پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: ایجاد پرسپکتیو در کنواس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
خب من میخوام روی عکسی حالت پرسپکتیو اجرا کنم و اون ور روی یک کنواس(canvas) رسم کنم . دو تا مشکل دارم .
اول اینکه من چهار گوشه ی عکس رو دارم ولی پرسپکتیو با درجه ی چرخش ، محل چشم و اندازهی پرسپکتیو انجام میشه .transform-origin و perspective , rotate
دوم اینکه چطوری این افکت ور ثابت کنم که بشه روی کنواس رسمش کرد .
سلام
اصلا متوجه منظورت نشدم
کاشکی تو jsbin یک سمپلی قرار میدادی تا کار کنیم روش
خب کاربر عکسی از یک دیوار اتاق آپلود میکنه .ممکنه پرسپکتیو باشه یا نباشه . بعد من باید نقشی رو روی دیوار بندازم که فیکس اون باشه .
من میخوام یک canvas ایجاد و fillstyle رو بر روی pattern تنظیم کنم بعد با perspective یا rotate3d یا matrix3d یا ابزار مشابه نقشی رو روی دیوار بندازم .
rotate3d احتمالا قابل استفاده نباشه چون محل دید نداره .(origin)
این دو تا رو تازه پیدا کرم .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بر اساس چهار گوشه ی کادر مختصاتی برای matrix3d محاسبه میکنه . مشغول تبدیلش به فانکشن هستم ولی دود از سرم بلند شده .
این هم یک نمونه از perspective
تا حالا تجربه ای در این زمینه نداشتم
کمک چندانی نمیتونم بکنم
خب اول دنبال یه تابع ساده css یا html5 بودم ولی متاسفانه گویا تنها راه حل استفاده از الگورتمهای پیچیده ی ریاضی هست .
کنواس چند سالی هست اومده ولی هنوز جا نیافتاده .
در هر صورت ممنون
خواهش میکنم
طوری که من متوجه شدم ابتدا باید مختصات چهار گوشه تصویرتون رو با jQuery پید اکنید و تصویر آپلود شده را با اون مختصات بدست آمده تطبیق بدید
امیدوارم که با موفقیت انجام بدید
لینک مرجع