پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: مشکل در ثبت نام (و عدم ورود کاربر به سایت)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان
چند روزیه به یه مشکل بزرگ برخوردم.
من تو سایتم از CB استفاده میکنم. قبلا همه چیز درست بود. اما چند روزیه وقتی کاربر ثبت نام میکنه، بعد از ثبت نام این خطا رو نشون میده:

کد:
Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/dev/urandom) is not within the allowed path(s): (/home3/agreconi:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in/home3/agreconi/public_html/libraries/phpass/PasswordHash.php on line 51
البته کاربر میتونه وارد سایت بشه. اما مشکل دیگه ای که هست اینه که وقتی کاربر یک بار وارد سایت میشه و بعد logout میکنه و مجددا می خواد لاگین کنه، میگه نام کاربری یا رمز عبور اشتباه است. حتی کاربر ادمین هم الان دیگه نمیتونه وارد سایت بشه، با اینکه وارد قسمت مدیریت میشه.

یه نکته دیگه هم که بهش برخوردم اینه که تو قسمت اطلاعات سیستم توی مدیریت، این پیغام نمایش داده شده:

کد:
Warning: php_uname() has been disabled for security reasons in /home3/agreconi/public_html/administrator/components/com_admin/models/sysinfo.php on line 112
آیا به اون خطای اولی مربوط میشه؟

وقتی از ثبت نام خود جوملا استفاده میکنم، مشکلی پیش نمیاد.
تازگی جوملا رو به 2.5.18 آپدیت کردم. ممکنه از اون باشه؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنون
سلام دوست عزیز به تازگی هاستتون رو انتقال ندادید چون من هاستم رو که انتقال داده بودم open base dirاین ارور رو میداد آدرس ها رو درست کردم مشکل حل شد
سلام عزیز
ممنون
نه، انتقال هاستی صورت نگرفته. آدرس ها رو درست کردین یعنی چی؟ چه آدرس هایی؟
نسخه پی اچ پی هاست رو روی پی اچ پی 5.3 یا 5.4 بزارید و تست کنید.البته اگر هاست امکان انتخاب نسخه پی اچ پی رو داره.
سلام
مشکل حل شد.
خود تیم cb تو سایتشون و تو خبرنامه ای که امروز به ایمیلم فرستادن گفتن که باید کامپوننت cb رو به نسخه 1.9.1 ارتقا بدیم تا با جوملا 2.5.18 و جوملا 3.2.2 مشکلی نداشته باشه:

نقل قول:
joomla 3.2.2 and 2.5.18 released - cb 1.9.1 needed

joomla has released version 3.2.2 and 2.5.18 and you need to upgrade to community builder 1.9.1 in order to keep your cb sites compatible with the new password handling that has been included in joomla 3.2 and now in joomla 2.5.18
.

ظاهرا تو جوملا 2.5.18 و 3.2 یه تغییری در مورد پسوردها ایجاد شده، برای همین cb 1.9.0 باهاش مچ نبوده.
به هرحال از دوستان هم ممنون که وقت گذاشتن.
من با این کار مشکل رو حل کردم

apparently you are on a lousy host with open_basedir restrictions.

Hopefully fixed in the 6.x-2.x branch via use of:

if ($fh = @fopen('/dev/urandom', 'rb')) {

instead of

if (is_readable('/dev/urandom') &&
($fh = @fopen('/dev/urandom', 'rb'))) {
لینک مرجع