پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: سوال - کاهش حجم فايلهاي CSS - Javascript
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و خسته نباشید
با آرزوی قبولی طاعات ...چطور میشه حجم فایل های css و js در سایت رو کم کرد . حدود 300 کیلوبایت از حجم سایتم رو چند تا فایل js و css به خودشون اختصاص دادن . مثل mootools.js یا jquary.js
چند جا خوندم که میشه از لود mootools.js جلوگیری کرد . حذفش مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ اصلا چی هست این mootols ؟ راه دیگه برا کم کردن حجم این فایل ها هست ؟ ممنون
من دنبال این کار بودم ولی به نتیجه ای نرسیدم ، قالبهای شرکتی بخصوص ماله شرک " یو تم" تو تنظیماتشون ای خاصیت رو دارند که بشه فایلهای جاوا و سی اس اس رو فشرده سازی کرد و تاثیر بسزایی هم داره
حالا من از پلاگین استفاده کردم که رایگان هم هست و 100 درصد باید جواببده شما یه تست بکن و نتیجه رو بگو
اسم ماژول و لینک دانلود در زیر :

JCH_Optimize_2.0.2

کد:
http://www.4shared.com/zip/OTWXY9Se/JCH_Optimize_202.html
ممنونم دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتی
خیلی عالی بود و واقعا سرعت رو تا حد زیادی افزایش میده . فقط یکی 2 تا از ماژول هام از کار افتاد . دلیلش چی میتونه باشه ؟
احتمالا فشرده سازی که این برنامه انجام میده باعث این کار شده اگر وارد تنظیمات پلاگین بشید قسمت هایی رو برای فشرد سازی میتونید انتخاب کنید که باید یکی یکی تست کنید ببینید کدومش این مشکل رو ایجاد میکنه اصلا اون قسمت تاثیری داره یا نه
برای تست سایتت اول پلاگین رو کلا غیر فعال کن و با سیت زیر یه تستی ازش بگیز بعد گلاکین رو فعال کن و دوبراه تست بگیر ببین چند درصد فرق میکنه

کد:
www.gtmetrix.com
لینک مرجع