پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: آموزش بهینه سازی جوملا برای موتورهای جستجو SEF
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
کش سیستم و جوملا رو خالی کنید و تست کنید.
گاهی با این ارور در ابتدای کار مواجه میشوید.
دقت کنید فایل اچ تی اکسز رو تغییر نام داده باشید.
(۲۱-۸-۱۳۹۰ ۱۲:۲۵ صبح)Reza Ganji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ربات ها Robots

قبل از توضیح در مورد ربات ها لازم است ما فرق خزنده (Crawling) و ایندکس (Indexing) را بدانیم !
خزنده یا خزیدن فرآیندی است خودکار که ربات جستجوگر لینک ها را دنبال میکند برای پیدا کردن محتوا و مطالب سایت !
ایندکس کردن هم درک و ذخیره صفحاتی است که خزنده یافته است !
این دو نباید اشتباه گرفته شوند و صفحاتی که توسط خزنده شناسایی نشده اند از طریق دیگر میتوانند ایندکس شوند !
شما میتوانید ربات های جستجوگر را با استفاده از فایل Robots.txt کنترل کنید تا به پوشه های امنیتی سایت دسترسی نداشته باشند !
یک فایل متنی به این نام ایجاد کنید و این فایل رو بعد از کپی کردن متن زیر که در تگ کد قرار گرفته در ریشه سایت جوملایی خود قرار دهید.این فایل کامل است و فقط کافیست کپی پیست کنید !

کد:
User-agent: *
Disallow: /administrator/
Disallow: /cache/
Disallow: /components/
Disallow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /installation/
Disallow: /language/
Disallow: /libraries/
Disallow: /media/
Disallow: /modules/
Disallow: /plugins/
Disallow: /templates/
Disallow: /tmp/
Disallow: /xmlrpc/

خوب برای اینکه در جستجوی تصاویر سایت شما مشکل پیدا نکند باید به موتورهای جستجو اجازه دهید تا پوشه تصاویر مطالب رو ایندکس کند برای این منظور در آخر کد زیر به جای پوشه معرفی شده نام پوشه ای را که تصاویر مطالب رو درون آن آپلود کرده اید قرار دهید !

کد:
Allow: /images/stories

اگر شما به جای پوشه stories تصاویر مطالب رو در پوشه ای دیگر آپلود کردید نام آن پوشه را به جای stories وارد کنید !
سلام
چند تا سوال دارم
من وقتی فایل Robots.txt این رو درست کردم در روت جوملا قرار بدم؟
این کار تاثیری داره؟

من می خوام که تصاویر سایت من در موتور های جستجو ایندکس بشه. اما تو کدی که شما قرار دادید نوشته Disallow: /images/
من برای اینکه بخوام ایندکس بشه این نوشته رو باید تبدیل به این کنمAllow: /images/stories؟
من می تونم مسیر تصاویر بیشتری تعریف کنم؟
در توضیح بعدی هم گفتم اگر هر پوشه ای را خواستید ایندکس بشه مانند زیر عمل کنید
کد:
Allow: /images/stories

اگر Allow رو در ابتدا بزارید یعنی اجازه میدهید.

بله هرچندتا مسیر خواستید میتونید اضافه کنید.
این فایل هم فقط کافیست در روت جوملا قرار دهید.
با سلام به اعضای انجمن
طبق راهنمایی شما در تنظیمات سئو (استفاده از APACHE mod_rewrite ) را روی بلی گذاشتم و فایل htaccess.txt را تغییر نام دادم
اما با پیام زیر موجه می شوم

کد:
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@design.moharampour.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

لطفا راهنمایی بفرمایید
با سپاس
با مدیر سرور تماس بگیرید ببینید مود ریرایت آپاچی رو غیرفعال نکردند ؟
با سپاس از آقای گنجی
موردی که فرمودید چک شد و فعال بود
در ضمن بر روی سروری که سایت قرار دارد آپاچی همراه با NginX کار می کند

شاد باشید و شادی بخش دیگران
اگر تنظیمات رو درست انجام دادید بعد از فعال سازی سئو کش سیستم و جوملا را خالی کنید و تست کنید.
اگر در فایل اچ تی اکسز هم تغییراتی دادید میتونید از یک بسته نصبی جوملا استخراج و جایگزین کنید و تست کنید.
توجه داشته باشید در جوملا 1.5 بدون نصب پلاگین نمیتونید نام های مستعار منوها رو فارسی انتخاب کنید
دوستانی که در تبدیل فایل htaccess.txt به htaccess. مشکل دارند حتما از برنامه Cutftp استفاده کنند.
وقتی mod_rewrite فعال کردم کنارش یک مثلث زرد هست اون مشکلی داره یا تو همه هست
موس رو روش نگهدارید یک توضیح به شما میده.این مثلث همیشه هست و مشکلی نیست.
صفحه‌ها: 1 2 3 4
لینک مرجع