پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: منو های مدیریت جوملای من حذف شد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
با سلام
من کامپوننت access_level رو نصب کرده بودم ولی هرکاری کردم نشد به یکی از کامپوننت های دیگری که نصب کرده بودم پرمیژن بدم. مجبور شدم access_level رو حذف کنم. بعد از این کار چندتا از منوهای مدیریتم حذف شد(مثل منوی نصب افزونه ها و ...)
لطفا راهنمایی کنید که چطوری درستشون کنم
متشکرم
سلام.

پس از ورود به مدیریت جوملا با قرار دادن دستور index.php?option=com_modules به انتهای آدرس مدیریت سایتتون مثال (site.com/administrator/index.php?option=com_modules) وارد بخش مدیریت ماژول ها شوید و سپس به قسمت ماژول های بخش مدیریت برید ببینید ماژول "منوی مدیریت" حذف شده یا غیر فعال است؟

اگر غیر فعال بود که فعالش کنید اما اگر حذف شده بود باید از یک بسته جوملا مربوط به نسخه ای که ازش استفاده می کنید، فقط ماژول منوی مدیریت را zip کنید و نصب نمایید.

(قبل از ایجاد هر گونه تغییر بکاپ فراموش نشود)

یا علی
سلام استاد عزیز
من فرمایش شما رو انجام دادم ولی بازم برمیگرده رو صفحه مدیریت و وارد اون مسیر نمیشه
احتمالا یا کلا حذف شده و یا زمانی که داشتید سطح دسترسی برای کامپوننت ها تعیین میکردید دسترسی خودتون نیز محدود شده.
اگر کامپوننت حذف شده باشه دو راه پیشنهاد میدم: (برای اطلاع از اینکه کامپوننت حذف شده یا خیر وارد روت هاست شوید بعد به مسیر زیر برید ببینید فایل com_modules وجود داره یا خیر)

public_html\administrator\components

اگر حذف شده بود، راه اول:
از یک بسته جوملای نصب نشده مطابق بانسخه ای که ازش استفاده میکنید وارد مسیر زیر شود:
administrator\components

فایل com_modules را zip کنید و نصب نمایید.
برای دسترسی به قسمت نصب افزونه های جوملا دستور index.php?option=com_installer را در انتهای آدرس بخش مدیریت وارد نمایید.

راه دوم:

یک بسته جوملا مطابق با نسخه ای که ازش استفاده میکنید را در روت هاست خود آپلود کنید. و سپس بسته را فقط اکسترکت نمایید. دقت کنید که نباید بسته را نصب کنید و فقط اکسترکت کنید.
بعد پوشه installation را حذف نمایید.
و وارد مدیریت سایت شوید.

فراموش نکنید (قبل از ایجاد هر تغییر بکاپ بگیرید)

یاعلی Rose
از توضیحات شما بزرگوار سپاسگزارم
فایل com_modules وجود دارد
index.php?option=com_installer اجرا نمی شود

دوباره جوملا را در روت هاست اکسترکت می کنم ولی تعییراتی که در کد ها و زبان دادم از بین میره
بک آپ یادتون نره!!!
راه دوم رو هم انجام دادم ولی تغییری نکرد
سلام.

اگر وجود دارد پس احتمالا هنگام کار با کامپوننت access_level سطح دسترسی شما محدود شده و به همین خاطر آیتم ها برای شما قابل رویت نیست.

به منو تنظیمات کلی دسترسی دارید؟ این آدرسش هست: index.php?option=com_config
وارد تنظیمات کلی شوید و به قسمت مجوزها برید و سطوح دسترسی administrator رو ببینید محدود شده یا خیر؟

(در کل باید قبل از اینکه access_level رو حذف می کردید کلیه دسترسی ها رو به حالت پیشفرض تنظیم کرده و سپس اقدام به حذف می نمودید)
نه دسترسی ندارم
اینکه تمامی فایل های ماژول ها و کامپوننت های منو مدیریت وجود دارن و با این وجود منوها رو نمایش نمیده عجیبه!

پس تنها احتمال باقی مونده بایداز همون سطح دسترسی ها باشه.

اگر بکاپ سالم از سایتتون قبل از بروز مشکل دارید بهتره بکاپ را بازگردانی کنید.
و یا اینکه در صورت تمایل می توانید اطلاعات ورود به مدیریت جوملا و هاست رو برام پ.خ کنید تا بررسی کنم شاید از دسترسی ها باشه و یا شایدم بشه با دستورات SQL از طریق phpmyadmin آیتم های از دست رفته را ترمیم کرد .

یا علی
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع