پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: خط انداختن دور لید خبر مثل این سایت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام
دوستان عزیز میخواستم ببینم کدی هست که بشه دور متن خطی بیندازه مثل سایت های خبر(تابناک و...)
شیوه کارش اگر اینطور باشه خوبه :

متنی که می بایست دور کادر رنگی باشه و دور گرد.

اینجا ادامه مطلب بزنیم و خودکار متن بالا خط بذار دور مطلب.

زیر ادامه مطلب هم خود خبر بصورت عادی باشه.

برای جوملا 1.5 Joomla 1.5

با تشکر فراوان
میتونید از Content Templater استفاده کنید.
با استفاده از این کامپوننت میتونید یک تمپلیت برای مطالب بسازید و در متن مقدمه استفاده کنید.

از تاپیک زیر میتونید نسخه جوملا 1.5 رو دانلود کنید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
جناب گنجی بزرگوار چیز بهتری وجود نداره که بشه قالب اچ ای ام ال درون خودش باشه؟

یا کدی هست که بشه درون همین کار کنیم؟

با تشکر فراوان
چرا میشه قالب رو ویرایش کرد ولی باید یکی از دوستان طراح قالب یا اشنا با طراحی براتون انجام دهند.
متاسفانه دوستانی مانند جناب صدرا حسابی دیگه انلاین نمیشوند تا این موراد رو حل کنند.
اما اگر با سی اس اس اشنایی داشته باشید میتونید خودتون انجام بدهید.
درکل این افزونه که معرفی کردم کار شما رو راحت میکنه و برای ساخت تمپلیت برای مطلب هم باز نیاز است شما با سی اس اس براش استایل تعریف کنید.
سلام
من بعد از مدت ها تلاش و پرس و جو آخر خودم راحش و پیدا کردم و خیلی راحت این مورد رو تو مطالبم بکار بردم!!!
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

نمونش هم اینه!
در ویرایشگر دکمه است مربوط به نقل قول آخرین شکل از پایین سمت چپ دوتا ویرگول کنار هم
پاراگراف مورد نظر رو انتخاب و دکمه ی مورد نظر رو بزنید
برای اینکه چیزی که شما می خواید در بیاد باید سی اس اس قالب برید و کد مربوط به اون دکمه رو پیدا کنید و رنگ یا خط چین کی می خواید رو وارد کنید همین!
البته استفاده از برچسب نقل قول معنیش این میشه که این متن نقل قول شده و در گوگل هم همینطور ایندکس میشه.
ببینید میتونید از پلاگین هایی مانند xtypo یا مانند اون هم استفاده کنید.
با سلام
بدلیل سردرگمی بسیاری از کاربران جوملا در توسعه سایت های خبری از نوع جوملا بخاطر اینکه هیچ راه حل مناسب، ساده و همینطور رایگان برای ایجاد روتیتری و لید خبر در سایت ها وجود ندارد و یا رایگان منتشر نشده از شما مدیر محترم و استاد عزیز و یا هرکسی که توان این کار رو داره خواهش عجزانه دارم در این راه قدم بردارند یه افزونه فارسی مناسب برای نسخه 2.5 آماده کنند.
با ایجاد این قابلیت ها بنظرم یک تحول بزرگ و یک فضا و موضوع کاری گسترده ای در کشور بعنوان سایت های خبری جوملایی بوجود می آید.
قطعا این کار رونق بازار جوملا کاران را دوچندان خواهد کرد!
با تشکر از توجه شما
بحث لید و روتیتر و ... جدای از افزونه هست، چون تغییرات بر روی هسته اصلی جوملا انجام میشه !
به عنوان مثال خود بنده هم این امکان رو بصورت تجاری و بر روی هسته اصلی جوملا انجام میدم!

در مورد سوال دوستمون هم باید عرض کنم بنده در سایتی که الان آدرسش رو یادم نیست، بجز روتیتر ، یک فیلد لید هم ایجاد کردم که کاربر خلاصه مطلب رو در اون ثبت میکرد (از جنبه سایت خبری هم به این شکل صحیح هست) بعد در قالب برای نمایش اون فیلد یک کلاس تعریف کردم و ظاهر اون رو به همین شکل تغییر دادم

امیدوارم راهکار دستتون اومده باشه

یا علی
سلام
تو انجمن جومدیا یه افزونه منتشر کرده بودند که اینکار رو انجام میداد که پیوست کردم براتون که برای جوملا Joomla 2.5 هست

اینم خصوصیات افزونه هست
اضافه کردن فیلد قبل از عنوان
اضافه کردن فیلد بعد از عنوان
اضافه کردن فیلد بعد از مطلب
اضافه کردن فیلد ماژول

چند تا تغیرم باید دستی بدید که تو دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گفته باید چی کار کنید

یه پلاگینم تو افزونه های سیستمم داشتم که فکر کنم اون هم شبیه این بود اگر پیدا کردم قرار میدم
این مار را به راحتی میتونید با css انجام بدید

خیلی راجته

اگر خواتید دمو قرار بدید و بگید کجا چه تغییری میخواید بکنه تا براتون کدشو بنویسم و بزارم
لینک مرجع