پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: کمک در مورد قراردادن زمینه در بلوک
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیز
من قالبم رو با آرتیستر 3 طراحی کردم
حالا مشکلم اینه که میخوام در قسمت بلوک ها از سه عکس بصورت تاپ میدل و باتم (بالا-وسط-پائین) استفاده کنم.
سه لاین کد بصورت زیر قرار میدم ولی فقط لاین آخر رو میخونه.
خواهشا راهنمایی کنید چکار کنم.
ممنون از زحماتتون

کد:
background-image: url('../images/top.png'); repeat: no-repeat; position: top;
background-image: url('../images/middle.png'); repeat: repeat-y; position: center center;
background-image: url('../images/bottom.png'); repeat: no-repeat; position: bottom;

مثال در ضمیمه
جوملا 1.5
آدرس:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما برای هر قسمت (دایو یا همون لایه ها) فقط یک بکگراند میتونید قرار دهید.
وقتی سه لاین کد قرار میدهید مرورگر فقط لاین آخر را میخونه و عملا لاین های قبلی بی اثر میشه.

این تصویر بکگراند بلوک متون یا کامپوننت هست

[تصویر:  Untitled-1.jpg]

برای تغییر احتمالا امکانش هست ولی دردسرش زیاده و اگر میتونید در ارتیستر تعریف کنید دوباره قالبی رو با ارتیستر شروع به ایجاد کنید و برای هر قسمت بکگراند تعریف کنید.
متوجه ام آقای گنجی...
ولی من این مورد رو در خیلی جا ها دیدم.
اون بک گراند فقط یک طول و عرض داره و وقتی در موقعیت پست قرار میگیره متن که زیاد میشه از بک گراند خارج میشه و من هدفم اینه که موقعیت پست یک هدر داشته باشه و یک فوتر که قسمت وسط عکس همزمان با متن که زیاد میشه تکرار شه و مانع از خروج متن از بک گراند شه
نمیدونم منظورم رو درست رسوندم یا نه... تو آرتیستر همچین امکانی اصلا در قسمت کانتنت وجود نداره و مجبوریم دستی این عمل رو انجام بدیم
این امکان هست ولی باید یک نفر طراح قالب یا اشنا به طراحی اون رو انجام بده و در مورد قالب ارتیستر بیشتر هم زمان میبره.برای همین گفتم اگر دوباره بتونید در ارتیستر قالب خود را طراحی کنید و این کار رو انجام بدید بهتر است.البته اگر این قابلیت در ارتیستر موجود باشد. در ارتیستر 3 من نگاه کرد چنین امکانی نبود ولی نسخه 4 رو نمیدونم.
باید برای قسمت های مختلف محتوا استایل جداگانه تعریف بشه.البته ممکن است برخی دوستان در این مورد کمک کنند

اون موردی که گفتم این است وقتی شما برای یک لایه یا همون دایو در سی اس اس استایلی تعریف میکنید.مرورگر کاربر همیشه اخرین کدها رو ملاک قرار میده.مثلا اگر در اخر فایل سی اس اس قالبتون شما به تگ body تراز متن چپ رو بدید و ذخیره کنید سایت شما متونش چپ به راست میشه با اینکه در ابتدای فایل سی اس اس تراز متن راست به چپ است.
لینک مرجع