پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: سوال :تغییر آدرس کامپوننت در مدیریت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت کلیه دوستان
ببخشید نمی دونم این موضوع رو تو جای درستی دارم مطرح می کنم یا نه اگر اشتباه است لطفا انتقال اش دهید

سوال اول
چطور میشه آدرس یک کامپوننت رو مثلا ویرچومارت اینجا مد نظر ما ست یا حالا هر چیز دیگه رو که به این صورت معمولا نشون داده میشه

/administrator/index.php?option=com_virtuemart

به چیز دیگری تغییر داد - اینکه یا اسم کامپوننت رو تغییر بدیم یا نام کامپوننت نمایش داده نشود

و اینکه به نظر شما آیا از طریق htaccess میشه همچین کاری کرد مثلا از طریق mod rewrite

اگر میشه چطوری ؟؟؟؟

سوال دوم

سوال دوم ام در مورد نحوه کار کردن کامپوننت ها در جوملاست - یعنی مثلا وقتی به یک کامپوننت در بخش مدیریت وارد می شیم

در آدرس می بینیم

/administrator/index.php?option=com_componentname

اگر میشه یه کم در مورد این

option=component name

توضیح بدین که چی کار می کنه و چه اتفاقی می افته اگر این به دیتابیس اشاره میکنه و بعد میره یه آدرسی رو از توی دیتابیس می خونه یا چی ؟؟

بالاخره باید یه جایی به یه آدرس فایلی اشاره بکنه دیگه ، درسته ؟

پیشاپیش ممنونم از همگی
دوست عزیز کافیست از گزینه تنظیمات SEO>> آدرس های بهینه برای موتورهای جستجو

استفاده کنید

یا علی
گزینه آدرس های بهبنه یا همون سئو توی بخش جلویی یا همون کاربری سایت عمل می کنند و در قسمت مدیریت تاثیری ندارند بنده هم تقریبا دنبال یه همچون چیزی در بخش مدیریت هستم
بنده منظورتون رو اشتباه متوجه شدم. فکر کردم بخش کاربری رو میگید، بخش مدیریت که اصلا مهم نیست لین ها به چه صورت باشه! چون هیچ تاثیری در سئو نداره

یا علی
ممنون از پاسخ شما - من هم می دونم که بخش مدیریت توی سئو مهم نیست - این صورت کلی مسئله است که میخواهم نام اون کامپوننت دیده نشود یا به چیز دیگری تغییر یابد

پیشاپیش کمال تشکر را دارم
فکر میکنم تنها راه برای این کار تغییر نام کامپوننت ها باشه که خیلی خیلی دردسر داره

یا علی
بله من هم تغییر نام کامپوننت رو امتحان کردم ولی باعث به هم ریختگی کامپوننت و از کار افتادن اش می شد ولی فکر کردم اگر بشه از تکنیک ها mod rewrite و نام های مستعار مجازی که توی htaccess برای بخش جلویی ( کاربری ) سایت استفاده می شه در اونجا هم استفاده کرد مشکل حل میشه

هر چند من آشنایی زیادی با استفاده از دستورات htaccess ندارم ولی فکر می کنم راه حل اش توی یه همچین چیزی باشه که نام مجازی بهش اختصاص پیدا کنه و یا به جای اسم کامپوننت یه شماره ایندکس نمایش داده بشه

امیدوارم سایر دوستانی که آشنایی و تجربه بیشتری در رابطه با این مسئله دارن نظر خودشون رو بگن و راهنمایی کنن

پیشاپیش ممنون و تشکر
لینک مرجع