پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: *نحوه اضافه کردن فونت به قالب *کمک فوری
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان درخواست یه کمک و راهنمایی از شما داشتم
اول اینکه من دارم یک قالب انگلیسی رو فارسی میکنم از شرکت اسمارت ادنز من میخوام فونت فارسی به این قالب اضافه کنم وبرای این کار مراحل زیر رو انجام دادم:

اول اینکه یک فولدر به نام فونت اضافه کردم بعدش فونت هامو ریختم داخل فولدر سپس داخل فولدر یک فایل سی اس اس اضافه کردم تا تغییرات رو اینجا اعمال کنم و نیاز نباشه فایل های سی اس اس دیگر رو تغغیر داد
حالا مشکل من اینه که چطور این فولدر و فایل رو به قالب بشناسونم فونت ها رو از روی این قایل سی اس اس بخونه

باید چطور این فایل و فولدر رو ببشناسونم تو فایل اندکس هم اعمال کردم نشد و templatedetails هم اضافه کردم باز هم نشد ممنون میشم راهنمایی کنید........
درود در لینک زیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
متشکرم دوست عزیز ولی گفتم که من فونت هامو در یک فایل سی اس ذخیره کردم و تغییرات روو اونجا انجام دادم میخوام این فونت ها و فولدر فونت رو به قالب بشناسونمن اینی که شما گفتید کدهاشه که همه بلدن مشکل من نحوه معرفی هست که هرکار میکنم این فولدر و فایل رو نمیشناسه ممنو میشم راهنمایی کنید
درود دوست گرامی
مشکل در اینجاست که شما اصلا به اون صفحه ای که من لینک دادم حد فاصل بین 2 ثانیه هم وقت برای دیدن ندادید

ببنید در اون صفحه پارمتر های آدرس دهی رو داره به شما یاد می ده بنده هم از اوجا یاد گرفتم

کد:
@font-face{font-family:'BYekan';
        src:url('../fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),
        url('../fonts/BYekan.woff') format('woff'),
        url('../fonts/BYekan.ttf') format('truetype')
}
این باید تو فایل سی اس اس باشه

حالا فایل الان کجاست ؟
کد:
url('../fonts/BYekan.ttf')

در پوشه فونت مکه .. نقطه داره یعنی چی ؟
فایل تمپلیت << پوشه فایل >> fonts

حالا که شما گفتید یک قالب تجاری دارید و پوشه فونت هم مطمعا قبلا داخلش هست فقط کافی هست فونت های جدید با این اسمی که که داری تو سی اس اس معرفی می کنید اونجا قرار بدید اگر می خواهید فایل fonts رو معرفی کنید موقع نصب هم بیاد تو قالب ( البته بعد از نصب می تونید به صورت دستی هم بزارید تو پوشه قالب مورد نظر ) باید تو فایل xml قالب معرفی کنید

همه این موارد در اون صفحه لینک دادم نوشته بود دوست گرامی

لینک زیر رو مشاهده کنید :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حتما یک قالب دست ساز از یک طراح ایرانی رو ببنید

می تونید از گوگل فونت نیز به وسیله @import هم فونت فراخوانی کنید در قالبتون و ... موارد دیگر از جمله استفاده از کفن و ..
دوست عزیز اقا شهریار قالب تجاری هست ولی پوشه فون نداشت من خودم اضافه کردم گفتک که تو فایل سی اس اس نمیخوام کد اضافه کنم اول یه فولدر فونت اضافه کردم بعدش یم فایل سی اسا با تغییراتی که توی قالب بده ودر داخل پوشه فونت هست این فایل سی اسا حالا من چطور چوشه فونت و فایل سی اس اسی که ایجاد کردم رو به قالب بفهمونم که از روی این فایل سی اس اس رو بخون و تغییراتش رو بده
شما میخواهید به روش خودتون کار کنید یا روش کلی.اگر میخواهید به روش خودتون کار کنید باید ابتدا همه کارهارو یاد بگیرید سپس تغییرات رو اعمال کنید.اینکه نمیخواهید در فایل اس اس اس کد اضافه کنید چه دلیلی میتونه داشته باشه و یا چه فرقی میکنه.
اگر به روش خودتون میخواهید انجام بدید باید فرم ورک را بررسی کنید ببینید لینک فایل های سی اس اس در کدام فایل تعریف شده و در اون فایل لینک سی اس اس خودتون رو اضافه کنید که با سرچ در فایل های قالب و فرم ورک میتونید پیداش کنید و برای این منظور میتونید نام فایل های سی اس اس قالب رو توسط نت پد پلاس پلاس درون فایل ها سرچ کنید
راه اسان و اصولی اینه شما به روشی که گفته شد کار رو انجام بدید و فرقی نمیته شما در چه فایلی سی اس اس رو اضافه کنید بهرحال مرورگر باید اون رو لود کنه و بخونه.
لینک مرجع