پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: سوال در مورد امنیت جوملا 1.5
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام

برای من سوالی پیش اومده بود که می خواستم از خدمتتون سوال کنم

من الان آخرین ورژن جوملا 1.5 رو نصب کردم

آیا برای جوملا 1.5 اصلاحییه های امنیتی میاد یا نه من حتما باید جوملا 1.7 رو نصب کنم

ممنون میشم دوستان پاسخ بدن
Rose
همین که چند روز پیش نسخه 1.5.25 منتشر شده که یه سری از مشکلات امنیتی جوملا رو برطرف می کنه نشون می ده هنوز نسخه 1.5 ساپورت می شه، با پلاگین ها و کامپوننت های امنیتی جوملا و هاست مطمئن و رعایت یه سری نکات امنیتی برای دسترسی ها می تونید امنیت سایتتون رو تا حد زیادی تامین کنید و نیازی نیست حتما از نسخه 1.7 استفاده کنید.
هر نرم افزار و اسکریپت در طول عمر خود از چند مرحله میگذرد.
1- دوره آزمایشی= که به صورت آزمایشی در محیط نت منتشر می شوند.
2- دوره تکمیلی = که محصول پس از گذشتن از صافی در اختیار کاربر قرار میگیرد.
3- دوره به روز رسانی= که نسخه ها و وصله های مختلفی عرضه می شود که هم به امنیت نرم افزار می افزاید و هم حفره ها و باگ ها را اصلاح میکند
4- و دوره ساپورت که همه اسکریپت ها و نرم افزارها در یک دوره خاص پشتیبانی می شوند و بعد از این مدت نسخه جدید به بازار ارائه می شود که معمولا پس از مدتی بعد از ورود محصول جدید پشتیبانی از طرف شرکت مربوطه قطع می شود .
مثلا همین مایکروسافت که ویندوز 98 را پشتیبانی نمیکند ولی از ویندوزهای دیگر پشتیبانی میکنند.
در جوملا هم همین طور هست فعلا جوملا جهانی نسخه 1.5 رو پشتیبانی میکند چرا که به نظر من بهترین نسخه در میان دیر نسخه ها جدید 1.5.25 که کاملا با اکثر افزونه ها و هاست ها سازگار است.
موفق باشیدRose
از توضیحاتتون واقعا ممنونم

الان ورژن جوملای من 1.5.23 هست چطور باید به 1.5.25 ارتقا بدم که مطالب سایت هم دچار مشکل نشه

ممنون
Rose
در همین انجمن جستجو کنید ابتدا نسخه بروزرسانی 1.5.23 به 1.5.24 رو دانلود و در روت سایتتون اکسترکت کنید و بعد هم این کار رو برای نسخه بروزرسان 1.5.24 به 1.5.25 انجام دهید.
اگر این کار رو بکنم کشکلی برای مطالب و قالب پیش نمیاد؟
Rose
خیر پیش نمیاد !
ولی بد نیست همیشه قبل از هرکاری بک آپ تهیه کنید !
لینک مرجع