پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: نحوه استفاده از فایل label.txt برای عنوان عکس ها در ماژول sigplus
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام، روزتون بخیر
دوستان من ماژول sigplus رو برای نمایش تصاویر سایت نصب کردم . در قسمت تنظیمات ماژول گزینه defult title هست که اگه تو اون قسمت هر چی بنویسیم موقعی که رو هر محصول بریم اون اسم براش میاد و این برای تمامی محصولات هست، بعد توضیح داده که برای اسم خاص هر محصول باید از فایل labels.txt استفاده کنید. ممنون میشم راهنمایی کنید که به چه صورته؟ اولا اینکه این فایل و تو پوشه عکس ها قرار بدم؟ دوما اینکه نحوه نوشتن کد در فایل برای اسامی به چه صورته؟ تو توضیحات دمو نمونه کد نزده
خب شما بگید برای چی میخاید استفاده کنید شاید پلاگین مناسبتر و راحتتری باشه .

یک دمو بگذارید بهتره
sigplus هم پلاگین داره هم ماژول، من برای نمایش عکس ها از ماژولش استفاده کردم که تنظیمات ماژول و پلاگین مثل همه و خیلی راحته، این لینک افزونه اس:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگه قسمت دمو رو مشاهده کنید در قسمت Image gallery with captions روی هر پرنده که برید اسمش میاد که تو توضیحاتش گفته باید از فایل labels.txt استفاده کرد اما نمونه کدا رو نذاشته و اینکه این فایل و کجا قرار بدیم.

در خود تنظیمات ماژول یا پلاگین یه گزینه defult tilte داره که ااگه از این فایل استفاده نکردیم یک عنوان مشترک میتونیم واسه همه استفاده کنیم، اما من میخوام از فایل استفاده کنم که هر عکسی اسم خودشو داشته باشه
سلام

لینک زیر رو ببینید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

افزونه 6گالری رو معرفی کردم که یه ماژول تجاریه ؛ خیلی راحت میتونی برای تصاویر کپشن تعریف کنید ؛ اگر بدردتون خورد که هیچی اگر نخورد تا ببینیم اون چطوری کار میکنه ؛ البته اگر تو مطلب میخای اضافه کنید باید از پلاگین Module anywhere استفاده کنین که میشه ماژول رو در مطلب هم فراخوانی کرد .

مشکلی داشتید بگید
ممنون بابت راهنماییتون، این ماژول رو هم دیدم، مثل ماژول caption gallery هست، اما با توجه به تعداد بالای عکسها میخوام از ماژول sigplus استفاده کنم که به مراتب راحت تره، ممنون میشم راهنمایی کنید برای فایل labels.txt
فقط در نسخه pro این امکان هست. بهتره از افزونه هایی که آقای پوردریایی اشاره کردند استفاده کنید
میشه لطفا لینک افزونه پرو رو بدین؟ خوب نحوه استفاده از این امکان رو هم توضیح بدین ممنون میشم، تو لینک افزونه ای که من گذاشتم نسخه تجاری ندیدم
برای نمایش متن سفارشی وقتی که موس روی تصویر قرار می گیره ، متن سفارشی رو در این فیلد وارد کنید
Default description text: متن سفارشی تستی

-------------
برای نمایش آرشیو تصاویر بصورت اسلاید از کد زیر استفاده کنید:
{gallery}مسیر آرشیو تصاویر{/gallery}

به عنوان مثال اگر شما تصاویر خود را در مسیر “www.parsjoom.ir/images/myfolder/” آپلود کرده باشید باید آن را به صورت زیر وارد کنید:

{gallery}images/myfolder{/gallery}

این کد را می توانید در هر قسمت از پست خود قرار بدید.
ممنون دوست عزیز بابت پاسخگوییتون، اما حقیقتا چیزی متوجه نشدم

در مورد عنوان مخصوص هر عکس نفرمودین من تو فایل label.txt چه کدایی رو قرار بدم و این فایل و کجا آپ کنم؟ مثلا تو پوشه تصاویر؟
اون قسمت دوم توضیحاتتون که مربوط به اسلایدشو هست نیاز من نیست چون من که از ماژول استفاده کردم نه پلاگین

Default description text در قسمت تنطیمات ماژول در نسخه رایگان هم هست که اون رو البته برای همه عکس ها لحاظ میکنه مانند defult title

آیا ماژول تجاری متفاوته و اومده این آیتم و واسه هر عکسی جداگانه قرار داده؟ پس اگه اینطور باشه تو نسخه pro ما باید دونه دونه عکسا رو وارد کنیم؟ چون تو نسخه رایگان نتها مسیر پوشه رو میدیم

محبت میکنید لینک تجاری رو بزارین چون من گشتم و پیدا نکردم متاسفانه
این پلاگین خیلی خوبیه ؛ ولی تنظیماتش منو گیج کرد . فقط تا جایی فهمیدم که باید چطوری این Caption رو فعال کرد و این فایل lables رو چطوری باید استفاده کنی .

اول از هر چیزی توضیحات پیکربندی پلاگین و ماژول رو از لینک زیر بخون

بعد حالا یه توضیحات کوچولو .
برای استفاده گالری مثل بقیه پلاگین ها باید از کدکوتاه استفاده کنی ..

کد:
{gallery}xxx{/gallery}
حالا بجای این gallery توی تنظیمات پلاگین هم میتونید هرچیز دیگه براش تعریف کنی ، خب مسئله دوم برای فعال سازی Captions ، به افزونه ها / مدیریت پلاگین ها برید ، پلاگین Content - Image gallery - sigplus رو باز کنین و برید به انتهای صفحه ، حالا Image captions رو که بطور پیش فرض روی none هست رو بر روی overlay caption... (تصاویر اگر براشون Caption تعریف نکنید ، هیچی نمایش نمیده) بگذارید و تغییرات رو ذخیره کنید .

در قدم بعدی یک فایل labels.txt با حرف L کوچیک درست میکنید (احتمالا این فایل هم قابل تغییره در پیکربندی) خب حالا قسمتی که شما لازم داشتید شروع میشه

این فایل که مثلا شامل 4 تا تصویر با نامهای 01-02-03-04 با پسوند jpg هستند رو به صورت زیر توضیحاتش در این فایل مینویسی

کد:
01.jpg|caption no one|caption no two
02.jpg xxx
03.jpg xxx
04.jpg xxx

خب توجه میکنید که اول اسم فایل به همراه پسوندش میاد ، بعد Caption میاد که این کپشنها میشه یدونه یا چندتا باشه ... که این ها رو باید با کاراکتر | از هم جدا کنی ... بازم در نظر داشته باش که بین اینها فاصله نگذار .

این فایل txt رو هم که ذخیره کردی دقیقا در پوشه تصاویرت همراه عکسها میگذاری ... به همین سادگی

موفق باشی

یک توضیح کوچولو دیگه .
این افزونه کاملا ً رایگانه ؛ نسخه تجاری نداره ، فکر میکنم آقای (اسمشونو نمیدونم شرمنده) با پلاگین Simple Image Gallery اشتباه گرفتن ، چون این دو خیلی شبیه به همن
لینک مرجع