پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: اشکال در طراحی قالب
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
با سلام
من میخوام یه پوسته شبیه به پوسته این سایت درست کنم.
مشکلم فقط تو 2 قسمته که تو تصویر میبینید
1 - این که چطور قسمت مشخص شده با کادر قرمز تو تصویر رو ایجاد کنم
2- چطور قسمت مشخص شده با کادر سبز تو تصویر رو ایجاد کنم
مرسی
دوست گرامی شما طراحی قالب جوملا بلد هستید ؟ یعنی آشنایی به css و اچ تی ام ال دارید دوست گرامی و api های جوملا ؟

شما باید اون قسمت بالای سرچ یک موقعیت ایجاد کنید تو قالبتون و تا بتونید نمایش بدید و همینطور موارد دیگر که نشانه گزاری کردید
یعنی شما باید یک مقعیت در گوشه قالب خودتون ایجاد کنید و در انجمن بگردید و یک ماژول اسلاید شو خوب براش انتخاب نمایید

اگر وب سایت شما این موقعیت هارو دارید فقط باید موقعیتشو فعال و یک ماژول در اون به کار ببرید

راستی تیتر پست شما من اگر جای شما بودم زیباتر می نویشم که به موضوعم یک شباهت داشته باشه Bravo
سلام
ممنون از پاسختون
ببینید من آشنایی زیادی با طراحی قالب ندارم
این کار هم پروژه دانشگاهمه.
میخواستم ببینم الان چیکار کنم که قالب تصویری رو که شما دیدید کامل بکنم و شبیه سایت دانشگاه شریف بشه
شما میتونین کمکم کنید؟
در مورد عنوان موضوع هم حق کاملا با شماست. اما بدجوری گیر کردم
راستی قالب رو با آرتیستیر طراحی کردم، اگر ممکنه بگید تو این برنامه چطور بقیه کار شبیه سازی رو انجام بدم
یینید شما هر قالبی که با جوملا می سازید و در سایت نصب می کنید یه سری موقعیت ها در جاهای مختلف قالب داره که برای دیدن موقعیت های قالب فقط کافی به انتهای ادرس سایت یه ?tp=1 اضافه کنید

مثلا این جوری :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الان موقعیت های موجود در این قالب نمایش داده شده

شما توی تمام موقعیت های موجود می تونید ماژول فعال کنید

مثلا توی گوشه بالا و سمت چپ این قالب می توید یه ماژول سرچ فعال کنید می شه مشابه سایت شریف

برای اون قسمت پایین هم می تونید موقعیت مورد نظر رو پیدا کنید و
یه ماژول اخرین اخبار برای تازه های دانشگاه
یه ماژول گلوبال نیوز برای قسمت سمن راستی که اخبار رو گلوبالی نمایش میده بزارید
برای اون جدول سمت چپ هم می تونید از یه ماژول html استفاده کنید

شما ساخت سایتتون رو شروع کنید با همون ارتیستر هم قالبتون رو طراحی کنید اگر باز توی پیدا کردن موقعیت ها و یا انتخاب ماژول مشکل داشتید همینجا مطرح کنید
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت
اما این /?tp=1 را زدم اما نیاورد
کاش یه کمکی بدید این قسمت دوم رو درست کنم
حالا اولی خیلی مهم نیست
قبل از استفاده از ?tp=1 باید در قسمت مدیریت قالب ها، گزینه ها رو انتخاب کنید و سیستم نمایش موقعیت رو فعال بفرمایید
آقا سلام
این قسمت دوم رو میشه کمکم کنید درست کنم؟
اصلن نمیدونم چیکار کنم؟
یک دمو از کارتون قرار بدید

شما موقعیت های قالب دانشکده شریف رو در قالب خودتون اعمال کردید ؟
اگر این موقعیت ها رو دارید در موقعیت های مورد نظر ماژول های لازم رو اعمال کنید
برای مثال ماژول ساعت و تاریخ شمسی رو در موقعیت بالا کنار موقعیت search نصب وفعال کنید
یک موقعیت در قسمت top menu (بالای منوی اصلی و ماژول جستجو) برای نمایش ماژول ثبتنام و انتخاب زبان
موقعیت right زیر slideshow برای نمایش ماژول رویدادهای آینده ویا تازه ترین خبرها
در صورتیکه این موقعیت ها رو ندارید باید ابتدا موقعیت ها رو ایجاد کنید
سلام دوست عزیز
یه چیزی شبیه به اون درست کردم اما اون قسمت وسط صفحه زیر اسلاید شو رو نمیدونم چطوری در بیارم
میشه یکی کمکم کنه کاملشو بسازه برام
من لوکال ساختمش چطوری کلشو بیارم رو هاست که ببینید؟
اگر موقعیت ها رو ایجاد کردید مشکلی نیست
با استفاده از ماژول های خبری برای تازه ها مثالا mod news pro یا filt-e-red news و یا RAXO All-mode وبرای بخش دیگر تازه های دانشگاه از JA Bulletin یا filt-e-red news میتونید قسمت وسط رو شبیه به تصویر تکمیل کنید
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع