پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: ايجاد سايت ويكي با dokuwiki
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
[تصویر:  1298338099_1_286a689997.png]

سلام و درود
توسط اين اسكريپت متن باز و رايگان ميتوانيد سايت ويكي راه اندازي كنيد.ويكي به سايت هايي گفته ميشود كه كاربران ميتوانند بدون عضويت صفحات را ويرايش كنند مانند دانشننامه ويكي پديا.
اين اسكريپت توسط يكي از گروه هاي پشتيبان جوملا ترجمه شده و هم اينك در حال استفاده ميباشد.همچنين اين اسكريپت داراي بالاترين رتبه در بين اسكريپت هاي راه اندازي ويكي ميباشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز فارسی که نیست و اینکه راست به چپ هم نیست و از همه مهمتر فونتش تاهوما نیست !!!!!!!!!!!!!!!
دوست عزيز شما اصلا درون فايل ها رو نگاه ميكنيد و يا تنظيمات رو !
در پوشه inc و در پوشه زبان ها يك پوشه به نام fa موجود است كه زبان فارسي در ان قرار دارد !

من قبلا نصب و تست كردم و مشكلي نبوده !
خوب من نصب و تست كردم و براي راهنمايي شما تصوير هم گرفتم !

در هنگام نصب هم ميتوانيد با انتخاب زبان فارسي مراحل نصب رو فارسي كنيد از منو كشويي سمت راست و بالا ميتوانيد fa را انتخاب كنيد !
بعد از اتمام نصب فايل اينستال دات پي اچ پي رو حذف و در سايت لاگين كنيد و روي دكمه ادمين كليك و وارد محيط مديريت شويد و در تنظيمات زبان فارسي را انتخاب و ذخيره كنيد !

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

به نظر من بهترين اسكريپت ايجاد سايت ويكي است Smile
سلام
فكر ميكنم بين اسكريپت هاي ويكي، يكي از ساده ترين ها باشه.

مقايسه جالب 4 تا از اسكريپت هاي ويكي:

تو صفحه زير، سمت چپ ليستي از ويكي ها رو آورده (چقدر زياده تعدادشون!) ميتونين هرچندتايي رو كه خواستين انتخاب كنين و با هم مقايسه كنين.

سمت راست هم يك ويزارد داره براي انتخاب سيستم ويكي
تو اين ويزارد امكاناتي رو كه مي خواين اسكريپت ويكي داشته باشه رو تو هر مرحله انتخاب مي كنين و ميرين به مرحله بعد. تو هر مرحله بهتون ميگه چندتا اسكريپت با امكانات انتخابي شما وجود داره.
اگه تو هر مرحله گزينه پيشفرض رو انتخاب كنين، تو مرحله 4 هم زبان پارسي رو انتخاب كنين، تو مرحله 5 بهتون ميگه كه فقط 6 تا اسكريپت ويكي داراي زبان پارسي هستن (از 135تا !). فكر كنم يه همتي بايد بكنيم واسه ترجمه ويكي هاي برتر!
با سلام

همون طور که دوست گرامي گفتند براي wiki اسکريپت هاي زيادي هستش.
من خودم اسکريپت MediaWiki رو که يکمي امکانات بيشتري داره و همچنين از زبان فارسي هم پشتيباني مي کنه رو استفاده مي کردم.

با تشکر از دوستان نمی دونم از کجا می گویید باید زبان فارسی را فعال کنم . چون وقتی فایل ها را توی هاست آپلود می کنم و بعد آدرس اصلی را در مرورگر تایپ می کنم مستقیم وارد سایت اصلی می شه . نه صفحه نصب . نقل قول به جواب آقای گنجی که گفتند :
[quote] در هنگام نصب هم ميتوانيد با انتخاب زبان فارسي مراحل نصب رو فارسي كنيد از منو كشويي سمت راست و بالا ميتوانيد fa را انتخاب كنيد :

توی عکس می تونی مشاهده کنی که بعد از اپلود چنین صفحه ای باز می شه برای بنده
:

وطبق گفته شما آقای گنجی :
[quote] در سايت لاگين كنيد و روي دكمه ادمين كليك و وارد محيط مديريت شويد و در تنظيمات زبان فارسي را انتخاب و ذخيره كنيد !

از کجا باید در سایت لاگین شد و وارد قسمت ادمین شوم .
آقای mking لطفا لینک دانلود MediaWiki که با فونت تاهوما باشه مانند این سایت جومفا :

لطفا لینک بهینه شده برای فارسیش را برایم بگذارید نه همان اسکریپت سایت اصلیش ...
ببنيد وقتي روي هاست اپلود كرديد در انتهاي ادرس سايت install.php رو اضافه كنيد تا مراحل نصب را طي كنيد !
بعد متوجه ميشويد چون مراحل ساده است !
تشکر از آقای گنجی اگر از همان اول می گفتید که باید install.php در آخر سایت اضافه می شد دیگه این همه سوال پیش نمی آمد . در حال تشکر از راهنماییتان ...

پیداش کردم . دوستان برای اینکه فونتش را زیباتر کنید باید این فایل را ویرایش کنید :
design.css
خوب معمولا براي نصب اسكريپت ها بايد آدرس فايل نصب را وارد كنيد به همين خاطر فكر نميكردم اين مشكل رو داشته باشيد !
البته جوملا خودكار صفحه نصب رو نشون ميده ولي برخي از اسكريپت ها نمايش نميدهند !
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع