پارس جوم :: انجمن های تخصصی جوملا

نسخه‌ی کامل: در خواست آنالیز سئو سایت
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
کسی از دوستان می تونه بگه وضعیت سئو سایت من چطوره و برای بهتر شدنش چه باید کنم؟
مچکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
سایت شما متاسفانه مشکل زیاد داره و اکثرا از قالبتون هست.حجم لود سایتتون بالا هست.
خیلی از عکس هاتون باید بهینه بشند.
یه سری اصلاحات در جکوئری و cssباید انجام بشه تا اینکه لود سایتتون بیاد بالا و بهینه بشه.
البته هاست شما هم یک مقداری از سرعت لودتون کم کرده.
(۱۴-۱-۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ صبح)امیررضا مرتضوی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
سایت شما متاسفانه مشکل زیاد داره و اکثرا از قالبتون هست.حجم لود سایتتون بالا هست.
خیلی از عکس هاتون باید بهینه بشند.
یه سری اصلاحات در جکوئری و cssباید انجام بشه تا اینکه لود سایتتون بیاد بالا و بهینه بشه.
البته هاست شما هم یک مقداری از سرعت لودتون کم کرده.

منظور از بهینه سازی عکس ها چیه دیگه؟ من تقریبا 80 90 در صد عکس هام رو تو فتوشاپ درست کردم و کم حجمند!
این توضیحات هم که گفتید به سرعت بیشتر ربط داشت تا سئو! به نظر من!Eyes
درود بر شما
می توانید به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید و آدرس سایت خود را وارد کنید و نتیجه و راهکارها را مشاهده کنید.

فعال و به روز نگه داشتن سایت
استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط در سایت (ترجیحا دو سیلابی)
ارائه اطلاعات مفید در سایت و معرفی صفحات آن در سطح نت
و ...
درود
من سایت شما رو قبلا نگاه کردم و تنظیمات سئو درحد مطلوبی است و به دلیل اینکه رقابت در بین سایت های خبری بالا است شما باید سعی کنید از کلمات کلیدی بهترین بهره رو ببرید.
مثلا با آنالیز سایت های خبری ببینید از چه کلمات و واژه هایی بیشترین ورودی رو میگیرند.

در لینک زیر کلمات و واژه ای هایی که بیشترین ورودی را در سایت شما داشته میتونید ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حالا بابررسی کلمات کلیدی میتونید از کلمات کلیدی بیشتر و بهتری استفاده کنید.البته سرعت لود سایت شما از تابناک بیشتر است
البته من فکر میکنم یکی از مشکلات سایت شما کپی بودن بیشتر مطالب است که این امتیاز منفی برای سایت حساب میشود
(۱۴-۱-۱۳۹۲ ۰۸:۱۹ عصر)Reza Ganji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
من سایت شما رو قبلا نگاه کردم و تنظیمات سئو درحد مطلوبی است و به دلیل اینکه رقابت در بین سایت های خبری بالا است شما باید سعی کنید از کلمات کلیدی بهترین بهره رو ببرید.
مثلا با آنالیز سایت های خبری ببینید از چه کلمات و واژه هایی بیشترین ورودی رو میگیرند.

در لینک زیر کلمات و واژه ای هایی که بیشترین ورودی را در سایت شما داشته میتونید ببینید.

حالا بابررسی کلمات کلیدی میتونید از کلمات کلیدی بیشتر و بهتری استفاده کنید.البته سرعت لود سایت شما از تابناک بیشتر است
البته من فکر میکنم یکی از مشکلات سایت شما کپی بودن بیشتر مطالب است که این امتیاز منفی برای سایت حساب میشود
ممنون آقای گنجی طبق راهنمایی قبلی تون من حد الامکان برخی عناوین مطالب رو تغییر دادم و می دم که کپی نباشه و صفحه رو هم خلوت تر کردم!
به همین خاطر هم تو دو ماه رتبه ی سایتم از 40 50 هزار شده 15 هزار ولی چند روزیه تو همین دور و اطراف مونده!
در مورد کلمات کلیدی که گفتید، باید اونها رو از تنظیمات کلی اضافه کنم؟ منظورتون اینه؟
تو سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هم سایتم رو زدم برخی موارد مثل:
RECOMMENDATION
Serve scaled images
میگه 0 هست در صورتی که من بسیار از تصاویرم رو کوچیک در حد 10 کیلو باید کردم و با فتوشاپ نسخه ی اینترنتی زدم! پس چرا باز صفر هست؟ برای افزایشش چه کنم؟
متشکر
من هم خدمتتون همین رو عرض کرده بودم شما فرمودید ربطی به سئو ندارهBlush
شما نکات موجود در gtmetrix رو برطرف کنید مشکلتون رفع میشه انشالله
با سلام خدمت همه دوستان
ما هم پرتالی کار میکنیم با عکس ها وتصاویر واخبار بالا والمنت ها و تصاویرمون از سایت شما بیشتره
البته من هنوز چندان سایت رو بهینه نکردم وکاملا راضی نیستم ولی خدا رو شکر بد نیست فعلا گرید 90+ هستیم
برای من لود تایم بیشتر مهمه تا گرید وبه خاطر همین زیاد راضی نیستم

البته بهینه سازی و پیج اسپید سایت باهم در ارتباط هستند ولی دو مقوله به شمار میرن و دانش های متمایز ولی همسو هستند
برای بالا بردن کارایی سایت شما چند تا مشکل اساسی دارید و پیج اسپید در سایت شما معنا نداره گرید شما 39 طبق مقیاس جی تی متریکس

برای نمایش اخبار به صورت بندانگشتی (با عکس کوچک)
از افزونه های مناسب که قابلیت تبدیل و کانورت تصاویر رو دارند استفاده کنید تصاویر خبری شما فقط مقیاس بندی (scal )شده که زمان لود رو بالا میبره
باید تصاویر ریسایز بشه نه اسکال اینطوری این مورد در جیتی متریکس 100 خواهد شد
از افزونه های خبری حرفه ای استفاده کنید در جوملا جهانی موجوده به عنوان مثال آیدا نیوز ،نیوز پرو جی کا4، فیلترد نیوز
از افزونه های بهینه سازی مثل جی بتولو موتولز جی سی اوپتیمایز کانتنت اوپتیمایز سی اس اس و جی اس کنترل و.... استفاده کنید
البته شما به نظر میرسه تجربه لازم رو ندارین با احتیاط از افزونه ها استفاده کنید ا تنظیم نادرست در لود سایت مشکل پیش میاد که باید تنظیمات افزونه هایی مثل جی سی اوپتیمایز متناسب با سایت شما باشه تا جواب بده
المنت ها و تصاویر اضافی حذف بشه
مشکل بعدی شما ابزار آماری سایته
مشکل ترک سایت وب گذر هست که یک المنت خارجیه و در چکی که من کردم بالای 6 s زمان لودش بود توصیه میکنم از گوگل آنالیز و یا های استات و یا کانتر فلاگ یا ابزارهای حرفه ای دیگه استفاده کنید واگر امکانش هست اصلا استفاده نکنید
تمامی موارد رو اجرا کنید از گرید 80 تا 98 می تونید تو جی تی متریکس بالا برید
لینک مرجع