکر از دوست گرامی فقط یه سوال داشتم دوستان تا چه حد دامنه های پارسی مثل

اسکریپت.com

سودمند هستند ؟

چون می خوام یه دامنه فارسی سفارش بدم
به نظر بنده اصلا بهش فک نکنDevil
اصالت دامنه را زیر سوال نبرید .
(۱۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۹:۲۳ عصر)elyas2012 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اصالت دامنه را زیر سوال نبرید .
متوجه منظورتون نشدم
بیشتر توضیح بدید لطفا
با سلام
اینکه شما قصد انتخاب نام با کاراکترهای فارسی دارید هیچ اشکالی نداره، اما توصیه بنده اینه که حتما این نام رو در کنار یک نام لاتین قرار بدید که یکی نام اصلی باشه و دیگری پارک بشه.
در حال حاضر دامنه های فارسی رو با پسوند com و net میتونید ثبت کنید که عبارات بپرس و سوال-جواب با هر دو پسوند آزاد هستند.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب یونسی عزیز
من آخرش متوجه نشدم
شما می فرمایید که نام دامنه با کاراکتر فارسی هیچ اشکالی نداره و در ادامه توصیه میکنید که یه دمنه لاتین هم داشته باشند
خب چرا اضافه خرج، همون دامنه انگلیسی باشه دیگه ....
ما که عادت کردیدم به دامنه های انگلیسی و چیز جدیدی نیست برامون که اذیت شیم
درضمن وقتی که میخواهیم وارد یک وب بادامنه فارسی شویم بطور مثال
کد:
ایران.com
کلمه ایران یونی کد میشه و ما عبارت
کد:
http://xn--mgba3a4f16a.com/
رو می بینیم.
جالبه بدونید سایتهای که خدمات دامنه با کاراکتر فارسی ارائه میدن خودشون دامنه باکاراکتر انگلیسی دارن.Inlove
من به همین خاطر گفتم که یک دامنه لاتین هم داشته باشن. چون استفاده از دامنه های با زبان غیرانگلیسی (از جمله فارسی) هنوز فراگیر نشده و بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و شبیه یه جنگ فرهنگی بین دولت هاست. فکر هم نمیکنم فراگیر بشه چون استفاده از این نوع دامنه سخته. باید نام رو فارسی بزنی ، بعد زبان رو عوض کنی و پسوند رو بزنی. منتها چون ایشون گفتند که قصد دارن دامنه فارسی ثبت کنن من این راه رو پیشنهاد دادم و اینکه گفتم اشکال نداره خب نداره دیگه . چه اشکالی داره در کنار نام دامنه یه نام فارسی هم داشته باشه. فقط میمونه یه خرج اضافه که باید دید می ارزه یا نه.
(۱۰-۱۰-۱۳۹۱ ۰۵:۲۴ صبح)WWK.IR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون می خوام یه دامنه فارسی سفارش بدم
لینک مرجع