پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: کامپوننت پروفایل دهی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
دوستان کسی میدونه این کامپوننت پروفایل دهی به چه دردی میخوره و چه کارهایی میشه باهاش انجام داد؟
یه توضیح مفید لطفا !
ممنون
سلام
کدوم کامپوننت پروفایل دهی؟
كامپوننت cb
سلام
اول از همه مهمترین خصوصیتش اینه که میشه باهاش یه فرم ثبت نام حرفه ای و کامل ایجاد کرد (انواع مختلف فیلدها).
دوم همون امکان پروفایل دهیشه. یعنی هر کاربر یه پروفایل اختصاصی داره مثل شبکه های اجتماعی. CB افزونه فوق العاده قدرتمندیه که باهاش خیلی کارها میشه کرد، به شرط این که بتونین افزونه های جانبیش رو تهیه کنین. البته با امکانات رایگان هم میشه ازش خیلی استفاده کرد.
کاربر میتونه مطالب، موزیک ها و ویدیو ها، ارسال های انجمن، آلبوم های تصاویر و ... خودش رو در پروفایلش به نمایش و اشتراک بذاره.
با استفاده از CB میشه لیست های مختلفی از کاربران رو ایجاد کرد. (مثلا من توی یکی از سایت هام که سایت دانشگاهی هست، لیست دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید رو ایجاد کردم). ایجاد لیست ها براساس اطلاعاتیه که کاربر توی پروفایل خودش ثبت میکنه.
میشه برای نمایش موارد مختلفی که در بالا اشاره شد (مطالب کاربر، موزیک ها و ...) از تب های مختلف استفاده کرد و هر چیزی رو توی یه تب نمایش داد.
CB رو میشه با کامپوننت های مختلف مثل Kunena، UddeIM، K2 و ... ادغام کرد. مثلا ارسال ها و پست های انجمن kunena رو هر فرد میتونه تو پروفایل خودش نمایش بده. یا اینکه با استفاده از UddeIm و از طریق CB کاربران میتونن با هم تبادل پیام داشته باشن.
مثل شبکه های اجتماعی (مثل گوگل پلاس) افراد میتونن با هم ارتباط بگیرن و گروه های مختلف ارتباطی (مثل حلقه ها توی گوگل پلاس) ایجاد کنن و میشه مسیرهای ارتباطی افراد رو نمایش داد. یعنی مثلا فلانی با فلانی از طریق فلانی سوم! ارتباط دارد!
این ها بخشی از صدها امکانات این افزونه فوق العاده قدرتمنده که با امکانات رایگانش میشه بدست آورد. کلا دنیای بزرگی داره. من یک ماهی هست دارم باهاش کلنجار میرم و هنوز خیلی چیزای جدید توش میبینم.
راستی یه چیز مهم! میشه با استفاده از یه افزونه جانبی، از همه اطلاعات کاربران بصورت اکسل اکسپورت گرفت!
لینک مرجع