پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: چرا فارسی سازم درست کار نمیکنه؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من بسته نصبی callie_rush از شرکت shape5 که جولا 1.5.23 هست را نصب کردم که rtl ساپورت هم هست.
دموی قالب هم اینه:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

یک فارسی ساز روش نصب کردم، وقتی تو بخش مدیریت زبان(Language Manager) در بخش مدیر(administrator
) گزینه persian را default میکنم بدون هیچ مشکلی بخش admin سایت راست چین و فارسی میشه اما زمانیکه در بخش site گزینه persian را default میکنم سایت راست چین نمیشه و هیچ تغییری در سایت ایجاد نمیشه.
در تنظیمات قالب ببینید گزینه ای برای RTL داره و اگر داشت فعال کنید.
سلام
تو تنظیمات قالب همچین گزینه ای پیدا نکردم ولی در منوی features خود سایت گزینه ای به عنوان RTL Language وجود داره (لینک این گزینه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هست) که این گزینه به درستی کار میکنه و همه چیز رو راست چین میکنه ولی مشکل من اینه که من با کامپوننت جومفیش سایت رو چند زبانه کردم اما وقتی بین زبانهای مختلف سوییچ میکنم چینش سایت تغییر نمیکنه و همیشه چپ به راست هست.آیا راهی وجود داره که وقتی سایت رو به فارسی سوییچ میکنم گزینه RTL Language هم خود به خود اجرا بشه و سایت راست چین بشه؟
در این باره چند مرتبه در انجمن بحث شده که با جستجو میتونی پیدا کنی.
ولی خب در هر حال اینجا هم برات میزارم:
برای اینکار باید این کد رو در ابتدای فایل index.php وارد کنی:
کد php:
<?php if($this->direction == 'rtl') { ?>
   <link href="<?php echo $this->baseurl?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/template_rtl.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<?php }
    else { 
?>
   <link href="<?php echo $this->baseurl?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/template_ltr.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<?php ?>
که باید بجای فایل template_rtl.css فایل css راست چین شده و
بجای فایل template_ltr.css فایل css چپ چین رو وارد کنی.
در صورتی که نیاز به توضیح بیشتر بود ، یک تایپیک جداگانه ایجاد و مشکلتون (بهتره با دمو آنلاین) رو مطرح کنید.
لینک مرجع